У чому різниця між алмазом і діамантом

Коштовне каміння були виявлені ще в античності, але люди навчилися надавати їм привабливий вигляд лише в 17-18 столітті. Алмаз, а також графіт були вивчені в числі перших. Вивчалися їх структура, властивості і вигляд, який змінювався при певній напрузі.

Отримавши певні знання, люди знаходили потрібне застосування камінню і вони використовувалися не тільки для прикрас. наприклад, видобуток графіту трудомістка справа, застосування дуже широка. Для їх знаходження групи експедиторів забезпечуються бурами і проводять багато часу, спочатку для добування, а потім для розпилювання. Але застосування графіту виправдовує зусилля, то ж можна сказати про алмаз і його "нащадку".

алмаз

Алмаз - один з різновидів вуглецю, мінерал, своїм виглядом більше нагадує слюду. Назва ж взято з арабського і інтерпретація - "Незламний". При підвищенні температури, перебуваючи в вакуумному просторі, він перетворюється в графіт, так як обидва складаються з вуглецю. У шкалі Мооса камінь займає лідируюче місце і вважається здатним подряпати скло і не тільки. Будучи визнаним найміцнішим речовиною, він має дивовижні властивості. Якщо алмаз виявиться в кислоті - він не розчиниться.

Підвищена теплопровідність дозволяє йому нагріватися вкрай повільно, що є величезною перевагою, в порівнянні з іншими мінералами. Однак алмаз в той же час крихкий. Зневажливе ставлення до нього може призвести до пошкоджень. Ювеліри використовують кілька видів алмазу. Наприклад, алмаз, що не піддавайся огранювання, вимагає більше клопоту, ніж діамант. Його не можна використовувати при наявності мікроскопічних тріщин і подряпин.

За своєю природою алмаз мутний, а виріб вимагає чистого і прозорого кольору. Які грали останніми розробкою стало розпилювання алмазу. До його винаходу існувала лише шліфування і ограновування, але потім знадобилася і ця послуга. Спочатку на розпилювання йшло багато часу, так як застосовувалася дріт. Незабаром для цього стали застосовуватися бронзові фрези. Для їх виготовлення застосовувався розчин з алмазним пилом.

діамант

Діамант - алмаз минулий процес гранування, який покращує його якість по 4 параметрам. Саме слово запозичене з французького, в перекладі "Блискучий". існує система "4 з", суть полягає в 4 якостях: колір, чистота, маса в каратах і огранювання. Слід розглянути всі характеристики у відокремленому вигляді. Колір: дорогоцінні камені бувають самих різних кольорів, починаючи від звичного білого з блакитним відливом, закінчуючи коричневим. Чистота: природні матеріали мають вади, а діамант повинен мати якомога менше мікропошкодження, в чому допомагає 10-кратна лупа.

Маса в каратах: карат - міра вимірювання ваги, в різний час і країнах він відрізнявся, але найпоширенішим вагою 1-го карата вважається 0,2 грама або 200 міліграм. Огранювання - робота з каменем, яка допомагає розкрити його блиск. Діамант ж неможливо уявити без огранки, тому що його можна отримати лише за допомогою протирання одного алмазу іншим. Ця технологія була придумана в Індії і довгий час трималася в таємниці, поки її не розкрили європейці.

Загальні риси

Так як не можна назвати діамант і алмаз однаковими, але абсолютно різними їх теж не варто вважати, логічно припустити, що між ними є, як відмінності, так і загальні характеристики.

Нижче вони перераховані:

  • Діамант і алмаз - мінерали. Це дуже природно, адже перший об'єкт створюється з другого.
  • Стійкість до кислоті. Обидва каменю відмінно переносять занурення в кислоту, але з кількістю речовини слід бути обережніше. Однак при цьому вони реагують на деякі хімічні склади і напруга в повітрі.
  • теплопровідність. При підвищенні температури, ні з першим, ні з другим не відбуваються такі явища, як запітніння або тріщини.
  • Реакція на воду різних температур. Якщо мінерал занурити в киплячу, а потім різко в крижану воду - з ним нічого не станеться, коли як підробка тріскається.
  • поглинання жиру. Якщо капнути на зразок жир і притулити до скляної поверхні - обидва види пристане на відміну від імітацій та інших вуглецевих мінералів.

відмінності

Якщо судити по виду, то мінерали значно відрізняються, але властивості залишаються приблизно такими ж. Незважаючи на це, їх відмінні риси відіграють велику роль в ювелірній справі.
Відмінності між ними такі:

  1. Ціна. Найвагомішим відмінністю вважається вартість виробів з одного або іншого матеріалу. Так як діамант вимагає особливої ​​огранки, дбайливого і довгої роботи, а також часто продається в прикрасах із золота, срібла і так далі. А алмаз коштує дешевше через непримітної виду.
  2. призначення. У цьому критерії виграє природний мінерал, так гранований використовується лише для виготовлення ювелірних виробів. А алмазний пил користується величезною популярністю в медицині. Нею обробляють кінці ріжучих інструментів, так як в цій сфері важлива точність. Точно також вона застосовується в металургії та інших галузях.
  3. маса. До обробки й огранювання алмаз важить більше карат, ніж після. А готовий діамант, відповідно важить значно менше.
  4. натуральність. Серед 2 розглянутих об'єктів алмаз є природним на відміну від дорогоцінного діаманта, який є ідеалізованої версією.