У чому різниця між Амосіном і амоксицилін і що краще?

З антибіотиками в сучасному світі доводиться стикатися часто. Тому будь-якої людини, зацікавленого в поліпшенні свого здоров'я, хвилюють питання користі і шкоди препаратів, аналогічних за необхідне.

Антибіотики широкого спектра призначаються для лікування різних захворювань інфекційного характеру і запалень. Серед них досить поширені такі схожі між собою бактерициди, як Амоксицилін і Амосін. Головне діюча речовина цих двох лікарських засобів - амоксициліну тригідрат. Ці кошти, успішно справляються з інфекційно-запальними захворюваннями шкірних покривів, органів дихання, травлення та видільної систем. На цьому список показань до застосування аж ніяк не вичерпаний. У кожного медикаменту є свої очевидні плюси і негативні сторони, які необхідно враховувати, щоб зробити правильний вибір.

Амосін

Амосін - це антибактеріальний препарат з великим діапазоном застосування. Активна речовина в складі - амоксицилін. Амосін випускається в таблетках, желатинових капсулах, порошку для суспензії, в формі розчину для ін'єкцій. він характеризується виражену бактерицидну типом впливу на організм.

У Амосіна спостерігається ряд серйозних протипоказань. Він заборонений для жінок в період лактації та дітей у віці до трьох років, з причини високої сприйнятливості до його компонентів. Вагітність не є прямою забороною на прийом ліків, але в цей період воно повинно прийматися з крайньою обережністю. Його не можна застосовувати при наявності астми, алергічного діатезу, полінозу, лімфолейкоз, печінкової недостатності.

Прийом може викликати різні побічні дії на травну і нервову систему. Лікування препаратом Амосін має на увазі індивідуальну для кожного випадку дозування і проводиться курсом не більше чотирнадцяти днів.

амоксицилін

Амоксицилін - це напівсинтетичний антибіотик, що володіє великим спектром впливу. Ліки випускається у формі таблеток, капсул або суспензії. Суспензія як більш зручна форма прийому, призначається для дітей, які не досягли десяти років.

Призначення Амоксициліну відбувається в разі різних за своєю природою захворювань, серед яких:

  • Хвороби інфекційного і запального характеру. Наприклад, цистит, уретрит, гонорея, ентероколіт.
  • Захворювання вражають покриви шкіри або слизові оболонки.
  • Хвороби органів дихання на кшталт гаймориту, синуситу, тонзиліту, бронхіту.

Амоксицилін вважається відносно безпечним ліками, в зв'язку з чим, його допустимо приймати новонародженим, дітям, вагітним і годуючим жінкам. Недоношені діти отримують його тому як їх імунітет дуже слабкий і не може в повній мірі забезпечити захист іншим органам.

У цих ліків досить великий список побічних ефектів. Він має істотний вплив на травлення, тому що викликає нудоту і блювоту. З боку нервової системи можуть турбувати: проблеми зі сном, перезбудження. А також властиві багатьом сильнодіючих ліків побічні ефекти у вигляді дисбактеріозу і кандидозу. Антибактеріальна терапія з застосуванням такого антибіотика зазвичай триває не більше двох тижнів.

схожість препаратів

Амосін є структурним аналогом Амоксициліну. У складі лікарських засобів основна діюча речовина - амоксициліну тригідрат.

Дана речовина з успіхом бореться з грамнегативними і грампозитивними бактеріями, стафіллококком і стрептококами. Ще одним подібністю можна назвати лікарську форму випуску. Спектр використання і побічні дії обох медикаментів практично ідентичні за винятком дрібних відмінностей.

Головні відмінності

Відмінності цих двох препаратів мінімальні, але все-таки вони є.

  1. склад. Амоксицилін - антибіотик групи пеніцилінів, а Амосін - антибіотик, до складу якого входить амоксицилін як головна діюча речовина. Амосін не має в своєму складі захисних речовин, що обгороджують головні дійові елементи ліки від швидкого знищення в організмі людини корисними бактеріями. Амоксицилін в більшості випадків має в складі клавулоновою кислоту, яка захищає пеніциліни від руйнування. Несуттєві відмінності є і в складі допоміжних речовин в обох препаратах - це ароматизатори, консерванти, барвники.
  2. Ціна. Вартість Амосіна стоїть на першому місці в рейтингу економічних засобів, адже вона завжди нижча за вартість Амоксициліну.
  3. Побічні ефекти і протипоказання. Період прийому амоксицилін переноситься хворими набагато краще, ніж той період, в який вони приймають Амосін. Це пов'язано з тим що друге лікарський засіб викликає безліч посилених в порівнянні з амоксициліном побічних ефектів. Амосін заборонений новонародженим, і жінкам на етапі виношування або в період лактації.
  4. Форма випуску. Амосін випускається в гранулах для розведення суспензій і в якості розчину для внутрішньом'язового і внутрішньовенного введення. Амоксицилін продається вже готової суспензією.
  5. термін лікування. Амоксицилін не більше двох тижнів, Амосін до чотирьох тижнів.

Що краще приймати

При прийомі даних лікарських засобів неодмінно має враховуватися вік хворого. Так як суспензія Амоксициллин призначена тільки для дітей. Виробник дозволяє призначати такий антибіотик новонародженим і навіть недоношеним малюкам. Амосін не можна приймати дітям до 3 років і з обережністю в період лактації та вагітності.

Багато пацієнтів, різних вікових груп відзначають більшу кількість побічних ефектів для шлунково-кишкового тракту після прийому таблеток Амосін, ніж в разі лікування амоксициліном. У зв'язку з цим лікування хвороб шлунково-кишкового тракту краще почати з курсу Амоксициліну.

Алергікам варто звернути увагу на Амоксициллин, найчастіше він не має в складі агресивних алергенів. Для всіх інших категорій людей потрібні медикаменти підбираються, враховуючи індивідуальну непереносимість. Не рекомендується приймати відразу два препарати, це може викликати передозування.