Замок і палац - чим вони відрізняються?

Слова замок і палац вжиті як взаємозамінні, але існують значні відмінності між двома архітектурними спорудами. Багато палаци мають схожість з деякими замками звідси і плутанина.

Алькасар або замок (В Іспанії) - форт, побудований в стилі середньовіччя для виняткового користування за орендну плату. Одна з особливостей - зона стійкості до атак з боку третіх осіб будь то рів, високі стіни або міст, які оточують замок.

Алькасар

Що таке замок?

Замок - це оборонна фортеця, побудована в сільській місцевості.

Замки вперше з'явилися в історії між 9-м і 10-м століттями на Близькому Сході і в Європі, уособлюючи символ влади серед прилеглих земель, а також це було місце, де дворяни ховалися від загрозливих атак. Конструктивно, замки мають особливості загальні для більшості інших замків. Щілини в стінах часто присутні в замковій архітектурі. Це не для архітектурних цілей, а щоб допомогти бійцям відбити атаки ворожих військ оточили замок.

замок Гогенцоллерн

Замки побудовані з різних матеріалів. Характерна особливість при побудові - товсті стіни з каменю або цегли, деякі ранні замки були зроблені з колод. Для того щоб зберегти контроль над ресурсами, замки були споруджені в тих місцях де пан або король міг мати найбільший вплив на людей.

Як виглядає палац?

Палац являє собою розкішна будівля, де проживає благородний пан, глава держави, Папа, королівська сім'я і т. д., тобто, дуже багатий і повний розкоші і комфорту будинок, як правило, побудований в міських районах або в значній мірі недалеко від міста, в оточенні прекрасних садів. Необов'язково має бути присутня область стійкості до атак. Приклади палаців: Букінгемський, Версальський, палац Катерини Великої, палац Піна в Сінтрі, Португалія.

Палацові споруди помітні по всьому світу і сходять до часів греків і римлян. Створений як будинок королівської сім'ї і сановників, архітектура палацу розроблена для складної і екстравагантної життя, а не протистояння війні будь-якій формі.

Великий Катерининський палац

Палац - це застигла музика. Оскільки кожен палац адаптований під смаки господаря живе всередині немає ніяких структурних подібностей між палацами, а розроблені методи, які можуть бути включені, щоб зробити обитель привабливою.

Багато палаци перетворені в інші види використання - парламенти або музеї. Термін "палац" використовується для опису розкішних будинків, які не є будинком громадських діячів і застосовується таким чином, щоб передати ідею будівлі як "Палац народу".

Походження та історія

Замок - від латинського Castellum, зменшувальне від Castrum - сильний. Зміцнення, цитадель і найсильніша частина з будівель в середньовічному місті.

замок Гравенстен

Слово "палац" походить від назви одного з семи пагорбів Риму. оригінальний палац на пагорбі Палатин був резиденцією імператорської влади, в той час як Капітолій на Капітолійському пагорбі - резиденцією сенату і релігійних центрів Риму. Пізніше місто виріс за межі семи пагорбів, як і раніше Палатин залишався бажаним житловим районом. Цезар Август жив там в навмисно скромному будинку, відокремлений від своїх сусідів тільки двома лавровими деревами, посаджених з одного боку від головного входу як символ тріумфу. Нащадки, особливо Неро, з його "Золотим домом", розширювали будівлю і сади поки вони не покрили всю вершину пагорба. Слово Palatium стало означати резиденцію імператора чи то пак, "сусідство на вершині пагорба".

Римський капитолий

"Палас", еквівалент - "уряд", визнаний в коментарі диякона Павла, згаданий в 790 р. До н.е. е. в описах подій 660 року. На початку середньовіччя Palas залишався резиденцією уряду в деяких німецьких містах. У Священної Римської імперії потужні незалежні виборці розміщувалися в палацах (Paläste). Це було використано як доказ того, що влада широко поширена в імперії, а також у більшості централізованих монархій, тільки верховному монарху дозволено називати його житло палацом.

Масандрівський палац

Чим відрізняється палац від замка

У Франції є чітке розходження між замком і палацом. Палац завжди розташовувався в межах міста, як Пале де ла Сіте в Парижі, який колись був королівським палацом, в даний час Верховний суд Франції або Папський палац в Авіньйоні.

папський палац

Ще одна відмінність між замком і палацом - архітектура. Оскільки замки - це будівлі з каменю, без "наворотів" і турбота тільки про безпеку жителів. Мешканці палаців оточені гармонією, естетикою і архітектурною красою.

замок Драхенбург

У будівництві палаців використовувався дорогий природний матеріал - мармур для підлоги і стін, плитки для прикраси і навіть золото в якості обробки. Істинне вираз фінансового багатства - палац, споруджувався, як правило, в області природної краси або центрі міста.

Палац Сан-Сусі

На противагу цьому, замку завжди притаманні грубуваті риси і сільські характеристики.

резюме:

  1. Palaces знаходяться в експлуатації по всьому світу і з давніх часів. Замки, як правило, зводилися на Близькому Сході і в Європі ще в 9-му столітті.
  2. Замки створені, щоб витримати атаки противника. Палаци призначалися для неквапливої ​​життя, а не війни.
  3. Замкові укриття розроблені для битви в боях і мають загальні риси при будівництві стін і захисту. Палаци розташовують різноманітним дизайном і архітектурно приємні для очей.
  4. Стіни замку побудовані з каменю і цегли для міцності. Палаци прикрашені мармуром і золотом.
  5. Сьогодні деякі палаци і замки все ще використовуються як точки інтересу для туристів.