Рідке скло або кераміка порівняння і що краще

В наш час з колосальним проникненням науки в життя, можливість захищати своє авто від механічних пошкоджень стала як ніколи реальною: з ростом автомобілів на дорогах і відповідно зацікавлених в захисті кузова людей, виробники автомобільної хімії почали розробку засобів, здатних ефективно усувати проблему пошкоджень.

В основному, сьогодні ми маємо в своєму розпорядженні двома засобами лакофарбової захисту: скло і кераміка. Давайте з'ясуємо, що з цього більше підходить вам, шляхом виявлення всіх плюсів і мінусів кожного із способів.

що спільного?

До того, як почати розбирати тему, варто відзначити, що нанесення цих шарів - заключний етап захисту кузова автомобіля. Повна процедура така: спочатку кузов миється із застосуванням спеціальних шампунів, потім сушиться, після чого кузов відчищається від бруду косметичної глиною. Після цього кузов полірується і тільки після цього готовий до нанесення захисного шару.

Трохи про рідке скло

поліроль, в народі називається "рідке скло" отримала таку назву за зовнішній вигляд машини після обробки, який дійсно схожий на скляну оболонку. Це засіб з'явився в 2008 році і дуже швидко стало популярним серед автолюбителів, адже як тільки воно наноситься на лак, воно крім того, що приховує подряпини, відразу стає надійним захисником проти легких механічних пошкоджень і від хімічних впливів, які псують лак.

Також слід згадати водовідштовхувальний ефект, який не дозволяє затриматися краплях на кузові, і, як наслідок - машину доводиться мити рідше. Термін служби рідкого скла становить приблизно 12 місяців, і залежить від кількості мийок.

Пару слів про кераміку

Уже давно наука звернула увагу на цінні якості керамічних матеріалів, після нано-революції 2010 року, вдалося використати кераміку і для автомобільної косметики. Також, як і з рідким склом, кераміці потрібен час, щоб встановитися - приблизно тиждень.

Візуально ефект після обробки і першим і другим способом, буде однаковий, хіба що у випадку з керамікою не буде такого скляного виду. Але різниця все-таки є. Структура керамічного покриття за своєю природою більш тверда і служить довше.

У чому різниця?

Зазвичай рідке скло використовують не для того, щоб безпосередньо захистити кузов від механічних пошкоджень, але щоб дати можливість лакофарбового покриття довше "жити" і не зношуватися, керамічне покриття ж більше захищає від дрібних ушкоджень, але і виглядає трохи більш тьмяно на тлі обробки склом. Взагалі, якщо наблизиться до самого матеріалу, можна з'ясувати, що різниця в складі не дуже сильно помітна: склад може бути навіть ідентичний, але мати різну структуру SiO2 (Двоокис кремнію, найчастіше в природі зустрічається у вигляді піску або кварцу.

Як і раніше, пісок - основний матеріал, з якого робиться скло), (найчастіше можна виявити, що відмінності будуть в структурі і кількості використовуваних частинок SiO2, а також наявності сполучного полімеру і різних добавок) але рідке скло є захисним полиролем, а керамічне покриття відноситься до мають постійний зв'язок з ЛКП. Справа в тому, що кераміка має впорядковану структуру, а скло - хаотичну, тому як воно має репутацію аморфного матеріалу, тобто, іншими словами, це майже рідина (звідси і назва).

Можна навіть перетворити скло в кераміку за допомогою нагрівання, тоді структура атомів стане більш упорядкованим і більш твердої. Також ви могли помітити, що деякі виробники в своїх продуктах згадують "Quarz", це зовсім інший матеріал, який має вже кристалічну структуру. Цей варіант є більш дорогим способом скляного покриття, але зате забезпечує набагато більш стійку захист від хімічних пошкоджень і впливів вогню.

Ще одним критерієм ефективності захисту є наявність сполучного полімеру в складі. Справа в тому, що покриття, які мають в своєму складі сполучний полімер менш зносостійкі. Такі можна знайти більш часто, адже вони є традиційними. Справа в тому, що цей полімер - слабка ланка, адже з часом знищується під впливом зовнішніх активних речовин. Гарне керамічне покриття не має полімерів і легко захищає від хімікатів.

Який із способів підходить краще?

На закінчення, покриття на основі кераміки є більш стійкими, ніж покриття, іменовані "рідким склом", у яких структура не впорядкована, мають більший термін експлуатації (2-3 роки, в той час, як рідке скло буде служити максимум рік), але також є більш дорогими, ніж їх аналог (10 000 рублів для кераміки і 1500-2500 для скла). Варто пам'ятати, що альтернатива завжди є - в цьому випадку, це бронювання поліуретанової плівкою.

Обтягування кузова автомобіля таким способом обійдеться приблизно в 50-70 тисяч рублів, але і термін служби не може не радувати: не менше восьми років. Цей спосіб "бронювання" машини дійсно захищає від багатьох малозначних пошкоджень. Так, це на початку дорого, але гарантовано рятує, та й в кінці вийде дешевше перших способів. Вибір завжди за вами.