У чому різниця прямий і зворотній полярності акумуляторів

Як відомо, мотор це серце машини, він грає дуже важливу роль в роботі автомобіля. Однак, є такі прилади без яких це «серце» буде просто купою металу якщо не зможе завестися. Таким приладом є акумулятор.

Що таке акумулятор і для чого він призначений

Щоб авто початок свій рух його необхідно завести. Для таких цілей служить акумулятор, який і забезпечує мотор енергією при його запуску. Але автоаккумулятор має і інші функції, в нових розробках автомобілів передбачається досить пристроїв, яким для роботи необхідно електрику. І чим сучасніше модель, тим більше в ній електроприладів.
Основними значеннями, які характеризують роботу акумуляторних батарей є:

  1. ємність.
  2. Габарити.
  3. полярність.

Якщо ємність обрана правильно, це дасть можливість просто і без значних ускладнень заводити авто і користуватися його електроустаткуванням не думаючи про те, що воно може вийти з ладу. Якщо батарея має меншу ємність ніж потрібно автомобілю, то час її служби значно скоротиться через необхідність постійно перезаряджати.

Габарити батареї грають важливу роль в тому випадку, якщо ви вибираєте акумулятор, що не значиться в рекомендаціях виробника вашого авто, що б правильно його встановити. І природно полярність, яка є найважливішим показником роботи батареї. Що б правильно користуватися акумулятором слід знати який саме він полярності.

Полярність зумовлена ​​тим, що електроланцюг має мінусовий і плюсовий полюси. На батареї це виражається розташуванням тоководов, які є на кришці приладу. Як правило, близько клем, різними способами, будь то написані, або приклеєні позначення висновків: "+" і "-" .Наиболее застосовуються схеми, які зустрічаються на нашому ринку - це "пряма" і "зворотна" полярність. Мабуть це означає, що в одному випадку плюсової висновок розташований праворуч, в іншому зліва. І якщо, користуючись батареєю, через незнання або недосвідченість переплутати полярність, то не минути лиха. Це може викликати серйозні поломки автомобіля аж до виникнення пожара.Необходімо враховувати і той факт, що довжина проводів, які застосовуються для підключення акумулятора, розраховуються конкретно під певну полярність.

Що таке пряма і зворотна полярність


Пряма найбільш часто зустрічається у вітчизняних моделях і, як правило, маркується числом "1" .Распознать її досить просто, для цього необхідно взяти батарею клемами від себе, тобто бирка при цьому повинна знаходиться перед очима, а клеми внизу. В результаті, якщо плюсової висновок знаходиться зліва, мінусова справа у вас в руках акумулятор з прямою полярністю.
Зворотній позначається як "0", це як правило європейський стандарт. Вона відрізняється від попередньої, зворотний з'єднанням клем батареї. Визначити її можна в такий спосіб повертаємо пристрій, так що б клеми були внизу, бирка перед очима. Бачимо, що мінусовий висновок розташований зліва, а позитивний справа це і буде зворотна полярність.

Чим відрізняються акумулятори при різних полярностях

Необхідно відмітити, що на зовнішній вигляд акумулятори майже однакові, видимих ​​відмінностей ви не знайдете це означає, що корпус, число банок, сила струму і бірочки з назвою і характеристиками однакові. Тому при покупці батареї переплутати що саме вам необхідно придбати досить просто. Тобто можна купити з полярністю, яка не властива вашому аккумулятору.Поетому, необхідно дуже ретельно дивитися, що б не переплутати. Для цього необхідно знати різницю між прямою і зворотною полярністю і як її правильно визначити.

Різниця прямий і зворотній полярності акумуляторів

І так, підведемо підсумки. Для підключення будь-акумуляторної батареї для зарядки до електричної мережі необхідні два висновки або клеми. Позитивний висновок для кращого орієнтира завжди виконується товщі негативного, що б виключити помилку при підключенні. Основна разніцаполярності в розташуванні клем, в одному випадку справа в іншому зліва. При прямій полярності позитивний висновок батареї розташований зліва, при зворотній полярності справа. Так само вона відрізняється маркуванням. Одиниця це пряма, якщо нулик зворотна. Так само може зустрічатися позначення l- зворотна полярність, R- пряма.