У чому різниця між активним і пасивним 3d

Технології тривимірного зображення - це принципово новий підхід до передачі картинок, що дозволяє передати з в обсязі, тобто максимально реалістично. Ще не так давно кіно в форматі 3d можна було подивитися в кінотеатрі, причому не в кожному, та ще й за великі гроші. Сьогодні ж об'ємне кіно можна дивитися у себе вдома.

Купивши сучасний телевізор з можливістю демонстрації об'ємної картинки, можна отримувати неймовірне задоволення від перегляду реалістичного зображення. Великою популярністю сьогодні користується два види технології 3d - активна і пасивна. У чому полягає різниця між ними? Яку з них може бути кращою?

Активна 3d технологія

В основу активної 3д технології покладено принцип швидкого чергування кадрів, мелькання кадрів дозволяє бачити зображення в обсязі, реалістично. З цією метою використовуються спеціальні окуляри, які синхронізуються з сигналом телевізора. І дозволяють бачити картинку на екрані по черзі одним оком. Ці окуляри називають затворів і ціна їх немаленька.

На екрані телевізора зображення змінюється часто, приблизно за кожну секунду близько 60 раз, в той же час змінюються очі, які можуть бачити зображення. В результаті такого миготіння глядач бачить реалістичну, об'ємну картинку. Важливо, щоб якість демонстрируемого відео було на висоті, адже тільки це буде запорукою гарного зорового ефекту.

Активне зд має свої недоліки:

  • Затворні окуляри потребують постійної підзарядки.
  • Не кожна людина може спокійно переносити таке велике навантаження на органи зору, тому багато хто скаржиться на сильні головні болі, різь в очах.
  • У сценах з швидкою динамікою помітно уповільнення руху процесу.
  • Дивитися відео на близькій відстані не вийде, бажано, щоб відстань між глядачем і телевізором було не менше 3 метрів.

Пасивна 3d технологія

Принцип роботи пасивної 3d технології трохи іншою: тут не потрібні дорогі окуляри затворів, підійдуть простенькі поляризаційні. Вони стоять зовсім недорого і дуже часто кілька штук йде в комплекті при купівлі телевізора. Однак, треба купувати телевізор, оснащений спеціальним фільтром. Особливість його роботи полягає в тому, що він показує картинку через підрядник, при цьому кожне око бачить свою картинку (правий бачить непарні рядки, а лівий - парні, або ж навпаки).

Доступна вартість даної технології не може не порадувати, та й той факт, що перегляд такого відео не надає великого навантаження на органи зору також є незаперечною перевагою. Однак, пасивне 3д не позбавлене недоліків, і вони полягають у наступному:

  • Перегляд відео в поляризаційних окулярах змушує глядача постійно тримати голову прямо, в іншому випадку втрачається чіткість зображення.
  • Знижується якість картинки, втрачається колір, яскравість, а пов'язано це з тим, що кожне око може побачити тільки половину картинки.
  • Важливо правильно розташуватися щодо телевізора, інакше, якщо очі будуть занадто високо або низько, то ефект 3d втрачається.

Головні відмінності

Вище були описані особливості пасивної і активної технологій, із зазначенням достоїнств і мінусів. Однак, чи є між цими технологіями істотна відмінність, і про нього вкрай рідко говорять. А полягає ця відмінність в тому, що при активному 3д повноцінна картинка того, що відбувається на екрані формується в мозку людини.

Правий і лівий очей бачать різні частини зображення, а вже мозок складає їх разом. Саме тому у багатьох людей з-за активної роботи мозку з'являються сильні головні болі від перегляду активного 3Д. А ось пасивна 3d технологія пропонує до перегляду повноцінну картинку, що не дає додаткового навантаження на мозок.

Активна технологія відрізняється кращою якістю, дозволяє насолоджуватися відео в форматі HD. Все це так, але за це доводиться "платити" фактично своїм здоров'ям, адже замість того щоб відпочивати мозок повинен посилено працювати. Дана технологія може підійти тільки тим естетам, які не готові миритися навіть з самим незначним погіршенням якості відео і не можуть не звертати уваги на своє самопочуття.

Пасивна технологія обійдеться набагато дешевше, правда, доведеться змиритись з менш якісною картинкою. Але найголовніша відмінність полягає в цілковитій безпеці для нервової системи і органів зору.

Рекомендуємо подивитися цікаве відео-порівняння активного і пасивного 3D