Вазобрал і Кавинтон порівняння і який засіб краще?

Вазобрал і Кавинтон застосовуються в лікуванні різних захворювань з метою поліпшення кровотоку головного мозку. Ефект провокує зменшення склеювання клітин. Дія також направлено на попередження проблем з утворенням тромбів, сприяє кращому засвоєнню глюкози саме клітинами нервового типу. Такі дії особливо важливі в разі, коли формується недолік кисню. Обидва засоби відносяться до стимуляторів процесів метаболічного характеру.

вазобрал

активний компонент - дігідроергокріптін - мезілат і кофеїн. Випускається у формі таблеток або ж у вигляді розчину для прийому всередину. Засіб вазодилатуючу, комбіноване. Вироблене на підставі алкалоїду ріжків. Забезпечує ефект блокади адренорецепторів (а1 і А2).

Забезпечує серотонінергічна і дофамінергічних дію, що сприяє зниженню агрегації еритроцитів і тромбоцитів. Також знижуються параметри проникності стінок судин, збільшується кількість капілярів, які правильно функціонують. Спільна дія - поліпшення кровопостачання мозку, забезпечення активізації процесів метаболізму, поліпшення якості тканин (підвищення стійкості до гіпоксії).

Кофеїн підсилює збудження в корі мозку, що в свою чергу провокує активізацію фізичної і розумової роботи, знижує втому, активізує рефлекторну збудливість мозку спинного, позитивно впливає на судини і дихальні центри.

Протягом однієї години відбувається всмоктування основного компонента.

застосування:

 1. При захворюванні Меньєра.
 2. Порушення вестибулярних центрів.
 3. При гіпоакузія, систематичному запамороченні, шумі у вухах.
 4. При цереброваскулярної недостатності.
 5. При будь-яких наслідки порушення кровообігу в мозку.

Як протипоказань вказується відсутність можливості прийому при індивідуальній непереносимості компонентів.

кавінтон

Виготовляється на підставі винпоцетина (З алколоидов екстракту барвінку). Надається у формі концентрованого розчину (для уколів) або ж таблеток.

Основний вплив - розширення судин, посилення кровопостачання, а також основних функцій мозку. Формується утилізація глюкози і придушення фосфодіестерази. Знижує рівень агрегації тромбоцитів. При систематичному прийомі спостерігається незначне зниження артеріального тиску. Препарат також має пряме розслаблюючу дію на м'язи гладкого типу. Підсилює обмін серотоніну і норадреналіну, знижує рівень прояви в'язкості крові.

показання:

 • При різних типах порушення кровообігу в головному мозку.
 • При транзиторної ішемії.
 • прогресуючі інсульти.
 • Порушення неврологічного та психічного характеру.
 • недостатність цереброваскулярна.
 • Зниження пам'яті, систематичні болі, розлади рухової функції, запаморочення.

Особливої ​​актуальності набуло при лікуванні посттравматичної енцефалопатії і гіпертонії. Застосовується для усунення симптомів вазовегатівного характеру (клімактеричний період).

Основні подібності

Обидва препарати мають подібні аспекти дії на організм, але є своєрідні відмінності, які й провокують використання їх при лікуванні різних захворювань.

В якості профілактичних заходів щодо запобігання порушень кровообігу і при зниженні пам'яті обидва показують однакову ефективність. Основна активна дія - зниження рівня агрегації тромбоцитів і еритроцитів.

відмінності препаратів

Вазобрал вважається більш популярним засобом, так як він має більш високі параметри ефективності. Після інсульту можна використовувати обидва лікарських засоби, але Вазобрал має значні переваги, так як він здатний допомогти швидко відновити слух, мова, активні рухи кінцівок, дозволяє швидко адаптувати пацієнта до соціального життя.

Так як до складу входить кофеїн забезпечується розширення судин в нирках, що дозволяє поліпшити виведення сечі. Впливає на гладкі м'язи всіх судин, а також забезпечує нормальну роботу нервових клітин. Основний напрямок дій - серйозне скорочення реабілітації після інсульту, усунення проявів негативних симптомів після паралічу кінцівок, стимуляція ЦНС, поліпшення кровообігу периферичного типу.

Кавінтон в свою чергу здатний поліпшити кровообіг у мозку, але дія є вибірковим, тому його використовують в лікуванні і профілактики саме патології кровопостачання.

Численні дослідження не допомогли довести можливість застосування препарату після інсульту в відновлювальної терапії. Знижує відчуття страху, тривоги, усуває шум у вухах. Нерідко застосовується в комплексному лікуванні високого артеріального тиску. Активні компоненти діють виключно на рецептори клітин крові і нервів. Ціна в три рази нижче першого препарату.

Що краще використовувати?

Досвідчені фахівці вважають, що в будь-якому випадку Вазобрал є кращим лікарським засобом. Алкалоїди ріжків мають неймовірні переваги впливу на судинні стінки, дозволяють забезпечити судинорозширювальний ефект. Активно застосовується в неврології при відновленні після інсульту, як профілактичний засіб для попередження проблем з кровообігом (попередження головного болю). Призначається при захворюваннях судин (різного типу).

Наявність кофеїну забезпечує додатковий ефект, що провокує можливість застосування ліків при захворюванні Рейно, в лікуванні серцевої недостатності, при атеросклерозі.

Кавинтон відрізняється доступною ціною, що провокує його актуальність в лікуванні ряду психічних і неврологічних порушень, при розладі пам'яті, при порушенні мови і в комплексній терапії гіпертонічної хвороби. Призначається при ангіоспастичних зміни сітківки, при запамороченні.