У чому різниця між гбо 2 і 4 покоління

ГБО (газобалонне обладнання) служить для автомобілів, що працюють на газоподібному паливі, також часто застосовується для переобладнання машини з одного типу в інший.

Різні види систем даного обладнання класифікується за їхніми, кожне з яких має свій принцип роботи, власне в цьому і є основна відмінність між ГБО 2 і ГБО 4, важливо врахувати, що вони мають однакові компоненти, але відрізняються в системах подачі газу і в системному управлінні.

друге покоління

Ця механічна система, яка має електронне дозуючі пристрій, що працює під засобом зворотного зв'язку з датчиком змісту кисню. Спеціальний газовий електронний блок управління приймає сигнали від різних датчиків і регулює стан газоподібної суміші в залежності від функціонування різних режимів роботи двигуна.

Позитивні характеристики ГБО 2:

 1. Система оснащена додатковими дозаторами газу.
 2. Виконуються екологічні вимоги Євро 1 (ГБО 2, як і ГБО 1 більш не відповідають сучасним екологічним стандартам, встановленими ООН) ...

Негативні фактори:

 1. Повітряний фільтр і запальні свічки зношуються набагато швидше.
 2. Виділяються гази несуть великий токсичний шкоди навколишньому середовищу і не відповідають критеріям Євро 2.
 3. Часте виникнення "пострілів", "ударів".

Ця система встановлюється на інжекторний двигун, який має в собі лямбда-зонд і каталізатор. Як говорилося вище, електронне дозуючий пристрій функціонує по зворотному сигналу, враховуючи концентрацію кисню за допомогою спеціального датчика.

Лямбда контролер засновує свою роботу на положенні дросельної заслінки, регулюючи склад і раціоналізацію газо-повітряної суміші, яка подається в двигун на переході з різних режимів. Також враховується датчики лямбда-зонда і швидкості при оборотах двигуна.

четверте покоління

Одна з новітніх і сучасних систем заснована на розподілі синхронізованого упорскування газу, застосовується в автомобілях Європи. У кожному циліндрі йде окреме управління подачі газу і все це контролює електронний блок.

Позитивні характеристики ГБО 4:

 • Абсолютна копія інжектора бензину.
 • Має високі екологічні показники відповідають вимогам Євро 3.
 • Проводиться бортова діагностика EOBD, OBDII.
 • У випадку якщо газ в балоні закінчиться, має функцію автоматичного переходу на бензин і в зворотному порядку.
 • Виключені можливості будь-яких "ударів".
 • Дуже якісно зібрана система з уніфікованими деталями.

Дана система відрізняється від попередньої тим, що є взірцем бензинового інжектора. Так в кожному циліндрі є своя форсунка, в якій подається оптимізований під даний циліндр впорскування газу, керує цим ЕБУ, також функціонуючи з різними датчиками для коригування двигуна при роботі на газу. Саме технологія впорскування відхиляє будь-які натяки на "хлопки", експлуатація свічок і фільтра розширена і не вимагає такого постійної уваги.

Основні відмінності ГБО 2 і ГБО 4

Відмінностей в даних системах набагато більше, ніж схожих моментів, такими є лише загальні компоненти газового устаткування і датчики, які використовуються в управлінні. ГБО 4 має чотири циліндри, які гарантують відсутність "ударів" завдяки чіткій системі переходів.

При етомГБО 2 допускає ймовірність "пострілів", тому що має менш контрольовану форму управління. Але є в цій системі і плюси перевершують четверте покоління, при правильному догляді, витрат на дане газобалонне обладнання виходить менше і на вітчизняних машинах експлуатація вигідніша. Однак, четверте покоління все ж більш оптимізована і безпечна система, що відповідає сучасним світовим стандартам. При якісному обладнанні відзначається довговічність і відмінна справність всіх деталей, наявність 4-х циліндрів покращує загальну роботу і повністю контролюється.

Також величезним плюсом є автоматичний перехід з газу на бензин і назад. Газобалонне обладнання 4 вважається найбільш якісним і безпечним рішенням, застосовується в автомобілях, що випускаються Європою, ідеально підходить для переобладнання іноземних марок. Цінова політика цих двох поколінь також досить сильно відрізняється, друге покоління встановлюється дешевше і його ремонт також обходитися більш оптимально, але можливі проблеми з фільтром і свічками також потребуватимуть додаткових витрат.

Плюси і мінуси є в обох поколінь, тому правильний вибір можна зробити тільки, якщо врахувати марку машини, її характеристики і скласти все за і проти. Для самих автомобілів вигідніше друге покоління, для інших четверте.