У чому різниця між глухарем і тетеревом?

Такі птахи як глухар і тетерев є представниками сімейства Фазанові. Вони також є популярною здобиччю серед мисливців. Відрізнити цих двох птахів не складе труднощів, так як вони мають масу зовнішніх ознак, які допоможуть відокремити їх один від одного.

Глухар

Зовнішній вигляд у глухаря кремезний. Самець дуже великий і темного кольору, з разюче великим хвостом. Самка коричнева і значно менше самця.

Їх довжина тіла 54-90 см, розмах крил 87-125 см. Дорослі самці важать близько 4 кг, зрілі самки - 1,9 кг, молодші птиці легше.

самка глухаря

Їх гнізда зроблені самками і приховані під деревом або чагарниками. Зустрічаються в великих лісах, районах з різноманітними болотами. В останні десятиліття їх чисельність скоротилася в Росії і в даний час оцінюється в 540 000 пар. Основними причинами цього скорочення є зміни у віковій структурі лісів, скорочення доступності належним чином захищених місць розмноження (через вирубок та інших заходів в лісовому господарстві) і збільшення числа дрібних хижаків.

глухарі мають сидячий образ життя і неохоче переміщаються на великі відстані від звичних районів. Не мають території як такої; поза сезоном розмноження самці стікаються разом, як і самки.

Їх дзвінки залицяння складаються з трьох елементів: клацання, глотки і роздування. Чути гучний удар крила, коли птахи летять.

Оперення у самців чорне з металевим відтінком, їх хвости мають білі крапки. Червоні брови глухарів також зазвичай помітні. Самки нагадують тетеревів, але вони більші і не мають чіткої білої смужки на крилі. У них також більш рівномірна іржава забарвлення на шиях, а їх хвости округлі.

самець глухаря

Навесні самці збираються у власних встановлених місцях, щоб провести вражаючу групову демонстрацію залицяння. Самки вибирають собі пару з числа виставлених самців. Самці залишаються на цих місцях і чекають появи самок. Протягом весни самці можуть наближатися до людей і вести себе дивно або агресивно. Це може статися, якщо самки більше не присутні на встановлених місцях через зміни в лісовій середовищі існування.

Глухарі давно популярні серед мисливців. У 1980 році по всій країні полювали на 120 000 цих птахів.

Тетерів

Багато з мисливців зосереджені на спостереженні за власним місцевим регіоном, парафій і відходів його птахів. Як би не дивитися, деякі види там ніколи не з'являться. Це ті птахи-мешканці, які прив'язані до конкретних середовищ існування і рідко, якщо взагалі коли-небудь, видно далеко від свого звичайного ареалу. У Росії класичними прикладами є тетерева. У цій країні живе чотири види даних птахів.

За зовнішнім виглядом самці тетерева є великою птицею, темної по фарбуванню, з ліровидні хвостами. Самки ж бурі, середнього розміру. У обох статей бліді крила.

самець тетерева

Довжина тіла птахів 40-58 см, розмах крил 65-80 см, вага 1,2-1,3 кг. 0,9-1 кг. Пташенята по вазі легше.

самка тетерева

Гніздо у них знаходиться в поглибленні, викопаному самками, покритим соломою, сухим листям, сосновими і ялиновими гілками з голками, пір'ям і т. Д. Добре приховано, часто під деревом або серед карликових чагарників.

Можуть поширюватися у всіх видах лісових місць проживання, але особливо в добре освітлених рідкісних лісових масивах та поблизу країв відкритих площ, таких як болота, вирубані ліси і сільськогосподарські угіддя, а також поблизу берегів і островів. Взимку залежить від середніх років березових насаджень. Населення тетерева Росії в даний час оцінюється в 350 000-500 000 пар, але раніше їх число було набагато вище. Ймовірні причини їх скорочення включають втрату деревостанів берези, вплив лісокористування на ділянки, які вони використовують для укриття, і збільшення чисельності дрібних хижих ссавців.

Їх спосіб життя осілий, але деякі птахи (можливо, молоді) можуть бродити на відстані 10-25 км від свого місця проживання восени і навесні.

Під час шлюбного сезону кричать і мають мелодійні дзвінки, які формують безперервний хор, коли вони виконуються декількома птахами на одному майданчику для залицяння. Ці дзвінки іноді перериваються гучним, різким свистом.

Самець тетерева - це легко впізнавана велика блакитнувата птах з характерними ліровидні хвостами. У польоті широка біла смуга видна на їх темних крилах, і їх хвости здаються довгими. Вони мають червону плетену маркування на кожному оці. Самки і молодь нагадують самок звичайних глухарів, але вони менше за розміром і мають більш помітні білясті смужки на крилах, злегка роздвоєні хвости і жовтувато-коричневі поперечні смуги на шиях. Ноги тетерева покриті пір'ям, а їх пальці темно-коричневі. Дзьоби чорні, райдужки темно-коричневі.

Чорний тетерев - найчисленніший вид Росії, на нього полюють широко восени.

Чим схожі і чим відрізняються

  1. Глухар і тетерев схожі тим, що вони мають темне оперення, їх груди відливає синім кольором з зеленим відтінком, брови червоні. У них осілий спосіб життя, і знайти їх в межах досяжності можливо.
  2. За розміром і вагою глухар набагато більший і важчий тетерева. У нього є білі точки на хвості. Сам хвіст округлий. Тетерів ж має білу смужку на крилі, його хвіст лірообразен.
  3. Глухарям подобаються хвойні та листяні ліси, які ростуть уздовж боліт. Тетерева люблять не дуже густі ліси, степові зони.
  4. Незважаючи на те, що обидві ці птахи є осілими, глухарі іноді можуть пролетіти кілька метрів в пошуках корму.