У чому різниця між життям та існуванням

Найчастіше, ми живемо і не замислюємося про те, що відбувається в нашому житті. Однак іноді корисно подивитися на себе з боку і подумати: "Не витрачаю я свого часу даремно?". Не турбуйтеся, якщо це дійсно так, адже ніколи не пізно змінити своє життя на краще. В першу чергу, не можна пускати своє життя на самоплив, щоб вона не стала простою низкою сірих буднів. Подумайте про те, багато чи ви можете згадати яскравих моментів, які відбулися в останні роки.

життя

Для початку потрібно розібратися в тому, що таке життя, а що існування. життя - низка подій, які надовго відкладаються у нас в пам'яті. Повноцінно жити - значить діяти, прагнути до досягнення цілей і використовувати шанси, які даються вам долею. Однак не потрібно думати, що життя складається тільки з білої смуги і суцільних розваг. Це також проблеми і завдання, які люди повинні вирішувати щодня. Це можуть бути і трагічні події, які вам потрібно прожити, щоб стати сильнішими. Отже, можна сказати, що життя - це діяльність і переживання емоцій.

існування

Не можна сказати, що якщо людина народилася, то він вже живе. Іноді його буття можна назвати тільки існуванням. Лінощі, бездіяльність, апатія до життя роблять людину нездатною до сприйняття почуттів, емоцій. Такі люди стають байдужі до оточуючих, і в першу чергу до самих себе. Життя йде своєю чергою, і ніякі події не можуть привнести фарб в сіре існування. Таким чином, через багато років в старості ви можете дуже засмутитися, коли усвідомлюєте, що у вас зовсім не залишилося теплих спогадів, і життя було прожито даремно.

Загальні риси

Незважаючи на те, що життя і існування можна назвати антонімами, у них є найголовніше схожість. Людина існує як біологічна істота. Він виконує дії, які допомагають йому виживати в світі: їсть, спить, розмножується і т.д. Кожен вирішує сам, як використовувати час, дане йому, проте саме ці дії виконуються кожним. Більш того, навіть найактивніший людина іноді влаштовує собі день відпочинку, коли він може просто побути біологічною істотою.

відмінності

Як вже було сказано, головна відмінність життя від існування полягає в активної позиції. Прагнення до цілей, успіху, бажання кожен день дізнаватися нове і відкривати для себе світ - риси повноцінного життя. Також варто відзначити, що багато людей роблять вигляд, що їм цікаві ті чи інші речі, і навіть видають себе за інших людей. В такому випадку можна сказати, що така модель людського буття - просте існування. До тих пір, поки ви наслідує комусь, формуєте свої погляди з оглядкою на оточуючих людей, вас не можна назвати повноцінною сформувалася.

Якщо людина задається питанням про смисл свого буття, то це вже можна назвати першим кроком на шляху до повноцінного життя. Регулярна постановка завдань і їх виконання - ще одна відмітна риса. Це також пов'язано з внутрішніми зусиллями людини. Потрібно бути готовим до того, що на шляху вам може зустрітися безліч проблем, з якими потрібно буде справлятися. Добре це відмінність показав Лев Толстой, коли сказав: "Щоб жити чесно, треба рватися, плутатися, битися, помилятися, починати й кидати, і знову починати, і знову кидати, і вічно боротися і втрачати. ​​А спокій - душевна підлість". Емоційні злети і падіння, боротьба з негараздами і невпинне праця - характеристика справжнього життя.

Більш того, щоб уникнути простого існування ви повинні пам'ятати про свій фізичному і моральному здоров'ї. Як вже було сказано, байдужість і смиренність - риси порожнього присутності вас в цьому світі. Тому потрібно стежити за своїм станом, любити себе і піклуватися про своє здоров'я. Ці речі сильно взаємопов'язані, так як хвороби часто стають причиною апатії і бажання даремно проводити свої дні.

Можна яскраво проілюструвати це відмінність однієї ситуацією. Життя - це коли людина лягає спати з думкою: "Завтра ще один прекрасний день". А існування - коли людина прокидається і думає: "Скоріше б цей день закінчився". Однак справа в тому, що після цього дня настає інший, такий же сірий, який також хочеться пропустити. Якщо ви дізнаєтеся в цій ситуації себе, то вам варто переглянути своє ставлення до себе, своєї справи і оточенню.

Чи може одна людина і жити, і існувати

Звичайно ж, може. Чорна смуга може поглинути ваші життєві сили, і тоді все, що вам хочеться робити - лежати на дивані, дивитися серіали, поїдаючи улюблену піцу. Однак варто пам'ятати, що зі стану апатії потрібно рано чи пізно виходити, інакше ця чорна діра може засмоктати вас остаточно. Невелика фрустрація навіть корисна для людей, але потрібно розуміти, що новий день - нова сторінка вашого життя.

Однак існує окрема категорія людей, для яких пасивна життя стає ідеалом. В основному це ті, хто не реалізувався в певний момент і тепер вирішили, що на цьому їх життя закінчилося. Навіть якщо у вас трапилася невдача, і ви думаєте, що не зможете стати успішним, тому що занадто пізно, то думайте про тих людей, які навіть в зрілому віці змогли реалізувати свої мрії. Але для цього потрібно багато працювати, вчитися новому і йти в ногу з часом. Іншими словами, жити, а не існувати.

Існування іноді корисно для здоров'я людини. Подумайте про своє тіло, прислухайтеся до нього. Можливо, сьогодні вам потрібно не йти на роботу, а як слід відпочити. Адже надмірна активність не завжди корисна. Вмійте правильно поєднувати бажання полежати на дивані і просто бути в цьому світі і прагнення, мрії і праця.

висновок

Отже, незважаючи на те, що на перший погляд ці поняття здаються синонімами, життя і існування - абсолютно різні речі. Людина, яка просто постійно пливе за течією, відмовляючись самостійно приймати рішення і дії - всього лише тінь. Щоб бути справжньою особистістю потрібно бути активним, рішучим, але іноді дозволяти собі трохи посуществовать.