У чому різниця між любов'ю і прихильністю

«Я люблю тебе», - як часто ми вимовляємо ці слова! Вони вириваються у закоханих в пориві пристрасті, коли бажання володіти накриває з головою, ніби величезна хвиля. Їх шепочуть на вушко, притулившись до рідного плеча тихим, затишним ввечері. Вкриваючи в колисці ніжний клубочок щастя або цілуючи старечі руки, ми повторюємо: «Я люблю тебе», віддаючи з цими словами частинку своєї душі.

Любов і її багатогранність

Вчені давно визначили, що любов - це всього лише хімічна реакція, яка відбувається у нас в організмі під впливом гормонів. І це почуття діє на фізичний стан людини, подібно до наркотику: пропадає сон і апетит, серце калатає в шаленому ритмі, а думки не можуть ні на чому зосередитися, весь час повертаючись до об'єкту жадання. Мабуть, багатьом знайоме це стан.

Хтось скаже, що справжня любов буває лише раз у житті, а хтось закохується вже в п'ятий раз і знову відчуває всю гаму емоцій, властиву даному почуттю. Так, любов багатогранна. Найчастіше ми говоримо, що любимо людину, коли хочемо бути поряд з ним завжди, коли не можемо насититися його поцілунками, коли тонемо в його погляді і розчиняємося в обіймах. Але любов - це також бажання йти рука об руку по життю, розділяти на двох і радість, і біду (і тут розумієш, що клятва, вимовлена ​​в РАГСі - це не порожні слова).

Любов - це турбота, вона проявляється в дрібницях, часом непомітних, але таких необхідних: "одягни шапку, там холодно", "о котрій ти під'їдеш? На вулиці темно, я тебе зустріну", "я набрав тобі ванну, йди митися", "подзвони, коли доберешся до місця" ... коли любиш людину по-справжньому, то бачиш не тільки його гідності, а й недоліки, але при цьому готовий приймати його саме таким: недосконалим і справжнім.

Але любити, виявляється, можна по-різному. Кожна людина відчуває це почуття по-своєму. Так, ще древніми греками була придумана класифікація любові, яку в подальшому допрацювали і розширили. На сьогоднішній день ми знаємо, що любов буває:

  • Ерос - триває недовго, але протікає дуже бурхливо; наповнена запаморочливої ​​пристрастю і сексуальним потягом.
  • людус - також не довгострокова форма любові, нагадує, скоріше, спортивне змагання, ніж звичну любов. При такій формі відносин закохані прагнуть заволодіти об'єктом своєї пристрасті, а добившись свого, втрачають до нього інтерес.
  • сторге - це форма тривалих відносин, наповнених ніжністю, добротою і дружбою. Найчастіше ця любов проявляється після багатьох років шлюбу, або народжується з дружніх відносин.
  • Прагма - це відносини, побудовані на раціональному, прагматичний вибір партнера. Її породжує не серце, а розум. Такі відносини продумані заздалегідь і можуть тривати досить довго. Згодом цей вид любові може перерости в інший.
  • манія - дуже емоційний вид любові, характеризується нестримної пристрастю, маніакальною залежністю від коханої людини і патологічної ревнощами. Така любов триває недовго і часто приносить більше негативних емоцій, ніж позитивних.
  • Агапе - мабуть, сама ідеальна різновид любові, а тому й найрідкісніша. Це поєднання безкорисливої ​​самовіддачі і ніжності, дружби і пристрасті. У таких відносинах кожен прагне віддати своїй половинці якомога більше тепла і любові, не вимагаючи при цьому нічого натомість.
  • філія - це безумовна платонічна любов, яка буває у матері до дитини.

Прихильність, як залежність

Коли зустрічається на життєвому шляху людина, яка змушує швидше бігти по венах кров, мало хто замислюється, а чи дійсно те, що наповнює наші серця, і є справжня любов? З огляду на, яким різноманітним буває це почуття, його легко можна переплутати з іншим, менш сильним, але неймовірно схожим, наприклад, з прихильністю.

Нерідко в нашому житті зустрічаються союзи, створені не по любові. Основою таких відносин часто є саме прихильність. Вона виникає, коли досить довго і добре знаєш людину, і вас пов'язують довірливі, дружні стосунки. Коли ця людина йде в ногу з тобою по життю і створюється враження, що вас міцно-міцно зв'язали незримі нитки.

Таким відносинам властива легкість в спілкуванні і уявна незалежність. Ви настільки звикаєте один до одного, що починаєте сприймати ваші відносини як щось буденне. Часом навіть здається, що порізно буде так само легко, як і разом. Але варто розлучитися, як відразу ж починає відчуватися, наскільки вам не вистачає цієї людини, як без нього важко і наскільки важливе місце він займає у вашому житті. Багато сімей створені по прихильності і такі союзи дуже міцні і тривають досить довго. А часом буває і так, що з прихильності народжується любов.

Любов або прихильність - як не переплутати ці почуття?

Любов (особливо її форми Сторге і агапе) дуже схожа з прихильністю. Прив'язавшись до людини, так само як і полюбивши, ми прагнемо стати якомога ближче, хочемо частіше бачитися, більше часу проводити разом, відчуваємо себе з ним легко і комфортно. Але, на відміну від прихильності, любов розпалює в серці полум'я, а дотики коханої людини викликають трепет.

Коли любиш людину, всім його перемогам радієш, як власним, а його невдачі і переживання відгукуються в твоїй душі фізичним болем. Заради коханої людини готовий здійснювати найнеймовірніші вчинки, йти на будь-які подвиги і навіть ризикувати життям. А ось заради людини, до якого просто прив'язався, на таке навряд чи хтось піде.

Любов - це неймовірно сильне почуття і якщо вона спалахнула в вашому серці, то вже ніколи не зникне безслідно. І якщо прихильність з часом може перерости в любов, як в досконалу форму свого прояву, то любов ніколи не перейде в прихильність.