У чому різниця між фанерою фк і ФСФ

Під час проведення будівельно-ремонтних робіт, необхідно знати, чим фанера ФК відрізняється від тієї, яку прийнято називати ФСФ. Якщо говорити саме про зовнішню складову таких будівельних матеріалів, то слід було б відзначити, що відрізнити їх один від одного, з урахуванням такого параметра - практично неможливо, принаймні, середньостатистичному споживачеві!

Деякі візуальні відмінності, можуть бути виявлені вами хіба що в кольорі прошарків, так як у випадку з ФК, вони є більш світлими і мають якийсь відтінок шпону. Що стосується ФСФ, то він, прошарками більш темним клеєм, наявність якого, обумовлює червонуватий відлив, що спостерігається в цьому матеріалі. Зводяться чи їх основні відмінності до одних тільки цим особливостям? Ні звичайно ж. Саме з цього, якщо вас такий аспект цікавить, то ми готові відзначити для вас параметри, які відрізняють їх між собою.

екологічність

Якщо говорити саме про цей параметр, то слід було б відзначити, що набагато чистішим, в цьому плані, є саме фанера марки ФК, під час експлуатації якої, виключається ймовірність виділення фенолів. Що стосується ФСФ, то в них ці феноли містяться в кількості 10 мг / 100 г, приблизно. В принципі, показник цей, не є занадто високим. Тим не менш, він вважається небезпечним, якщо мова йде про житлових приміщеннях і в тому випадку, якщо ви порахуєте належним скористатися ними саме в такій ситуації, то тоді, вам слід було б передбачити наявність і цього аспекту.

Фанера ФК

водостійкість

Згідно практики використання ФСФ, слід було б відзначити, що їх сильне промокання, може викликати набухання фанери. Звичайно, великої проблеми з цього робити не потрібно, так як після просушування (якщо в промоклому стан вона була відносно небагато, то в такому випадку, ФСФ можна буде повернути до початкових розмірів, без втрати властивостей такого матеріалу, а також без будь-яких змін його зовнішнього вигляду). Що стосується ФК, то він, під вплив вологи негайно почне розшаровуватися або скручуватися, а подальше відновлення такої фанери - буде практично неможливим, так як відбудеться втрата його зовнішнього вигляду і характеристик.

Фанера ФСФ

міцність

У цьому плані, ФСВ, знову таки є кращий за свого найближчого аналога - тобто, ФК. Цей параметр і зумовив те, що такі листи, можуть бути використані для виготовлення всіляких опорних конструкцій. Така фанера, завжди може бути використана по відношенню до обладнання чорнової підлоги. При цьому, слід було б врахувати обов'язкова умова, сенс якого зводиться до того, що зверху повинно спостерігатися чистове покриття, яке повинно бути суцільним. Ну а ось в тому випадку, якщо буде задумано лакування листів і з цього, фанера повинна буде виступати в якості верхнього шару, то в такому випадку, краще всього віддати власне перевагу марці ФК.

Галузь застосування

Відрізняється фанера ФК від ФСВ також і областю власного застосування. Цей аспект, повинен визначаться з урахуванням вищезазначених особливостей обох цих будівельних матеріалів. Якщо мова йде про фанері ФК, то в такому випадку, її використання, є особливо важливим під час проведення внутрішніх робіт, зважаючи на її низьку вологостійкості. До числа приміщень, на території яких найкраще користуватися фанерою ФК, можна було б віднести дитячі приміщення, наприклад.

Придбання фанери ФСФ, зважаючи на наявність цілого переліку шкідливих складових, рекомендується тільки тим категоріям сучасного населення, які бажають скористатися ним для здійснення будь-яких зовнішніх робіт. Така фанера, може похвалитися наявністю хорошою опірності і саме з цього, нею радять користуватися для того, щоб виготовляти певного роду каркасні споруди.

Альтернатива використання цих будівельних матеріалів

Якщо ви не зациклюватися себе на придбання будь-якої з вищезазначених фанер, то в такому випадку, найбільш доречним варіантом було б придбання листів з маркуванням ФБ. Ця фанера, поєднує в собі переваги використання обох цих матеріалів. Вона може похвалитися наявністю дійсно високих характеристик, які обумовлюються особливостями його виробництва. Такий шпон просочується спеціальним бакелітовим лаком, завдяки якому, забезпечуються дійсно вражаючі фізико-технічні характеристики!