У чому різниця між АДВТ і АТ

Для забезпечення безпеки споживача електрики під час короткого замикання необхідно в обов'язковому порядку встановлювати захисні пристрої, які знижують високі значення електричного струму при замиканні. У домашніх умовах найчастіше використовуються диференціальні автомати, що відключають електрощітки при аварійних ситуаціях. Але не завжди споживачі знають, в чому різниця між АВДТ і звичайним АТ, вибираючи відповідне електрообладнання для будинку.

Особливості використання диференціального автомата

Використання автоматичних вимикачів в електрощитках не тільки спростило рішення комплексу захисних завдань при використанні електричного струму різних значень, але і ускладнило завдання вибору відповідного захисного обладнання при облаштуванні електромереж з диференційованим струмом.

Диференційовані апарати, автоматично регулюють роботу електричних мереж при скачках напруги, випускаються в різних видах, тому звичайні користувачі не можуть розібратися, чим АТ відрізняються від АВДТ.

Так називається спеціальний модуль, який поєднує в собі функції відразу декількох пристроїв:

  • УЗО.
  • автоматичного вимикача.

Автоматичний захисний вимикач діє при виявленні диференціального струму в мережі і здійснює захист від надструмів. Такий автомат захищає споживача від наступних негативних впливів:

  1. Випадкового зіткнення з струмоведучими частинами електромережі при пошкодженні ізоляції.
  2. Пожежі через витік струмів в землю.
  3. Короткого замикання і перевантажень.

Якщо в мережу надходить струм знижених значень до 50 А, то АД забезпечує працездатність підключених приладів.

Такий апарат має підвищеною стійкістю до механічного зносу. АТ і АДВТ виконують однакові функції, але відрізняються конструкційними особливостями та набором функцій, який залежить від особливостей електромереж.

При використанні особливих схем заземлення у вигляді IT і TT можуть застосовуватися моделі диференціальних автоматів типу АД-2 і АД-4 серії PROxima.

АВДТ: функції і особливості використання

АВДТ - це теж модульні апарати захисного типу, в яких є вбудований пристрій захисного відключення, або УЗО, і автоматичний вимикач. Це певна серія диференційованого автомата, що реагує на певні значення струму і відрізняється від АТ набором функцій. Як і АТ він об'єднує в собі автоматичний вимикач і УЗО, призначені для автоматичного відключення мереж з різними параметрами.

Фахівці розрізняють різні види АДВТ за типом використовуваного в конструкції модуля УЗО. Пристрій може бути електромеханічним або електронним.

Автомати з електромеханічним ПЗВ не залежать від значень напруги. Для них джерелом енергії є диференційний струм, на який вони реагують.

Електромеханічні пристрої надійніші і коштують дорожче електронних. Електронні залежать від напруги в мережі, що є недоліком в таких приладах. При обриві на нульовому провіднику такий диференційний автомат виходить з ладу і не виконує своїх захисних функцій.

В такому апараті може використовуватися УЗО різних типів:

  • АС.
  • А.
  • В.
  • S.
  • G.

Вибір диф апарату з захисними функціями повинен визначатися в залежності від типу струмів, що йдуть в мережі і сили використовуваного напруги.

Загальна в роботі диференціальних автоматів

АТ і АВДТ - це автоматичні модулі, які об'єднують в собі функції автоматичного відключення і автоматичного захисту. Обидва типи диференціальних модулів захищають від аварійних витоків струму в мережі і забезпечують працездатність електротехніки, підключеної до електромережі при різних показаннях напруги.

Відмінності різних серій диференціальних автоматів

АТ і АДВТ - це різні серії диференціальних автоматичних модулів, які встановлюються в мережі для захисту від аварійних ситуацій. Різниця у таких автоматів полягає в серії, в якій вони випускаються. Вона створює технічні та конструкційні особливості таких модулів.

АТ має кнопку "Повернення", що дозволяє визначити з якої причини відключилася пристрій. З її допомогою можна зрозуміти що сталося: кз / перевантаження або ж витік струму.

В АТ теплової і магнітний расцепители встановлюють на всіх лініях. До АТ можна під'єднати додаткові контакти (КС47 і КСВ47) для дистанційного отримання інформації про стан такого автоматичного вимикача. У АТ номінальна відключає здатність становить 4500 В. У них можуть бути різні значення диференціального струму, на які такі пристрої будуть спрацьовувати. Також можуть відрізнятися такі апарати наявністю або відсутністю захисту від надструмів в полюсі N.

Через відмінності в наборі функцій і конструктивних особливостей АД і АДВТ можуть відрізнятися ціною і габаритами.

При виборі відповідного диференціального апарату слід уважно читати супровідну інструкцію, в якій виробник вказує всі технологічні характеристики таких захисних пристроїв, функціонал і сферу використання. Також при виборі відповідного електрообладнання потрібно враховувати умови його експлуатації. Зробити це може тільки професійний електрик, який розбирається в особливостях стану і характеристиках використовуваної мережі, в якій працюватимуть такі захисні автоматичні модулі без поломок.