Залежна і незалежна підвіска - чим вони відрізняються

Одним з факторів, на які слід звертати увагу при виборі автомобіля є тип підвіски. Плавність і комфорт при русі грають важливу роль. Бажання володіти транспортним засобом, здатним однаково добре поводитися на асфальті і при русі по бездоріжжю виникає у кожного автолюбителя.

Суперечки про те яка підвіска має кращі характеристики нескінченні. На це питання немає однозначної відповіді. Сформовані стереотипи щодо сфери застосування деяких типів виглядають так: позашляховиків - залежну, легковим машинам середнього класу - комбіновану, спорткарів - двохважеля. Кожна система має свої переваги і недоліки.

Що таке підвіска?

Підвіскою вважається частина автомобіля, що входить до складу шасі, яка служить проміжною ланкою між його кузовний частиною і дорожнім полотном. Робота підвіски полягає в тому, щоб удар, отриманий при контакті з перешкодою, був перетворений в переміщення пружного елемента. В результаті цього переміщення гаситься енергія удару і збільшується плавність ходу.

Існує ряд основних вимог до підвісок. До них відноситься: підтримка машини в горизонтальному положенні при будь-яких діях; здатність гасити виникаючі коливання; пружність всіх її елементів, їх міцність і довговічність.

Підвіски класифікуються таким чином:

 1. Залежна (може бути на поперечної і поздовжньої ресорах, з направляючими важелями, з наполегливою трубою, підвіска De Dion, торсіонні-важеля).
 2. Незалежна (розрізняють підвіску на косих і подвійних поперечно розташованих важелях, з хитними півосями, з одинарними або подвійними поздовжніми важелями, "Макферсон", з поперечними важелями).
 3. Активна, тобто змінює жорсткість і положення по команді пристрою керування (пневматична, гідравлічна, пневмогідравлічні).

Розглянемо і порівняємо два типи підвісок, що знайшли найбільш широке поширення: залежну і незалежну.

Залежний тип підвіски

Вона спрощено представляє собою два протилежних колеса, жорстко з'єднаних між собою однією балкою. Вплив на одне колесо приводить до зміни положення другого. Залежною підвіски більшою мірою призначена для експлуатації у важких дорожніх умовах.

Залежна підвіска: 1) Вита пружина 2) Верхній продолльний важіль. 3) Нижний подовжній важіль. 4) Балка моста. 5) Амортизатор. 6) Маточина колеса. 7) Стабілізатор поперечної стійкості. 8) Поперечний важіль (тяга Панара)

Плюси і мінуси будь-підвіски залежать від її конструкції, але є і загальні для всіх властивості.

Перевагами такої підвіски є:

 • Постійний клінерс, тобто дорожній просвіт залишається незмінним, що дає їй перевагу в русі по бездоріжжю.
 • Висока стійкість до пошкоджень і міцність.
 • недороге обслуговування.
 • Невелика кількість складових деталей і, як результат, надійність.

Негативні сторони залежною підвіски:

 • Менша стійкість і керованість, в порівнянні з незалежним варіантом.
 • Досить високі вимоги до дорожнього покриття при русі з великою швидкістю.
 • Низький рівень комфорту.
 • Невисока інформативність рульового управління.

Незалежний тип підвіски

В даному типі підвіски колеса не пов'язані один з одним, тобто діють незалежно. Незалежна підвіска має перевагу при русі по трасі з великою швидкістю і встановлюється, як правило, на легкових автомобілях.

незалежна підвіска

До переваг незалежної підвіски можна віднести:

 1. Малі відхилення щодо поздовжньої осі.
 2. хорошу керованість.
 3. Хороше зчеплення з дорожнім покриттям.
 4. Високий рівень комфорту.

Мінусами цього типу підвіски можна назвати:

 • Дороге обслуговування та ремонт.
 • Короткий хід важелів підвіски, що може привести до зменшення кліренсу.
 • Велике число деталей, з яких складається підвіска і, відповідно, більша ймовірність пошкодження, в порівнянні з залежною.
 • Складність проведення ремонтних робіт в польових умовах.

У чому подібність і відмінність незалежної і залежної підвісок?

Обидва ці типи підвісок об'єднує одне призначення - зробити перебування в транспортному засобі більш комфортним і безпечним.

Конструктивно незалежну і залежну підвіску об'єднує наявність пружних елементів, направляючих елементів і амортизаторів. Ці функції може поєднувати в собі одна деталь, наприклад ресора.

Завдяки різної конструкції, залежна і незалежна підвіска мають ряд відмінностей:

 1. У залежною два колеса жорстко з'єднані, залежать один від одного. У незалежній кожне діє самостійно; вплив на одне не відіб'ється на іншому.
 2. У незалежній менше безпружинних мас, так як відсутній міст, на противагу залежною.
 3. Незалежна підвіска чутлива до установки коліс відмінного від покладеного розміру, оскільки вони є частиною кінематики підвіски.
 4. Необхідною умовою ефективної дії незалежної підвіски є знаходження кінематичного центру над поверхнею дороги, іншими словами при максимальних відхиленнях підвіска повинна знаходитися вище рівня дороги.
 5. Незалежна підвіска має менший ризик перекидання при попаданні в яму на великій швидкості, завдяки відсутності жорсткого взаємодії протилежних коліс.

На користь якої підвіски зробити вибір вирішує покупець. Слід звернути увагу не тільки на рівень комфорту, але і на вартість обслуговування і запчастин, відгуки щодо термінів експлуатації елементів підвіски і репутацію виробника.