У чому різниця між маслами 0w30 і 5w30?

Синтетичне моторне масло - це поєднання базових масел і присадок, підвищують корисні властивості, таких як стійкість до зношування і захист від корозії. Такі масла відповідають вимогам найсучасніших двигунів навіть в екстремальних умовах експлуатації, при високих показниках температури і тиску.

Основним показником, що характеризує моторне масло, є його в'язкість. Завдяки цій властивості, на деталях двигуна з'являється захисний шар, що запобігає надмірне навантаження від тертя, а значить і перегрів.

У маркуванні масла, SAE, вказуються умови його роботи. Число перед буквою W означає в'язкість при негативних температурах. Чим значення нижче, тим масло краще прокачується в умовах морозу. Друге число, після W, показує в'язкість при позитивних температурах.

При виборі моторного масла, необхідно враховувати кілька найважливіших чинників:

 • Вказівки виробника в інструкції по експлуатації автомобіля (часто двигуни конструюються в розрахунку на певну в'язкість масла)
 • Кліматичні умови, при яких буде експлуатуватися автомобіль
 • Ступінь зношеності двигуна.

На сьогоднішній день найбільш поширеними видами моторного масла є 0w30 і 5w30.

Моторне масло 0w30

Дана мастило є всесезонной, ідеально підходить для використання в умовах суворої зими і нежаркого літа. Відповідно до класифікації, мінімальна температура, при якій воно зберігає свої властивості, -35 градусів. Максимальна температура +25 градусів. Саме за таких погодніх умов гарантується правильна робота двигуна і його захист від зносу.

Часто виробники рекомендують використовувати масла категорії 0w з метою зниження шкідливого впливу на навколишнє середовище і економії палива.

У разі, коли виникає необхідність долити масло, 0w30 можна змішати зі змазкою інший в'язкості. Але це можливо лише за умови, що у них один виробник.

0w30 не рекомендується до використання в зношених двигунах, які відпрацювали понад 50% свого ресурсу, особливо в жаркий період. У таких випадках краще використовувати масла з великим коефіцієнтом в'язкості.

Моторне масло 5w30

5w30 - всесезонне моторне масло. Призначено для використання при температурному діапазоні -30 - +20 градусів.

Властивості цієї групи масел відповідають жорстким вимогам використання автомобіля в міських умовах і на автомагістралях. Міський режим зазвичай передбачає:

 • Тривалий час холостий роботи двигуна;
 • Високий вміст пилу в навколишньому повітрі;
 • Експлуатацію автомобіля в умовах пробок.

Саме правильно підібрані мастильні матеріали можуть запобігти значне зниження терміну служби двигуна.

5w30 зазвичай рекомендується до застосування в моторах нового покоління, бажано імпортного виробництва.

Необхідно враховувати, що дані моторні масла, 5w30 і 0w30, повністю відповідають своїм характеристикам тільки в разі, якщо температура двигуна в ході роботи становить 100 градусів. При зростанні навантаження змінюється і температура і властивості мастила, в тому числі в'язкість.

Обидва масла мають близькі один одному параметри, і часто виникає питання про можливість їх змішування. Якщо існує така необхідність, слід пам'ятати головні правила:

 1. Змішуються масла повинні бути тільки від одного виробника. Це пов'язано з відмінностями в технології виготовлення і використанням різних компонентів і присадок.
 2. Обсяг доливаного масла необхідно скоротити до мінімуму. Приблизно 10% доливається технічної рідини часто дозволяють вирішити проблему, уникаючи зміни властивостей і зберігаючи працездатність.

0w30 і 5w30 - в чому різниця?

Перше, що слід враховувати при виборі моторного масла - нижній температурний межа, при якому зберігається його в'язкість. Вивчаючи характеристики 0w30 і 5w30, можна зробити висновок, що склад другої рідини здатний витримати більш низьку температуру, не втрачаючи своїх основних властивостей. Верхній температурний межа практично однаковий і не має такого значення.

Ще одна істотна відмінність полягає в тому, що масло 0w30 замислювалося виробниками для застосування в двигунах, що мають сажеві фільтри. У той час, як 5w30 в повній мірі виконує свої функції в автомобілях, де така фільтрація не передбачена. Проте, в регіонах з більш суворими зимами рекомендується вибирати 0w30.

При виборі відповідного складу слід враховувати, що виробники часто використовують різні присадки, здатні значно поліпшити якість масла. З їх допомогою, наприклад, поліпшується плинність і відбувається очищення деталей двигуна від різних забруднень.

Незалежно від того, на яке саме моторне масло впаде вибір, необхідно враховувати додаткові параметри, які вказуються на етикетці:

 • Температура спалаху. Визначає кількість легкокипящих елементів в мастилі. Якісний склад має показник понад 225 градусів.
 • кислотність. Вказує кількість окисних елементів. У якісному маслі він повинен бути мінімальним.
 • індекс лужності. Визначає здатність складу протистояти різним відкладенням і кислотам, які неминуче з'являються при експлуатації двигуна.

Слід пам'ятати, що спроба заощадити на такій найважливішій матеріалі, як моторне масло, чревата самими непередбачуваними наслідками для автомобіля. Тому слід купувати склад тільки у відомих і перевірених виробників.