У чому різниця між Хаскі і маламут

Сибірський хаскі і аляскинський маламут сьогодні дуже популярні: милі волохаті тварини з сірими або яскраво-блакитними очима, надзвичайно схожі на вовків, все частіше зупиняють на собі увагу тих, хто хоче завести собаку. Ці породи дуже схожі - розберемося, як відрізнити хаскі від маламута?

Сибірський хаскі

Це їздові собаки, виведені північними кочовими народами, імовірно чукчами. Хаскі - спотворене звучання слова "Ескі" - "ескімос", придумане американцями: на початку XX століття їх вивезли з Чукотки на Аляску, і почався століття популярності цієї породи в США; упряжки хаскі стали використовувати під час "золотої лихоманки".

Ці північні собаки досягають зростання в загривку близько 60 см і ваги до 30 кг.

Густий підшерсток допомагає сніжним псам виживати в холодному кліматі, переносити морози до -60 градусів, але не ускладнює утримання тварини: собаки цієї породи линяють двічі на рік, в ці періоди потрібно вичісувати отмершую шерсть. В інший час проблем з доглядом за шерстю не виникає.

Очі хаскі можуть бути карими, зеленими, бурштиновими і блакитними, часто можна зустріти собаку з різнокольоровими райдужка.

Представникам цієї породи потрібно постійний рух, фізичні навантаження, на генетичному рівні звичні їздовим породам. Хаскі - НЕ охоронці для будинку або квартири: вони віддані, але дуже добрі і ніколи не проявляють агресії. Пес стане розумним і ласкавим товаришем для дитячих ігор.

Сибірських їздових собак потрібно строго виховувати змалечку. В їх психологію на генетичному рівні закладено, що сім'я - це зграя, значить, господар, домігшись авторитету в очах собаки, повинен стати ватажком.

Зрозуміло, їздовий собаці краще жити не в міській квартирі, а в приватному будинку, маючи можливість постійно перебувати на повітрі. Але якщо ви все ж зважилися містити пса в квартирі, потрібно багато гуляти з ним, бажано проводити хоча б півгодини в день, прогулюючись без повідця на який-небудь обгородженому майданчику, бігати в парку, кататися на велосипеді або на лижах разом з собакою.

Ідеально, якщо улюбленець буде проходити близько 10 км в день. Але будьте уважні! - хаскі дуже волелюбні і норовливі, схильні до "паросткам" на волю. Тому потрібно дотримуватися обережності - не зводити собаку з повідця на невідгородженої території, а якщо ви будете виконувати її в вольєрі на повітрі, не зайвим буде надбудувати стіни до 1,8 м і трохи поглибити їх під землю - собака легко може перестрибнути півтораметровий паркан або зробити під нього підкоп.

Режим годування цих собак нічим не відрізняється від інших порід - двічі в день. Щоб чотириногий друг не втрачав бадьорості, необхідної під час багатогодинних прогулянок, а його шерсть була блискучою і м'якою, рекомендується давати тільки сухі корми преміум класу.

Аляска маламут - більший і волохатий хаскі?

Порода-символ Аляски виведена на території цього півострова. Її назва походить від слова "Малемьют" - ескімоське плем'я, розводять цих собак. В кінці XIX століття, під час "золотої лихоманки", цих собак, як і хаскі, використовували в якості безвідмовного вантажного транспорту.

Забарвлення маламутов можуть варіювати від світло-сірого до чорного, зустрічаються білі і руді з мітками представники породи.

Очі маламутов завжди карі - блакитна райдужка не відповідає стандарту породи.

Умови утримання представників цієї породи практично не відрізняються від правил догляду за хаскі.

Що спільного між хаскі і маламут?

Підсумуємо: що спільного між цими двома породами? Ці північні їздові пси практично однакового зросту з дуже схожою забарвленням шерсті - представники і тієї, і іншої породи бувають чорно-сірими, сіро-білими. Об'єднує їх і деяку схожість з вовком.

Вони володіють кмітливістю, самостійністю і впертістю (і серед оголошень про втекли собаках чи не половина - про представників цих порід!), Можуть відкривати дверцята гарнітурів і нескладні замки - господареві доведеться звернути особливу увагу на виховання цуценя. І ті, і інші, як правило, дуже рідко гавкають - частіше вони виють, іноді під час відсутності господаря влаштовуючи концерт сусідам. Обидві породи відрізняються високим інтелектом.

Відмінності між породами

  1. Відповідає назвам порід їхня батьківщина - Сибір і Аляска.
  2. мета виведення. Маламути призначалися для перевезення вантажів, тому від них були потрібні, перш за все, сила і витривалість, а призначення хаскі - швидкісна їзда в упряжці.
  3. Звідси - і відмінність у зовнішньому вигляді: Маламути більш масивні і великі собаки з великими лапами, сибірські їздові пси менше і витонченіше, з довшими і тонкими лапами гончих. Обидві породи майже однакові по зростанню, але маламути в середньому на 10 кг важчий за.
  4. Найпомітніше відмінність - колір очей: Очі у маламутов тільки карого кольору.
  5. Погляд хаскі здається більш напруженим і злим: причина всьому - окрас морди: вертикальна біла смуга від носа до чола і дві відходять від неї короткі смужки над очима. Такий малюнок у професіоналів називається "ялинка". Малюнок на морді маламута - "сердечко": висветленний ніс і напівкруглі світлі дуги над очима.
  6. До приватним відмінностей можна віднести форму черепа: У сибірських псів він конічний, середньої ширини, а у маламута - широкий, круглий.
  7. Вуха хаскі трикутні, великі, високо посаджені, у маламута - теж трикутні, але широко розставлені і невеликі.
  8. Шерсть маламута більш товстий, важкий. Найчастіше вони різних відтінків сіро-білого.
  9. Породи поводяться абсолютно по-різному. Хаскі більш рухливі і неспокійні, ніж їх статечні побратими. Їх рекомендується заводити більш досвідченим собаківників або господарям, готовим витратити на виховання цуценя багато душевних сил. У сім'ю з дітьми краще підійдуть хаскі - вони готові невтомно грати і піклуватися про малюків.
  10. Хвіст маламута більш пухнастий, опущений вниз або закинуть на спину, а у сибірських собак - трохи менше і піднято вертикально вгору, за формою нагадує лисячий.

Останнім часом все частіше зустрічаються метиси цих двох порід. Вони не підходять для виставок і розведення, але ідеальні для сім'ї.

Якщо ви шукаєте активного товариського супутника - сміливо вибирайте хаскі. Якщо вам потрібен спокійний, урівноважений і великий товариш, то тут все переваги на боці маламута.