У чому різниця між ЛПГ ​​та ІЖС

Купівля землі відкриває для власника безліч можливостей, як для будівництва будинку, так і для організації власного виробництва, вирощування культур, тваринництва та багатьох інших цілей.

види земель

Для того, щоб точно розуміти, що ви можете робити зі своєю землею потрібно мати дані до якого виду належить конкретний ділянку. Розрізняють 2 види земель: ЛПГ - особисте підсобне господарство і ІЖС - індивідуальне житлове будівництво. Обидва ці види земель при оформленні мають різні процедури і відкривають для власників свої особливості.

особливості ІЖС

Індивідуальне житлове будівництво - це класичний вид землі, який відкриває для свого власника можливість побудувати на конкретній ділянці конкретне приватне будова, до якого висуваються вимоги, згідно норм будівельних регламентів, узаконених в РФ. До таких особливостей відносяться:

 1. Будова не може перевищувати 3 поверхів.
 2. Проект індивідуального будівництва повинен бути розроблений офіційної архітектурно-будівельною організацією, а план узгоджений з відповідним органом.
 3. На землі під ІЖС може перебувати тільки один витвір.
 4. Крім індивідуального будівництва земля не може використовуватися для інших цілей, зокрема підприємницької.
 5. Обмежені терміни при оформленні землі під ІЖС. Термін будівництва становить 3 роки, якщо по закінченню цього терміну будівництво не було вироблено, то земля вимагає нового оформлення та присвоєння їй статусу.
 6. Перед початком будівництва проект забудови повинен бути узгоджений з усіма офіційними органами, які відповідають за індивідуальне будівництво у відповідному регіоні.
 7. Площа забудови повинна бути пропорційна площі землі відповідно до розроблених СНіПами і нормативними документами.
Якщо порівнювати два види земель ЛПГ та ІЖС, то перевага однозначно за першим видом реєстрації земель, так як всі обмеження і строгі нормативні акти, яких необхідно дотримуватися при індивідуальному будівництві мають більш щадний вид при виборі ЛПГ земель.

особливості ЛПГ

Землі під ЛПХ відрізняються більш широкими можливостями і відсутністю обмежень для будівництва та використання земель. Найголовнішими відмінностями є те, що з використанням такого виду земель можна здійснювати приватну торговельну і виробничу діяльність, а саме:

 • Вирощувати сільськогосподарських культур з метою продажу приватним особам і для власного використання.
 • Тримати і розводити тварин з метою продажу і власного використання продуктів (яйця, м'ясо, молочні продукти).
 • Вирощування квітів та фруктів.
 • Зберігання продуктів сільськогосподарської діяльності.
Землі під ЛПХ можуть використовуватися, як для приватного будівництва, так і для ведення робочої діяльності. На таких землях можна будувати необмежену кількість будівель, а також зводити парники і теплиці, комори і загони.

Відмінність ЛПГ та ІЖС

Оформлення землі під ЛПХ відкриває дійсно більше можливостей, навіть якщо людина планує на першому етапі тільки будівництво будинку або дачі. В майбутньому правильно оформлена земля може приносити більше користі, а здійснення іншої діяльності не буде суперечити законам. До основних переваг ЛПГ перед ІЖС можна віднести:

 1. Відсутність узгодження конкретного проекту для будівництва.
 2. Можливість побудувати декілька будівель або приміщень на одній землі і поєднувати проживання з діяльністю.
 3. Немає обмежень по будівництву певної площі в залежності від ділянки на відміну від
  ІЖС.
 4. Більш просте оформлення документів на землю під ЛПХ на відміну від ІЖС.
 5. Провести додаткове будівництво на ділянці можна в будь-який час без узгодження з офіційними організаціями, а лише дотримуватися відповідності нормам і правовим документам будівництва.
 6. При занятті тваринництвом, щоб отримати свій сертифікат на продукцію необхідно, щоб землі були оформлені під ЛПХ.
 7. Можливість здійснювати діяльність і не платити податки, тому що сільськогосподарська діяльність на землі під ЛПХ не зараховують до підприємницької.


Переваги ЛПГ перед оформленням землі під ІЖС значно більше, так як за допомогою такої землі можна здійснювати більше діяльності та містити повноцінний город або дачну ділянку з вирощуванням культур і отриманням здорового врожаю.