У чому різниця між Fewer і Less?

Якщо ви тільки почали вивчати англійську мову, то вас може поставити в глухий кут питання - чим слово fewer відрізняється від less? Вони ж однакові? Може бути це просто синоніми або у них є чіткий функціональний розподіл?

Насправді ці слова дуже схожі, але при цьому існують неочевидні моменти в їх вживанні. І якщо в розмовній дружній бесіді можна майже у всіх випадках використовувати less, то в серйозному письмовому тексті і в офіційному усному виступі перед великою аудиторією краще розуміти, коли доречно використовувати одне слово, а коли - інше.

Fewer

Вищий ступінь прикметника few. Перекладається як "менше". використовується з обчислювальними іменниками.

Приклади обчислюваних іменників: cookie (печиво), water bottles (пляшка води), liter of gasoline (літр бензину), ingredient (інгредієнт), dollar (долар), human (людина), puppy (щеня).

Приклади використання:

 • Twitch was told to eat fewer sandwiches - Твічу сказали їсти менше бутербродів.
 • Diana makes fewer mathematical mistakes than the average person in her school - Діана робить менше математичних помилок, ніж в середньому в її школі.
 • As the days passed, the tulip had fewer petals left on it - День за днем ​​на тюльпані залишалося все менше пелюсток.

Less

Вищий ступінь прикметника little.Також, як і fewer перекладається як "менше". Але використовується з неісчісляемимі іменниками.

Приклади неісчісляемих іменників: cookie (печиво), water (вода), gasoline (бензин), salt (сіль), money (гроші), honesty (чесність), love (любов).

Приклади використання:

 • Could you give Pudge less meat next time? - Ти не міг би наступного разу дати менше м'яса Пуджу?
 • Den has been drinking less water than she should on this dry day - В цей сухий день Ден пила менше води, ніж повинна.
 • My new treadmill leaves me with lessspace for yoga practice - Через мою нової біговій доріжці у мене залишилося менше місця для занять цигун.
 • If fewer people used disposable dishes and diapers, there would be lessplastic and non-recyclable trash in landfills - Якби менше людей використовували одноразовий посуд і памперси, то на звалищах було б менше пластику і неперерабативаемого сміття.
Щоб перевірити чи є іменник ісчісліми спробуйте провідмінювати його в множинної формі. "Кекс-кекси" - так можна сказати, це іменник ісчісліми. "Молоко-молочко" - так не говорять. Іменник "молоко" - незліченна.

Відмінності у використанні fewer і less

Ми вже розібралися з найбільш простими і зрозумілими випадками використання цих двох слів. Але є нюанси і неочевидні моменти.

 1. гроші. Коли ми говоримо про гроші найчастіше ми думаємо про них не як про сукупність окремих грошових одиниць, а як про єдиний об'ємному об'єкті. Тому зі словом money найчастіше використовується слово less. Приклад: Mark has less than ten dollars left on his credit card - У Марка залишилося менше ніж 10 доларів на його кредитну картку.
 2. час. Це досить тонкий момент. Залежно від того чи є ваше згадка тимчасового відрізка більш конкретним або загальним, використовується або less (загальне) або fewer (конкретне). Приклади: James has lived here for less than five years - Джеймс жив на цьому місці менше п'яти років. I wish I could spend fewer hours on writing code and more on play computer games -Я б хотів витрачати менше часу на написання коду і більше на комп'ютерні ігри.
 3. вага. Якщо слідувати цим правилом, яке ми вказали вище, то з вагою потрібно використовувати слово fewer, адже вага можна порахувати в грамах, кілограмах і так далі. Але реалії сучасної англійської мови такі, що при згадці ваги найчастіше використовується слово less. Приклад: Baby red foxes weigh less than 280 grams at birth - Дитинчата лисиць важать менше 280 грамів при народженні.
 4. відсотки. Тут все залежить від того до чого відносяться відсотки - до ісчісліми або незліченну іменника. Якщо мова йде про відсотки від чогось ісчісліми, то використовується слово fewer, якщо ж від чогось незліченного - less.
  приклади: Fewerthan five percent of the world's people have red hair - Менш п'яти відсотків людей в світі мають руде волосся. I see you have eaten less than ten percent of your mashed potatoes - Я бачу, що ти з'їв менше десяти відсотків свого картопляного пюре.
 5. Відстань або дистанція. Приклад: My cabin is less than 50 miles away - Мій будиночок знаходиться в 50 милях звідси.
 6. Розмовна мова. У розмовній і неформальній мови найчастіше використовується тільки less як перед ісчісліми, так і перед незліченними іменниками. Наприклад, в супермаркеті в якості інформаційного повідомлення на рухомому рядку може використовуватися наступна пропозиція:
  Less than 10 tea packs left - Залишилося менше 10 пачок чаю.
Багато в чому вживання less в пропозиціях, в яких мова йде про гроші, часу, вазі, відсотках і відстані мова йде про ідіоматичних виразах. Тобто щоб їх коректно використовувати вам потрібно зануритися в мовне середовище і просто запам'ятати подібні випадки, які вибиваються із загального правила про "з ісчісліми використовуй fewer, а з незліченними - less".

Використання fewer і less без іменника

Всі розглянуті вище випадки мали на увазі наявність підлягає в пропозиції. Але так буває не завжди. Ось кілька прикладів:

Every year in Russia about 20,000 people die on the roads. Fewer are killed at work (fewer people) - Щороку в Росії близько 20 000 чоловік помирає в ДТП. Менше гине на робочому місці (менше людей).

If you practice less, you will improve less - Якщо ти будеш менше практикуватися, то і вдосконалюватися ти будеш менше.

Підводячи підсумок

Fewer використовується з ісчісліми іменниками і з більшістю іменників у множині (sandwiches, mistakes etc.).

Less використовується з незліченними іменниками і з іменниками, які позначають об'ємний об'єкт (ten dollars). Це слово також можна використовувати з певними іменниками у множині, такими як іменники, які позначають час, гроші, відстань, вага і відсотки. Також less частіше вживають в розмовній мові і неофіційних текстах.