У чому різниця між акриловим і силіконовим герметиком?

Герметизація - важливий етап будівельних робіт. Кожен раз, доходячи до певного етапу, що вимагає видалення щілин або непотрібних отворів, швів, встає цілком логічне запитання вибору полімеру, здатного з цим завданням впоратися. На сьогоднішній день фахівці вибирають між силіконовими та акриловим герметиком. Обидва види герметиків володіють стійкими амортизаційними і експлуатаційними властивостями. Слід більш докладно розглянути якість кожного з них.

акриловий герметик

Акриловий герметик володіє важливою якістю: за рахунок відсутності в його складі якого-небудь розчинника, він є самим пожежобезпечним полімерним речовиною. Його властивості найбільш проявляються, якщо не порушувати температурний режим від +20 до +70 градусів. Область застосування акрилового герметика відрізняється важкими грубими надщільного складами поверхонь. Це можуть бути бетонні шви або кам'яні тріщини. Однак, якщо правильно його використовувати, зберігаючи експлуатаційні властивості і температурний режим, то можна захистити місце герметизації від ультрафіолету і руйнування.

силіконовий герметик

Застосовується також, як акриловий, для будівельних і ремонтних робіт, з метою збереження однорідної поверхні там, де вона була порушена або деформована. Основою такого полімерної речовини є силікон. Як відомо, силікон широко використовується там, де треба захистити поверхню від вологи або запобігти поширенню запахів.

Для виготовлення силікону, використовується каучук, який не тільки стійкий до перепаду температур, але здатний герметизувати поверхні самих різних складів. Впливу атмосферних впливів також витримується силіконом, за рахунок чого, цей герметик може використовуватися в умовах суворих кліматичних явищ. Силіконові герметики діляться на два типи:

  1. "Кислі". У своєму складі мають оцтовий затверджувач, стоять вони дешевше нейтральних. Використовується там, де є необхідність ізоляції поверхні з високими санітарними вимогами. Кислий герметик має відмінну ступенем очищення.
  2. нейтральні. Застосовується там, де неприпустимий процес окислення, тобто з металевими поверхнями.

Загальні характеристики акрилового і силіконового герметика

Не дивлячись на те, що існують фахівці, здатні кожен окремий випадок герметизації підганяти під відповідний герметик, тим не менш, вони обидва мають ряд загальних властивостей.

  • еластичність. Це властивість характеризує проникаючу особливість. Напіврідка структура не залишає мікротріщин, заповнюючи потрібні ділянки без пустот.
  • міцність структури. Про цю особливість свідчить той факт, що для видалення застиглого залишку, потрібні спеціальні інструменти.
  • Відмінна адгезія до різних матеріалів. Герметики використовуються не тільки в зовнішніх будівельних роботах, так само у внутрішній обробці будинку, де матеріали зустрічаються найрізноманітніші: від скла та порцеляни, до металу і гіпсокартону.
  • Високий ступінь амортизації. Експлуатація виробів передбачає щоденну амортизацію, з якої обидва непогано справляються.
  • Стійкість до вологи. Відомо, що герметизирующие речовини використовуються у виробництві акваріумів і добре переносять вологе навантаження.

Відмінності акрилового герметика від силіконового

Зрозуміло два види герметиків, з різним складом не можуть не відрізнятися. Однак, відрізняються вони наступними показниками:

  1. Застосування силіконового складу більш обмежена, ніж акрилового. В даному випадку, слід зробити застереження, так як мова йде саме про кислому герметике. Такий герметик здатний вступати в реакцію не тільки з металами, але так само, з бетоносодержащей поверхнями, а так само з природними матеріалами, такими як мармур або граніт. Таким чином, фахівці рекомендують кислі силіконові герметики використовувати більше для побутових потреб, ніж будівельних. Кислим силіконовим герметиком доцільніше буде обробити пластик або дерево, ніж камінь або бетон.
  2. існує естетична різниця між прозорим і білим кольором. Акриловий герметик легко можна пофарбувати в будь-який колір, а силіконовий згодом набуде жовтизну або просто потемніє.
  3. Застосування в місцях з підвищеною вологістю. Під час ремонту, часто виникає питання, як правильно загерметизувати стики, шви у ванній кімнаті. Більшість думок зводиться до того, що краще, все ж використовувати силіконовий герметик, так як акриловий не володіє еластичністю силікону і здатний залишити мікропорожнечі, до того ж, під впливом вологи, акрил втрачає форму і починає сипатися, хоч і більш ефективний у боротьбі з грибком.

Велике значення в роботі з герметиками має їх правильне нанесення. Перед початком обробки тріщин і щілин, необхідно ретельно очистити поверхню від залишків сміття, пилу, а також, знежирити. Рекомендується, для акуратної роботи, наносити на сусідні ділянки малярський скотч. Рівномірним шаром слід розподілити герметик по поверхні, обов'язково керуючись інструкцією по застосуванню.

Важливо пам'ятати, що краще відомі властивості герметика, тим більш правильним буде більш правильним його вибір, адже кінцевий результат залежить саме від цього.