Вощені і невощені зубні нитки якості, подібності та відмінності

Зубна нитка - гігієнічний засіб з натурального або синтетичного матеріалу, яке займає рівне місце поруч із зубною щіткою і пастою. Згадка про перші зубних нитках можна знайти в записах невідомого стоматолога з Нового Орлеана, датованих ще 1815 роком! Безперечною, в ті часи зубна нитка була не такою, яку використовуємо ми, однак, призначення її не змінилося. Кожен стоматолог підтвердить користь зубної нитки при щоденній гігієні порожнини рота, однак, правильний вибір такий нитка дозволить проводити чистку якісно і безпечно.

Існують нитки з різних матеріалів, по-різному упаковані нитки, нитки різної товщини. Але всі ці різновиди, діляться на нитки просочені (вощені) і нитки сухі (НЕ вощені). Між ними існує відмінності.

Безпека у використанні

Зубні нитки, як може здатися, не можуть завдати шкоди порожнини рота. Однак, при необережному використанні можна пошкодити ясна.

Вощеная зубна нитка рекомендується у використанні дітям і новачкам. Віск, або інший матеріал, який використовується для її просочення, дозволяє нитки легше ковзати між зубами. Це якість допоможе уникнути різких рух і практично виключить ймовірність порізів ясен.

Невощёная нитка більш щільно прилягає до бічних стінок зубів. Вона прибирає залишки їжі і наліт якісніше. Але через її поганого ковзання є ризик різких ударів по яснах. Що може викликати кровоточивість останніх.

Невощёная зубна нитка

якість чищення

Стоматологи розходяться в думках, яка нитка якісніше очистить простір між зубів Вощіння, або ж нитка без просочення.

Вощеная нитку, зазвичай, трохи слизька. Вона не поділяється на волокна і може прослизнути повз залишків їжі і не прибрати їх з зуба. З іншого боку, вощені нитки часто бувають просякнуті фторидом натрію, який є засобом профілактики карієсу. Також в просочення додають ментол, який освіжає подих. До того ж, вощені нитки більш міцні, така нитка не порветься при натягу.

Невощені нитки хороші тим, що мають властивість розпушує при використанні, що дозволяє їм охопити більшу ділянку зуба і стикнутися з усією його бічною поверхнею. Розділяючись на окремі волокна, нитку захоплює будь-які, навіть найменші залишки їжі. А за рахунок щільного зіткнення з зубом, ефективніше знімає наліт.

кожному своя

Вощену зубну нитку рекомендується використовувати людям, які тільки починають користуватися ниткою. Часті пацієнти лікаря - стоматолога, які мають велику кількість пломб, отримають рекомендацію використовувати саме вощену нитку. Людям, які носять брекети, також підійде цей тип зубної нитки.

Невощені нитка - засіб для більш досвідчених користувачів. Тим, хто майстерно навчився використовувати вощений нитку, лікарі рекомендують переходити на невощені.

За ціною нитки варіюються в залежності від виробника. Суттєвої відмінності в ціні, у вощеного нитки і нитки без просочення немає.

Термін придатності

Вощеная зубна нитка має терміном придатності від 5 років і більше. Звичайно, такий термін придатності нитки додає той хімічний склад, який був використаний для її просочення. З таким терміном придатності навряд чи вдасться придбати прострочену зубну нитку, а якщо користуватися ниткою щодня, то вона буде використана далеко до закінчення терміну її придатності.

Невощені нитка має менший термін придатності (не більше 3 років). При її виробництві і не використовувалися хімічні добавки, барвники та ароматизатори. Відповідно вона, як і будь-який натуральний продукт, не має дуже великого терміну придатності. Особливо важливо використовувати її до закінчення терміну придатності після відкриття герметичній антимікробної упаковки.

Використання зубних ниток - процедура безперечно необхідна і корисна. Повне очищення порожнини рота не може проводитися однією лише зубною щіткою - такий вердикт стоматологів. До вибору зубної нитки потрібно підходити так само відповідально, як і до вибору зубної пасти та щітки. Велика розмаїтість зубних ниток на полицях аптек може ввести в оману недосвідченого користувача. Розібратися допоможе лікар - стоматолог.