Жовта і червона малина сорту і основні відмінності

Останнім часом популярність заслуговує не тільки червона малина, а й жовта. У чому ж полягають основні відмінності між цими чудовими ягодами? Чому жовта малина також заслуговує підвищеної уваги?

Основні відмінності жовтої і червоної малини

 1. Жовта малина завжди відрізняється більш слабким запахом. Незважаючи на це, ягода ідеально підходить для кулінарних шедеврів, які можуть бути виправданими в повній мірі.
 2. Передбачається наявність ніжного і воістину гармонійного смаку. Багато в чому це обумовлено зменшенням ноток кислоти з одночасним проявом солодощі.
 3. Жовта малина завжди виявляється більший і соковитіше, ніж червона.
 4. Використання ягід в кулінарії може бути різним: жовту малину найкраще відразу з'їсти або використовувати для салату. При цьому на закачування бажано використовувати тільки червону малину.
 5. Жовта малина завжди виявляється врожайніший червоною. Незважаючи на це, класичним варіантом як і раніше виявляються червоні ягідки, до якого звикли не тільки дорослі люди, а й діти. До того ж на садових ділянках жовті сорти практично неможливо знайти, адже ягоди не так-то просто вирощувати: передбачається швидке осипання і мінімум часу для збору врожаю, низька транспортабельність.
 6. Жовта малина - це ідеальний варіант для вагітних і годуючих жінок, дітей і алергіків. Чим це обумовлено? Все дуже просто: смачні ягідки ніколи не можуть викликати алергічні реакції.
 7. Склад також виявляється різним. У жовтій малині міститься менше барвника антоциана, в результаті чого передбачаються менші ризики щодо розвитку алергії. При цьому в жовтих сортах міститься більше фолієвої кислоти, вітаміну В9, тому ягоди рекомендуються вагітним жінкам і людям, здоров'я яких залежить від стану імунної системи, кровотворення. Червона малина також може порадувати корисним складом і, звичайно, поліпшенням імунної системи і загального стану здоров'я.

Подібні відмінності виявляються виявленими в кожному випадку, в результаті чого вдається заздалегідь зрозуміти, на якому продукті доцільніше зупинити вибір.

Сорти жовтої малини

Сучасні сорти: Амбер, Беглянка, Жовта десертна, Сластьона жовта, Жовтий гігант. Саме ці сорти можуть успішно вирощуватися на дачних ділянках і, можливо, коли-небудь завоюють високий рівень популярності. До того ж наявність вітамінів і мікро-, макроелементів завжди перевершує червоною малині.

Важливо відзначити, що вирощування навіть відповідних сортів для дачників мають певну специфіку: Для червоних ягід вистачає одного гною, але для жовтих потрібно додатково розкидати по 200 кілограмів на квадратний метр золи. Тільки, якщо враховувати подібні нюанси, можна гарантувати успішне вирощування в мінімальні терміни.

Якими важливими особливостями володіють сорти жовтої малини?

 1. Амбер - це середньопізній сорт, який був завезений з Америки більше 35 років тому. Серед переваг потрібно відзначити оптимальний обсяг врожаю: до 3 кілограмів ягід з одного куща. До того ж передбачається оптимальна стійкість до шкідників і різноманітних хвороб. Ягоди можна встигнути зібрати дачникові, так як при дозріванні вони не обсипаються відразу. Малина може порадувати солодким і десертним смаком.
 2. Сластьона жовта - це середньоранній сорт дозрівання, завойовує популярність з 1990 року. При гарному догляді з одного куща можна отримати від 3 до 8 кілограмів ягід з куща. Готові ягідки можуть порадувати яскраво вираженим ароматом і десертною м'якоттю.
 3. жовта десертна - це сорт раннього терміну, який є стійким до зимових холодів. Однак, якщо пагони вкривати під сніг, можна розраховувати на якісні та великі врожаї. При гарному догляді можна розраховувати на урожай по 2 кілограми з куща. Серед переваг сорту потрібно відзначити соковитість, десертний смак, солодкість, аромат.

Сорти червоної малини

 1. бальзам. Серед переваг потрібно відзначити високу зимостійкість. Урожайність з одного куща досягає 2,2 кілограма ягід. Ягоди мають середніми розмірами, рубіновим забарвленням, кисло-солодким смаком.
 2. Таганка - це сорт пізнього строку дозрівання. Віддаючи перевагу цьому варіанту, можна розраховувати на дивовижний аромат і ніжну м'якоть, завдяки чому популярність Таганки повинна збільшуватися.
 3. Метеор - це один з найбільш потужних сортів червоної малини. Урожай з куща становить до 2 кілограмів. Потрібно відзначити, що період дозрівання Метеора доводиться на кінець червня, що відповідає раннім строкам. Ягоди можуть здивувати рубіновим забарвленням, ароматом і хорошим, в міру солодким, смаком.
 4. сонечко - це сорт середнього терміну дозрівання. Урожайність становить 1,5 кілограма з куща. Ягоди мають ніжною м'якоттю, вираженим ароматом, кисло-солодким, приємним смаком.
 5. вольниця - сорт середнього терміну дозрівання і зимостійкий. Гарантується оптимальний показник врожайності: 4 кілограми на кущ. Малина Вольниця може бути ніжною і кисло-солодкого, десертній, але аромат повністю відсутня.
 6. Орбіта - це російський сорт малини, який є одним з найбільш затребуваних. На сотці можна виростити 70 - 90 кілограмів. При цьому малина Орбіта має гарний смак і червоним кольором, радує транспортабельностью і здатна стати основою заробітку садівників.

Як можна переконатися: сорти червоної і жовтої малини відрізняються своїми особливостями, тому ідеальним варіантом буде поєднання двох напрямків на території особистого саду. Відкриття жовтої малини має відбутися у вашій практиці!