У чому різниця між лентачом і справжнім лентачом?

У 2015 році ситуація в редакційному складі "Lenta.ru" загострювалася: ставало очевидним, що рано чи пізно редакцію доведеться розпустити. Про це Галина Тимченко, колишній редактор, писала в книзі "Дорога редакціє ...". Коли стався розкол, з'явилася публічна сторінка "Лентач", а через деякий час - "Справжній Лентач". Незважаючи на загальні витоки, зараз це різні ЗМІ, з різною ж редколегією.

"Лентач"

Публічної сторінкою "Лентача" керували колишні співробітники "Стрічки", але основні кермо публікації матеріалів вони довірили марку Шейну - колишньому передплатнику, внёсшему величезний внесок в діяльність "Лентача". Від серйозного підходу "Стрічки" "Лентач" перейшов до більш жартівливій подачі новин - їх основним інструментом стала публікація мемів. Саме тут з'явилася професія "пікчери", яку з різним ступенем успіху намагаються перейняти адміністратори інших публічних сторінок.

"Справжній Лентач"

"Справжній Лентач" з'явився, коли Шейна відсторонили від керівництва публічної сторінки. Колишні співробітники "Стрічки" пояснили своє рішення тим, що редактор планував перетворити "Лентач" в власний комерційний проект - і користувався для цього джерелами, які не заслужили довіри.

Ображений Шейн порахував, що редактори сторінки усунули його з посади, помітивши, що "Лентач" почав приносити гроші, а з ним вирішили не ділитися. Щоб не кидати прибуткової справи, Шейн створив сторінку "Справжній Лентач", де зайнявся тим же, що робив і на "Лентаче". Деякі передплатники стали на його бік, але більшість залишилася на "Лентаче" і залишаються там і до цього дня, роблячи сторінку одним з найбільших новинних ресурсів ВКонтакте.

Загальна

Крім загальної назви, обидва "Лентача" ділять філософію - іншими словами, пропагують "здоровий глузд" через публікацію жартівливих колажів і мемів. Новини виходять щодня, зачіпаючи всі важливі соціальні аспекти - політику, культуру, життя суспільства, наукові відкриття.

Замість звичних фотографій, новина супроводжують меми, що обіграють ситуацію з комічної сторони. На думку авторів публічних сторінок, саме жарти і є вираз здорового глузду, за який вони борються.

Крім цього, у них є спільні рубрики - наприклад, "Радіо Лентач", в якому публікуються музичні добірки - в тому числі запропоновані передплатниками. І, хоча на обох сторінках існує модерація коментарів за ключовими словами (як правило, матірною), адміністратори всіляко заохочують дискусії між передплатниками і іноді проводять конкурси на кращий коментар.

Також, за домовленістю з партнерами, розігруються різні предмети - книги, квитки в кіно і музичні концерти.

відмінності

Однак, на думку передплатників, ключова відмінність двох "Лентачей" лежить в їх професіоналізмі і аудиторії, причому "Справжній" програє за обома показниками. Наприклад, публікуючи новини про сексуальний скандал за Харві Вайнштейн, "Справжній" не цурався жартів, які, при певній точці зору, можна порахувати порушенням журналістської етики.

Проте, це дозволяє адміністрації і передплатникам зберігати більш тісний контакт - дарма що і передплатників у "Справжнього" набагато менше. Та й Марк Шейн, на відміну від адміністраторів того ж "Лентача" не приховує самого себе і активно веде аккаунт в "Твіттері", коментуючи те, що відбувається в світі в тій же привільне манері, що і на публічній сторінці. Творці "Лентача" не приховують себе, але і не привертають до себе увагу громадськості, працюючи як засіб масової комунікації і служачи майданчиком для публікації новин з інших джерел, посилання на які вони завжди призводять до своїх постах. Тому у "Лентача" немає власного сайту - так як власний контент вони не створюють, викладати на сайт їм нічого. У "Справжнього" сайт є, і вони навіть пишуть туди новини - як правило, рідко виходять за рамки повідомлення про цікаве відео, викладеному в інтернеті.

Хоча "Справжній" також публікує новини з інших джерел (прикладаючи при цьому посилання), списку джерел набагато менше, і, як правило, вони менш популярні, ніж партнери "Лентача" - Медуза, ІТАР "ТАСС", RTV і багато інших, навіть опозиційні ЗМІ, такі, як телеканал "Дождь". Тому, прагнучи до заповнення новинний сітки, "Справжньому" нічого не залишається, окрім як писати новини самостійно, хоча у "Лентача" такої необхідності немає. Хоча новини, тим не менш, найчастіше написані літературною мовою (чого не скажеш, наприклад, про пости в "Твіттері" Шейна).

Висловлюючись інтернет-сленгом, "Справжній Лентач" націлений на аудиторію школярів - по крайней мере, іноді створюється саме таке враження. Найчастіше аморальні жарти, використання сленгової лексики не властиво серйозного виданню. Проте, основні цілі ЗМІ видання переслідує досить чітко - воно не тільки достовірно інформує своїх користувачів (в публікації фейковий або скандальних новин, властивих жовтій пресі, "Справжній" викритий ні), але і розважає їх, нехай і в трохи незвичайній манері . Але те ж саме робить і "Лентач", розширюючи при цьому зачіпаються тематику (так як публікуються новини редакція відбирає самостійно) і не переступаючи через межі етики, настільки відчутні для певних соціальних груп. Втім, кому-то і це може здатися смішним.