У чому різниця між кабелем sftp і ftp

Для освіти мереж зв'язку, а також різних комп'ютерних і комунікаційних мереж існують кабелі, створені за технологією "Кручений пари". При використанні цього методу виготовлення кабелів їх "жили" скручуються між собою.

У кабелів з кручений парою є безліч особливостей. Основною проблемою, з якою стикаються при ізоляції ліній зв'язку, є захист від всіляких перешкод. Існує величезна кількість електромагнітних хвиль і сигналів, що впливають на кабелі. Це ускладнюється і тим, що жили кручений пари впливають і розташовані один навпроти одного, що створює додаткові перешкоди. Щоб уникнути подібних проблем використовується технологія транспозиції, яка дозволяє мінімізувати вплив сторонніх провідників і високовольтних ліній.

Вита пара в сучасному вигляді є тією ж транспозицией, виконаної з більшою щільністю. Саме попарне скручування жив дозволяє мінімізувати їх вплив один на одного, а також захистити від зовнішніх впливів. Однак тут необхідно пам'ятати про важливість правильної установки. Якщо буде порушена технологія або перевищено радіус вигину (у кручений пари він, як правило, не більше 8 діаметрів), то все властивості кабелю сходять нанівець.

SFTP і FTP обидва є інформаційними кабелями, основою яких служить кручена пара. Найчастіше їх виробники використовують різні абревіатури, що нерідко призводить до виникнення помилок в області маркування кабелів кручений пари.

Для того щоб підібрати правильний вид кабелю для конкретної локальної мережі, необхідно знати його особливості в монтажі і роботі і основні відмінності з іншими.

Від правильного вибору залежить безпека даних при виході в мережу, швидкість і якість передачі даних, а також обладнання, до якого буде підведено мережу.

Особливості SFTP кабелю

SFTP кабель являє собою захищену загальним екраном з фольги і дротяної плівки виту пару. Він має периферійний трос зі сталі для додаткової ізоляції. Як правило, має сердечник, що складається з чотирьох кручених пар. Зовнішня частина складається з ПВХ пластика, який допомагає уникнути пошкоджень при монтажі, однак робить кабель менш гнучким і податливим.

Розшифровка абревіатури означає:

  • S (Braided screening) - оплетка з дроту (мається на увазі тільки зовнішній екран)
  • F (Foil) - фольга.
  • TP (Twisted pair) - безпосередньо кручена пара.

Кабель SFTP має більш широкий діапазон його використання в різних сферах. Завдяки екранованої захисту він запобігає перешкоди. Основною умовою при його використанні є підбір відповідного обладнання. При прокладанні цього виду кабелю необхідно використовувати оснащення з наявністю спеціального заземлення для екрану. Якщо це правило не дотримано, то наслідком буде велика кількість перешкод. У зв'язку з цим SFTP кабель використовують в основному як прокладка всередині певного будівлі між серверами. У будь-якому випадку його якість і термін служби залежить від виробника, тому купувати його варто тільки в перевірених точках.

Особливості FTP кабелю

Кабель виду FTP є кручений парою із загальним екрануючим фольгированним покриттям, але не має екрануючого покриття пар. Звиті між собою пари мають заземлення, розташований в загальному екрані в суцільний оболонці. Такі кабелі найчастіше використовують для створення телефонних і комп'ютерних мереж.

Абревіатура в свою чергу тут означає:

  • F (foil) - фольга.
  • TP (twisted pair) - кручена пара.

FTP кабель, в теорії, менше схильний до впливу розташованих в безпосередній близькості працюючих електроприладів. Однак це твердження вірне лише за умови правильного заземлення корпусу комп'ютера. FTP найбільш підходить для установки домашніх мереж.

Спільні риси і відмінності

І SFTP і TFP кабелі служать для передачі даних від інтернет-ресурсу до користувача. Вони дозволяють працювати безпосередньо з файлами на сайті, такими як HTML-сторінки, стилі, шаблони і багато іншого. Саме їх наявність дозволяє виробляти різні дії з інтернет-ресурсами.

Матеріал обох кабелів робить їх які не зазнають до горіння, а наявність провідника з мідного дроту дозволяє знизити вплив електромагнітних полів, що дають перешкоди при виході в мережу.

Однак основна відмінність кабелів SFTP і FTP - це відсутність протоколу безпеки, яким обділений другий вид кабелю. SFTP є тим же самим FTP, але з наявністю протоколу безпеки SSL, що робить його набагато більш надійним. Він працює через канал управління і завжди вимагає сертифікат безпеки при передачі даних в мережі. FTP же в свою чергу легше зламати і перехопити через нього конфіденційні дані користувача.

Також при монтажі важливо пам'ятати, що SFTP кабель здатний витримати сильні електромагнітні наведення, що робить можливим його монтаж в безпосередній близькості з високовольтної електричної мережею, в той час як FTP кабель допустимо розташовувати тільки поруч з електропроводкою.

Поради при виборі кабелю

  1. Перевірте наявність у підключається можливість на підключення екрану, а також на наявність низькочастотних перешкод.
  2. Зверніть увагу на матеріал, з якого виготовлений кабель, врахуйте місце його установки, так як дроти для вулиці або відкритих приміщень повинні бути додатково ізольовані (як правило, поліетиленом).
  3. Якщо кабель буде використовуватися в закритому приміщенні, то переконаєтеся, що до складу його матеріалів не входить фтор, хлор, бром або йод. Дані речовини є сильними окислювачами і можуть бути отруйними для людини.
  4. Зверніть увагу на маркування LS - що означає, що кабель не схильний до горіння, і HF - таке маркування говорить про те, що при його використанні не виділяється галогенів.
  5. Також зверніть увагу, що форма кабелю може бути різна і залежить вона від місця, де її будуть прокладати. Для прокладання під покриттям існують спеціальні плоскі кабелі.