Жіночі каблучки - зброя проти хвороб

Яка взуття може вважатися жіночим ідеалом: балетки, мокасини, класичні човники? З естетичної точки зору відповіді немає в принципі - все вирішують особисті переваги. Досить оцінити той приголомшливий вибір, який пропонується дамам на www.Sapato.ru, щоб зрозуміти: краса і елегантність не залежить від розмірів каблука.

Існує маса околомедицинских способів розрахувати висоту шпильки, в яких згадується і зростання, і довжина стопи, і навіть "живу вагу". Все це якимось чином ділиться і множиться, виводиться середнє арифметичне - і ось він, еталон! В результаті можна зробити запропоновані обчислення, відправитися в магазин, озброївшись лінійкою, і знайти шукане. А потім виявити, що ідеальні туфельки не дуже зручні - після дня інтенсивної біганини відчутно болять ікри, ломить суглоби, здуваються джгутиками вени на ногах. З чого б це?

Маленький експеримент для ілюстрації

Щоб зрозуміти, в чому суть проблеми, спробуйте провести своєрідний досвід. Зніміть взуття і встаньте босоніж на підлогу. Сконцентруйтеся на своїх почуттях, запам'ятайте їх, а потім підніміть п'яти буквально на сантиметр від землі. Вже через секунду ви зрозумієте, що щиколотки, гомілки і навіть стегна реагують зовсім по-іншому - десь трохи ниє, десь тягне. Ще вище на носочки - і знову чергові зміни у відчуттях.

Пояснюється це досить просто: в справі виявилися задіяні нові групи м'язів. Поки жінка бігала в сланцях, вони відпочивали "за непотрібністю". Піднялася на невеликий каблучок - включилися в роботу. Взула десятисантиметрову шпильку - передали естафету "сусідам". Ось і виходить: коли ми зациклюємося на чомусь одному - позбавляємо ніжки можливості тренуватися під час звичайної ходьби.

Вся справа в тому, що будь-які м'язи, які занадто довго перебувають в своєрідному анабіозі, потихеньку атрофуються і вже не можуть в подальшому виконувати покладені функції в достатньому обсязі. Однак нічого "зайвого" в нашому організмі просто не існує, якщо щось перестало працювати - чекай проблем.

Реклама

Болять ноги? змініть взуття!

Деякі жінки (досить молоді, які цікавляться питаннями моди) відмовляються від каблуків, мотивуючи це цілком буденно: незручно, важко, боляче. Ортопеди в такій ситуації задають питання: як давно з'явилися подібні відчуття? І з'ясовують, що дама з якихось своїх причин півроку проходила виключно в кросівках, а потім спробувала встати на каблук - ось тут її і наздогнала біль.

Надалі більшість рухається по шляху того самого найменшого опору, який не завжди веде в потрібному напрямку. Якщо на каблуках некомфортно, а на тонкій танкетці - цілком зручно, можна зробити вибір на все життя і пояснити його турботою про здоров'я. Але ось біда, через рік-другий неприємності обов'язково повернуться, хоча взуття залишиться такою ж, на "пласкому ходу".

З медичної точки зору будь-які туфлі - це своєрідний тренажер, що змушує м'язи "підкачуватися", а суглоби - адекватно реагувати на зовнішні впливи. З кожним роком його роль все важливіше: коли вікові зміни і без того дають про себе знати, втрата тонусу з величезною ймовірністю призведе до появи варикозу, артрозу, плоскостопості та інших "задоволень".

Чи зручно тобі, дівчино?

Поширена помилка: занадто великий каблук викликає надмірне напруження і біль в стопах. Насправді причина не в висоті підйому, а в тому, що він не відповідає анатомічним особливостям даної конкретної ніжки. Свого часу це прекрасно довів Christian Louboutin, зумів поєднати викликає сексуальність гігантських шпильок з приголомшливою комфортністю створюваних моделей.

Бажання виглядати модно і нарядно притаманне всім жінкам, незалежно від віку і соціального стану. Але як вибрати краще, якщо рекомендації фахівців суперечать один одному? Нам кажуть:

  • не надягайте вузьку взуття, вона стає причиною здавлення стопи - і відмовтеся від вільної, так як це травмоопасно;
  • уникайте взуття без каблука, вона може спровокувати появу плоскостопості - і будьте обережніше зі шпильками, тому що вони негативно впливають на хребет;
  • не купуйте взуття з крутим підйомом, це шкідливо для сухожиль - і забудьте про танкетку, так як вона "розплющує" стопу.

Виходить якийсь "модний вирок", прирікає всіх дам на щось усереднене і безлике. Але правильне рішення знаходиться в діаметрально протилежному площині: щоб ніжки не хворіли і не втомлювалися занадто сильно, взуття повинно бути багато - причому абсолютно різною. Ортопеди радять протягом однієї доби кілька разів міняти босоніжки, балетки, кросівки - це допоможе опрацювати всі групи м'язів, підтримуючи їх у необхідному тонусі, але не перевантажуючи.

Офісні туфельки можна вибрати на невеликий "чарочці" - це зручно, елегантно і цілком відповідає дрес-коду. На роботу і з роботи варто вирушати в чомусь більш стійкому, на прогулянку в парку взути мокасини або снікерси, на вечірку - сексуальні шпильки, а по дому ходити не тільки в розтоптаних капцях, але і в пікантних шльопанцях на грайливому каблучку. Такий вибір піде на користь і ніжок, і сімейним відносинам.