У чому різниця між люмінесцентним світлодіодними лампи?

Все більше людей в наші дні переходить на енергозберігаючі джерела освітлення. На сучасному ринку популярністю користуються два типи економічних ламп: люмінесцентна і світлодіодна, вони представлені широким асортиментом і доступні для вільного придбання будь-яким бажаючим. Однак покупці задаються питаннями, яка з них краще?

Люмінесцентна лампа

Зовні люмінесцентна лампа являє з себе колбу з ртуттю, на внутрішню сторону якої нанесений люмінофор (Речовина, що перетворює поглинається енергію в світло).

Працює пристрій за рахунок електричного розряду, виникає при підключенні до мережі. Генерируемая всередині колби іскра дозволяє дроселя пробити пари ртуті, що знаходяться всередині колби, після чого ультрафіолет починає генерувати випромінювання, яке в свою чергу впливає на люмінофор. Також можуть використовуватися різні хімічні компоненти з метою зміни відтінку випромінюваного лампою світла.

Існує два типи люмінесцентних ламп:

 1. КЛЛ - компактні люмінесцентні лампи. Саме такий тип використовується для побутових потреб. Колба скручена в форму спіралі, що дозволяє значно зменшити розміри. Також, завдяки компактності, лампу можна вкрутити в стандартний цоколь.
 2. ЛЛ - мають трубчасту, або кільцеву форму і, отже, є більш масивними, ніж КПЛ. Застосовуються для монтажу джерел світла в громадських місцях.

Крім усього, існують спеціальні люмінесцентні лампи. Найчастіше їх можна зустріти в солярії або нічному клубі. Загалом спектр застосування цього джерела світла дуже широкий і не обмежується стінами будинку.

Світлодіодна лампа

Джерелом світла в них є світлодіод. Конструкція набагато простіше ніж у люмінесцентних - кілька світлодіодів, вмонтованих в корпус і підключених до блоку живлення, які при включенні в мережу випромінюють світловий потік. Зовні вона зазвичай ідентична усіма відомої "лампочки Ілліча" і має стандартний цоколь, що дозволяє встановити її в будь-який світильник.

Широку популярність вони отримали через великого терміну служби і низького рівня нагрівання під час роботи, що дозволить використовувати їх в найрізноманітніших місцях, не турбуючись про безпеку.

Таже світлодіодна лампа має широкий спектр кольорів (щодо інших типів):

 • білий.
 • теплий.
 • холодний.
 • жовтий.

що спільного?

Об'єднує обидва цих типу ламп то, що вони є енергозберігаючими і прийшли на заміну звичайній лампі розжарювання. Вони мають більш високу світловіддачу, практично не схильні до нагрівання і здатні істотно скоротити ваші витрати на оплату електроенергії (за умови, що освітлювальний прилад відпрацює весь термін, який заявлений виробником). Також дані типи ламп здатні знизити рівень навантаження на електричну мережу, тим самим убезпечивши ваш будинок і знизивши ймовірність виникнення короткого замикання.

відмінності

Порівняємо люмінесцентні і світлодіодні лампи на прикладі таблиці:

параметри Люмінесцентна лампа Світлодіодна лампа
ККД Від 70% Від 90%
Коефіцієнт затінення світлового потоку 0,6 - 0,7 0,9
Строк служби До 18000 годин До 50000 годин
ефективність 50-60 Лм / Вт 100-120 Лм / Вт
Температурний режим (градусів Цельсія) Від +5 до +30 Від -4 до +60
Ультрафіолетове випромінювання Висока немає
Стробоскопічний ефект (мерехтіння) є немає
Наявність шкідливі речовин є немає
Спеціальні умови зберігання та використання є немає

Тепер розглянемо кожен з критеріїв порівняння більш детально:

 1. ККД (Коефіцієнт корисної дії) - показує те, який відсоток енергії освітлювальний прилад здатний перетворити в світло.
 2. Коефіцієнт затінення світлового потоку - показує рівномірність светораспределения (чим менше, тим краще).
 3. Строк служби - тут все гранично просто, даний показник показує, як довго прослужить лампа.
 4. ефективність - показує кількість що виходить від джерела світла, яка дозволяє зрозуміти, наскільки економічний той чи інший освітлювальний прилад.
 5. Температурний режим - показує граничні межі температури, в яких можна використовувати пристрій
 6. Ультрафіолетове випромінювання - незважаючи на те, що ультрафіолет фільтрується скляною колбою, невеликий відсоток все-таки потрапляє в навколишнє середовище. Звичайно, він настільки малий, що не здатний завдати якої-небудь шкоди, проте навіщо піддавати свій організм навіть такому маленькому ризику, якщо існує повністю нешкідливий джерело світла?
 7. стробоскопічний ефект - це ефект, який здатний створити ілюзію того, що обертаються предмети можуть здаватися нерухомими.
 8. Наявність шкідливих речовин - на відміну від повністю екогологічного світлодіодного світильника, всередині люмінесцентного знаходиться ртуть.
 9. Спеціальні умови зберігання та використання - через наявність небезпечних речовин варто приділяти особливу увагу тому, як зберігаються люмінесцентні лампи. Також будь-порушення правил експлуатації може призвести до негативних наслідків.

Як не складно помітити - світлодіодна лампа виграє практично за всіма показниками у вже застарілої люмінесцентної. Однак є невеликий мінус - вона коштує помітно дорожче свого більш небезпечного енергозберігаючого аналога, але варто пам'ятати, що і термін служби у неї набагато більше.