Зелений і жовтий горох чим відрізняються і що вибрати

Зелений і жовтий горошок знайшли активне застосування в сучасній кулінарії. Яка різниця між ними існує? На якому варіанті бажано зупинити вибір, замислюючись про максимальну користь харчування?

Зелений і жовтий горох: загальний опис

Жовтий і зелений горошок є гідний джерело клітковини, адже вони обидва належать до бобових культур. В одній склянці міститься до шістнадцяти грамів клітковини (показник перевищує 60% денної норми), причому 11 грамів є нерозчинними, 5 грамів - розчинними. Орієнтуючись на даний показник, можна відзначити: горошок рекомендується для людей, які страждають на цукровий діабет, гіпертонію, захворюваннями серця і травного тракту.

Зелений горіх

У складі міститься велика кількість триптофану (речовина дозволяє зберігати гарний настрій) і фолієвої кислоти, вітаміну B1. Важливо відзначити: стакан горошку містить близько 30% фолієвої кислоти від денної норми, близько 25% вітаміну B1. Крім того, склад приваблює підвищеною кількістю молібдену і магнію (до 40% денної норми в склянці).

Білок присутній в достатньому обсязі, але він не може скласти повний комплект незамінних амінокислот. З цієї причини у вигляді доповнення рекомендуються зернові культури, які можуть додаватися в суп, другу страву і навіть подаватися окремо у вигляді сухих крекерів, цільнозернового хліба.

Горошок програє в калорійності, в порівнянні з іншими бобовими культурами. Більш того, поживна цінність також не володіє гідними показниками. Це пояснюється меншим вмістом вітамінів і мікроелементів.

Незважаючи на загальні властивості, потрібно уважно вивчити положення зелених і жовтих сортів в сучасній кулінарії.

жовтий горох

Що потрібно знати про зеленому горошку?

Зелений сорт включає в себе піридоксин, який потрібно для розщеплення і синтезу амінокислот. Недолік компонента призводить до дерматиту, судом.

У складі присутня велика кількість селену, тому горошок є антиканцерогенну засіб. Присутня можливість захистити людський організм від надходження радіоактивних металів.

Корисні властивості дозволили продукту знайти гідне місце в народній медицині.

 1. Відвар з плодів зеленого горошку рекомендується в якості ефективного сечогінний засіб, що сприяє розчиненню каменів у нирках.
 2. Горохова борошно може використовуватися у вигляді припарок. Основне завдання - розм'якшення фурункулів, карбункулів.
 3. Присутня можливість для зменшення ризику розвитку інфаркту, гіпертонії, онкологічних захворювань.
 4. Вживання зеленого горошку дозволяє уповільнити старіння організму, підвищити імунітет.

Місце в кулінарії також виявляється воістину гідним. Зелений горошок прийнято вживати в свіжому і консервованому вигляді. Продукт додається в супи, м'ясні і рибні страви, різноманітні каші, запіканки, салати.

Чи заслуговує уваги жовтий сорт гороху?

Дієтологи і досвідчені медики на постійній основі твердять про користь грубих харчових волокон, рослинних білків. Обидві речовини присутні в складі жовтого горошку. Канадські вчені довели: жовтий горох виявляється воістину корисним для людей з хронічними захворюваннями нирок. До теперішнього моменту вдалося довести, що продукт дозволяє нормалізувати кров'яний тиск, поліпшити стан нирок.

Серед інших корисних характеристик значиться склад, що включає в себе клітковину, ферменти, солі калію, кальцію, заліза, фосфору, вітаміни А, В, С, РР.

Не дивно, що жовтий горошок також заслуговує на особливу увагу з боку людей.

Як вибрати хороший свіжий горошок?

 1. Горошини повинні володіти твердою структурою, однаковим розміром і однотонним кольором.
 2. Обов'язковою є гладка поверхня.
 3. На поверхні повинні бути відсутні плями і інші пошкодження.
 4. Горохова суміш повинна бути чистою, тому сторонні частинки не допускаються.
 5. Ознаки присутності вологи небажані.
 6. В упаковці повинен бути відсутнім конденсат.
 7. Наліт і забруднення на горошинах небажані.

Як вибрати хороший сушений горошок?

 1. Присутність вологи не допускається.
 2. Горошок повинен бути сипучим.
 3. Обов'язковий однаковий колір.
 4. Оптимальна величина - від 3 до 4 міліметрів в діаметрі.
 5. У складі може бути присутнім виділився крохмаль.
 6. В суміші допускається не більше 1% темних горошин.

Потрібно відзначити, що стручковий горох обов'язково повинен бути яскраво-зеленим, так як пожовтіння свідчить про старість продукту або неправильному зберіганні.

Коли горошок можна купувати?

Певні параметри символізують про відсутність можливості для покупки смачного, корисного горошку.

 1. Великі горошини символізують приналежність гороху до кормових культур.
 2. Пошкодження шкідників, наявність темних плям, ознаки зіпсованості - основні показники для відмови від можливої ​​покупки.
 3. Пророщений продукт не можна ні купувати, ні використовувати для кулінарії. Паростки пророщеного гороху містять в собі речовини, які можуть привести до порушення функцій шлунково-кишкового тракту, отруєння.
 4. Відмова від покупки може бути обумовлений пилом і дрібними сторонніми частинками.

Вибираючи зелений або жовтий горох, потрібно уважно прочитати інформацію на упаковці, візуально оглянути продукт, після чого - прийняти рішення про покупку.