У чому різниця між етилованим і неетилованим бензином?

Транспортні засоби потребують регулярної підживлення. Ця істина знайома кожному автовласнику. Під час відвідування автозаправної станції перед водіями постає складне питання про вибір бензину. Для насичення залізного коня використовують етилірований і неетилірований пальне. Який рідини віддати свою перевагу? Відповісти на це питання допоможе детальне вивчення кожного автомобільного продукту.

Особливості етилованого бензину

Етілірованним пальним називають продукт, добутий в результаті змішування палива з певними різновидами присадок. У разі етилованої рідини присадкою є тетраетилсвинець. Представлене речовина в рази покращує якість бензину і в той же час підвищує його октанове число. Останній фактор визначає, настільки витривалий і стійкий бензин до самозаймання під час стиснення. У процесі створення в пальне додають лугу і кислоти (у невеликих кількостях).

Знамените паливо було розроблено компанією General Motors з однією єдиною метою - збільшити теплову енергію, видобуту з бензину. Сталося це в 1921 році. Виробники палива приховували від робітників і простого народу, страшну правду - в складі етилованої рідини є шкідливі і навіть отруйні речовини, небезпечні для життя людини. Таким компонентом є свинець. Про згубний вплив свинцю на здоров'я людини і навколишнє середовище суспільство дізналося лише після Другої світової війни. Однак справжні спроби змінити ситуацію і припинити світове забруднення планети були зроблені лише в 1970-роках. Численні лабораторні дослідження раз по раз доводили шкідливість використовуваного пального. У 80-90 роках завдяки небайдужим громадянам вдалося знизити рівень виробництва отрути.

В Європейських країнах з 2000 року етілірованний продукт знаходиться під забороною. В наші дні використання подібного пального офіційно заборонено в США і Росії. Замість отруйного палива в представлених державах використовують інший автомобільний продукт.

Характеристика неетильованого рідини

Неетилованим продуктом називають пальне, отримане внаслідок возз'єднання палива з іншими більш екологічними присадками. У обговорюваної рідини відсутній тетраетилсвинець. Багаторічні спроби вчених в області детонації палива увінчалися успіхом. У неетильованому винахід містяться ефіри і спеціальні спирти.

Такі компоненти збільшують октановий показник бензину. Не містить свинцю зменшує ефективність палива, проте не шкодить навколишньому середовищу в великих масштабах. Представлена ​​рідина має специфічний кольором. Неетильований продукт підфарбовують спеціальними барвниками. Відомо кілька різновидів такого пального:

  • АІ-98. Дорогий вид бензину призначений для автомобілів преміум класу. Максимально очищений продукт поки не знайшов загальної популярності серед автовласників, так як ціна бензину не завжди відповідає його якості.
  • АІ-80. Низькоякісне, однак широко поширене пальне. Призначено для сільськогосподарських техніки, вантажівок і вітчизняних мотоциклів. Для іноземної автомобільної техніки продукт не підходить.
  • АІ-92. Широко поширений вид бензину. Якісне харчування ідеально підходить для старих машин і вітчизняних іномарок. Дія рідини не зменшує експлуатаційні можливості автомобільного движка.
  • АІ-95. Неетильований бензин високої якості. Єдиний мінус затребуваного продукту - його вартість.

Настав час порівняти представлені ресурси.

Порівняння і нюанси застосування

Між двома видами палива є кілька схожості. І в першому, і в другому продукті спостерігаються присадки, тобто додаткові речовини. Обговорювані види пального використовуються в однакових цілях - заправка транспортного засобу. Обидва продукти мають свої історію зародження і по-своєму впливають на навколишній світ.

І все ж етилований і неетилований продукт сильно відрізняються один від одного. Так, перший вид палива наповнений шкідливими і отруйними елементами, тоді як другий варіант автомобільного харчування складається з екологічно чистих компонентів. Різниця спостерігається в ступеня впливу палива на людину і навколишнє середовище. Етильований продукт надзвичайно небезпечний для людського здоров'я і зовнішнього світу. Його послідовник менш небезпечний для людей і планети в цілому. Неетильований бензин доповнюють спеціальними барвниками. Етильований продукт випускається в натуральному вигляді.

Оскільки в багатьох країнах етілірованний продукт заборонений державним законом, фахівці рекомендують автовласникам користуватися його аналогом. Неетильований бензин використовують в залежності від виду автомобіля. Вантажним машинам підійде АІ-80, тоді як для легкового авто слід запастися іншою рідиною (АІ-95). При виборі пального слід звертати увагу на його колір. Неетильованого паливо має барвники. Через неуважність або через незнання деякі автовласники стають жертвами шахрайських підприємств, що видають один вид палива за одною. Тому в момент заправки авто важливо проявляти особливу пильність.

Правильний вибір бензину - запорука якісної і тривалої роботи автомобіля. Беручи до уваги представлені факти автовласники захищають себе і навколишній світ від отруйних речовин.