У чому різниця між готелем і готелем?

Розвиток нових технологій, глобалізація підприємств і доступність відвідування найвіддаленіших місць планети роблять країни і народи все більш пов'язаними. Поїздки, так само як і готелі з готелями, стають невід'ємною частиною повсякденного життя.

Але що вибрати? Готель або готель? І в чому різниця між цими визначеннями?

Готель

Сам термін має старослов'янське походження від слова "Гостинець" - дорога, по якій прибували гості (іноземці). А так як Росія іноземцям потрібна була більше, ніж іноземці Росії, то для їх розміщення будувалися приміщення з мінімальними зручностями та обслуговуванням - поспати, поїсти і в путь - які і назвали готелями.

В термінологічному словнику по будівництву на 12 мовах ВНІІІС Держбуду СРСР готель визначена як "житловий будинок з комплексом приміщень для побутового обслуговування, призначене для короткочасного проживання". Ця назва житлових будинків поширене не тільки в колишніх країнах СРСР.

У країнах Західної Європи готель (inn - англ.) Це "місце в якому надаються напої, їжа та проживання". Деякі великі готельні мережі залишили Inn частиною свого імені, наприклад, Holiday Inn.

Класифікація

згідно ГОСТ 28681.4-95 класифікують за п'ятьма категоріями. Вищу категорію готелю позначають п'ятьма зірками, нижчу - однієї.

Розташування

Готелі розташовані, в основному, в центрах міст і поруч з історичними пам'ятками культури або пам'ятками. У західних країнах - на в'їздах до міст і в сільській місцевості. Рівень сервісу в залежності від категорії, але завжди наближений до найнеобхіднішого.

Інтер'єр і екстер'єр

Від мінімально необхідного (наявність засобів гігієни, одне ліжко, стілець, стіл, шафа і окремий санвузол), до підвищеної комфортності в номері - наявність м'яких меблів, кондиціонера та ін. обладнання. Але у всіх номерах присутня тільки те, що безпосередньо потрібно для проживання.

Екстер'єр не відрізняється вишуканістю. Часом відрізнити звичайний житловий будинок від готелю практично неможливо. Мало хто готелю можуть привернути увагу архітектурною красою.

Через відносно низьких цін контингент це в основному, на відрядження та малобюджетні туристи.

готель

На давньофранцузька мовою "Hotel" - "Будинок, в якому хтось живе", але це слово має й інше значення, позначаючи "мебльований будинок, службовець платним житлом". Це значення з'явилося з розвитком ринкових міст в Північній Європі і, зокрема, у Фландрії, в 13 столітті.

Слова «hostellerie» або «hotel» в середні віки відносяться до відкритої для публіки частини монастиря, призначеної для прийому і розміщення випадкових гостей, прочан і іноземців. У тринадцятому столітті вони були передані в цивільне ведення, а потім стали називатися просто - готель (16-19 століття).

Класифікація

Класифікують за п'ятьма категоріями:

 1. Готель 1 * - бюджетне розміщення.
 2. Готель 2 * - середній рівень проживання.
 3. Готель 3 * - середнього класу поліпшеного розміщення.
 4. Готель 4 * - висококласне розміщення.
 5. Готель 5 * (включаючи палаци) - розміщення підвищеної класності.

В ОАЕ деякі власники привласнюють своїм готелям 7 *.

Розташування

За кордоном це ділові та торгові центри міст, морські узбережжя і місця для пасивного і активного відпочинку. На розташування готелів впливає туристична, історична й естетична привабливість місцевості. На пострадянському просторі готелі розташовані на околицях міст.

рівень сервісу

Всі готелі є приватною власністю і тому ставлення до клієнтів готелів на порядок вище, ніж в готелях - чим краще себе почуває клієнт і чим більше послуг надає готель, тим більша ймовірність того, що імідж готелю зміцниться і підвищиться.

Інтер'єр і екстер'єр

У гонитві за клієнтурою власники готелів виділяють достатньо коштів для зовнішньої привабливості фасадів своїх готелів. Інтер'єр незалежно від "зірковості" на високому рівні.

контингент відвідувачів

Готелі, як місце для тимчасового житла, доступні для людей з різним рівнем доходу. Тому тут можна зустріти людей всіх шарів суспільства.

Спільне між готелем і готелем

 • Призначення (місце для тимчасового проживання).
 • надання харчування.
 • Розташування (можуть перебувати як в центрі, так і на околицях населеного пункту).
 • Класифікація за категоріями.

Відмінності між готелем і готелем

 1. архітектура будівлі. Готелі в порівнянні з готелями виглядають більш респектабельними. Можуть вміщати понад тисячу осіб, в той час як в готелях (за невеликим винятком) набагато менше. Кімнати і приміщення готелів сплановані для можливості тривалого проживання. Наявність всередині готелю мережі магазинів і бутиків, ресторанів, пунктів обміну валют - ще одна відмінність від готелю. Зона лобі (місце очікування розселення) в готелях відсутня.
 2. Обслуговуючий персонал. Готель наймає адміністраторів, консьєржів, кухарів, паркувальників, операторів ліфтів, менеджерів, швейцарів, прачок і інший персонал в залежності від потреби. Персонал готелю має поділ за формою одягу згідно виконуваних функцій. Менеджери виконують обов'язки по нагляду за співробітниками. У готелях персоналу набагато менше і посаду адміністратора, в ряді випадків, поєднує в собі кілька професій.
 3. харчування. У готелях стіл вишуканіші - наявність ресторанів з італійською, французькою та ін. Кухнями народів світу дає можливість клієнту вибрати їжу на свій смак. Готель пропонує обмежений вибір страв.
 4. сервіс. Потреби клієнта, починаючи від зустрічі, знаходяться під ненав'язливим контролем персоналу готелю. Всі питання вирішуються на користь клієнта, аж до заміни номера, в найкоротші терміни. Мешканці готелів користуються додатковими послугами такими як сауни, лазні, масажні кабінети, салони краси, бізнес центри. Наявність гідів і туристичних маршрутів дозволяє в короткі терміни вивчити географію місцевості, на якій розташований готель. Готелі на території колишнього Союзу тільки виходять на готельний рівень обслуговування клієнтів.
 5. Назва. Назви різні, але суть одна - місце для тимчасового проживання. І якби радянській людині не було чуже все імперіалістичний, і якщо аби 7 лютого 1933 року не відбулося злиття ДАТ "Інтурист" з Всесоюзним акціонерним товариством "Готель", то, можливо, і готель був би готелем.