У чому різниця між желтобрюхой і Белобрюхий камбалою?

Ця риба воістину дивовижна. Це одинак, що мешкає на самому дні, там же полює, зариваючись в пісок. Вона була помічена навіть на глибині майже 11 000 метрів на дні Маріанської западини. Однак більш звична для неї глибина - це 10-15 метрів. Її можна назвати довгожителем, так як тривалість життя може досягати 20-30 років. У молодому віці ця риба виглядає, як тисячі видів риб. Але з часом вона лягає на лівий бік, набуваючи плоску форму і характерне для камбали розташування очей. Цікаво, що деякі з них лягають на правий бік. Ще одна особливість камбали - це здатність мімікрувати. Її верхня сторона містить пігмент, завдяки якому вона пристосовується і змінює колір залежно від навколишнього середовища, грунту навколо.

налічується більше 750 видів камбалових. Причому, існує кілька видів, що живуть у прісній воді. Всі інші намагаються уникати прісних вод.

На ринках цей вид представлений лише кількома підвидами камбалових. Камбала, завдяки своєму смаку, високо цінується серед любителів риби. М'ясо дуже специфічно. Воно біле, має легкий морським ароматом, дрібних кісточок в м'ясі майже немає, готувати його можна будь-яким способом. М'ясо дієтичне, дуже калорійне.

На ринку можна часто зустріти два види камбали - желтобрюхие і Белобрюхий.

желтобрюхая камбала

Желтобрюхая камбала, або четирехбугорчатая - це найбільший підвид. Розмір її може досягати до 70 см. Місце проживання желтобрюхой морської камбали - холодні води Тихого океану, в Охотське, Берингове, Чорне, Середземне, Біле моря. Влітку мешкає на глибині 70-100 метрів. Відрізняється цей різновид яскравою жовтою забарвленням черевця. Морська вода багата йодом. Це причина того, що камбала жовта, при її вилов відчувається специфічний запах. Це запах йоду. Людям з йод-дефіцитом рекомендують регулярно вживати саме цю рибу. Специфічний запах йоду є одним з критеріїв вибору якісного продукту.

У свіжої рибки він явно відчувається. Якщо присутній жовтий наліт, то це говорить про зіпсованість продукту, це говорить про те, що її неодноразово заморожувалася і розморожувати. Звичайно ж, такий продукт може завдати істотної шкоди здоров'ю.

Желтобрюхая є предметом інтенсивного вилову. Але тільки до п'яти років життя вона досягає своїх ідеальних параметрів, стає цікавою для рибалок.

Східноєвропейський камбала

Східноєвропейський, або так звана дволінійна камбала, ділиться на північний і південний вид. У південній ареал проживання - Японське море, а у північній - Берингове, Охотське море, узбережжя Америки. Впізнається вона по білому черевця. Розміри промислової риби від 30 до 40 сантиметрів. Однак досягати може півметрової довжини.

Вона особливо цінується у кулінарів. Немає явно вираженого запаху риби, м'ясо біле з легким морським ароматом. Немає дрібних кісточок.

Східноєвропейський не є промисловою рибою, з огляду на те, що великих скупчень її не спостерігається. Вона зустрічається в невеликих кількостях.

Що спільного між желтобрюхой і Белобрюхий камбалою

обидва різновиди - хижачки. Харчуються обидві практично однаково. У їх раціон входить близько 107 видів дрібних рибок. Однак те, що камбала живе на дні або біля нього, визначає її основний продукт харчування. Це, як правило, черви, ракоподібні і молюски.

Обидві мають властивими для всіх видів ознаками: зміщені круглі очі вгорі тіла, що функціонують незалежно один від одного; тіло плоске, асиметричне; косою рот, гострі зуби. Як правило, самки в обох видах крупніше.

обидва види живуть в холодних водах. Желтобрюхая і Белобрюхий є дієтичним продуктом: Великий вміст білка, маленьке вміст жиру, багаті мінералами, вітамінами, омегою. М'ясо біле, з солодкуватим присмаком, містить багато води, через що структура м'яса м'яка, ніжна. Маленькі кісточки відсутні. Для двох видів риби підійде будь-який спосіб приготування: запікання, тушкування, смаження, приготування на грилі.

Рекомендують її готувати в цілому вигляді, не розрізаючи на шматки. Для приготування риби необхідно мало часу. До даних видів підійде будь-який гарнір. Ця рибка прекрасно насичує організм людини. Є відмінним продуктом для людей, які мріють скинути зайву вагу, так як в м'ясі не містяться вуглеводи. Обидва види вважаються гіпоалергенним продуктом. Її може є майже кожна людина. Виняток становлять лише ті люди, які мають індивідуальну непереносимість даного м'яса риби і діти до 1 року.

Будь-який з видів камбали зможе допомогти людині відновитися після хвороби або в післяопераційний період. А підвищений вміст омега-3 жирних кислот провокують загибель онкологічних клітин.

Порівняння і чим відрізняються желтобрюхая і Белобрюхий камбала

  1. Желтобрюхая і Белобрюхий родички відрізняються забарвленням сліпий боку (черевця).
  2. Другою відмітною рисою є запах. Желтобрюхая містить більше йоду, ніж Белобрюхий. Тому і запах у желтобрюхой різкіший, ніж у Східноєвропейський. Для людей з дефіцитом йоду желтобрюхая рибка більш корисна, ніж Белобрюхий.
  3. Желтобрюхая камбала є промисловою рибою. Східноєвропейський попадається в мережі випадково.

Однак, на смак і на смак товариш не всяк. Тому вибір виду риби залишається за споживачем.