ВАЗ 2112 або Калина порівняння і що краще

Два вітчизняних автомобіля: ВАЗ 2112 і Лада Калина, першого покоління, який з них краще і чому? У чому їх слабкі і сильні сторони? Кому вони підходять? Яке авто вибрати? Розберемося в цих питаннях.

За результатами, нашого міні - дослідження, стануть зрозумілі суть і характер цих авто. Вибір стане, набагато більше, продуманим і обґрунтованим.

ВАЗ 2112

Десяте сімейство, автомобілів Волзького заводу, увірвалося на вітчизняний ринок в кінці 90-х, відразу сподобавшись російським споживачам. Десяте сімейство, за задумом керівництва тольяттінського заводу, прийшло на зміну "зубилом". Дизайн десяток вигідно відрізнявся від 2108, -09 -099. Зовнішній вигляд був більш сучасний, кузов обтічний і "зализаний". Для 90-их виглядав сучасно.

Виділявся своєю елегантністю, спортивним видом, серед 10-го сімейства. Вершиною дизайнерської думки став купе 21123, з породистим, спортивним характером.

Лада Калина

Калина, першого покоління, почала випускатися з 2004 року, була свіже дванадцятої, що випускалася з 1998 року.

Ходили чутки, що дизайн розробляли італійські фахівці. Так це було чи ефективні менеджери, просто таким чином освоювали кошти, навряд чи стане точно відомо. Але одне можна сказати напевно: людина, який розробив дизайн, дуже сильно ненавидів тольяттінській завод і його продукцію. Потворнішою машини Волзький автозавод, ні до ні після, не випускав.

Подейкували, що назва придумували чорнокнижники, зашифрованих в ньому ім'я богині Калі, відомої своїм кровожерливим характером. Так це чи ні, точно невідомо, однак були відомі неодноразові випадки, коли від невеликого удару авто, спрацювала подушка безпеки ламала шийні хребці водієві. Як стверджують інженери - ця проблема вирішена, однак перевіряти на собі, навряд чи хто побажає.

двигун

Дванадцята оснащувалася, в основному, 16-клапанними двигунами. Які серйозно зіпсували репутацію машини. Движок повинен був стати більш економічним, потужним, швидкісним. Однак, на "низах" він був слабшим 8- клапанного, трохи економічніше, але не суттєво. Більш швидкий - проте в місті, завдяки "низам", восьми клапанний вигравав. А на трасі, різниця була непомітна.

Обрив ременя газорозподільного механізму восьми клапанного мотора погрожував тільки необхідністю його заміни, з чим впорається будь-який придорожній автосервіс. Обрив ж ременя шістнадцяти клапанного движка, часто обертався необхідністю його капітального ремонту. Репутація автомобіля істотно постраждала, враховуючи якість збірки, сервісу і запчастин в Росії - авто ставало лотерей. Дана проблема була вирішена для двигуна об'ємом 1,6 літра модифікації 21124.

Перевагою Калини, в порівнянні з дванадцятої, стала стара, перевірена, надійна, невибаглива конячка - 8-клапанний мотор, відомий по 08 - 09 сімейства Волзького автозаводу. З мінусів цього двигуна було тільки його тракторне бурчання. В іншому ж - це ідеальний вітчизняний мотор:

 • потужний.
 • економічний.
 • надійний.
 • З високою ремонтопридатністю.

база

Калина, повинна була стати наступницею Оки, спочатку планувалося, що десятого сімейства і Калина займуть різні ніші. Якщо порівнювати базу автомобілів, то дванадцята:

 1. Довший хетчбека Калини на 32 сантиметри.
 2. Ширше на 10 сантиметрів.
 3. Кліренс на 10 мм. вище, що більш практично.
 4. Обсяг багажника більше на 120 літрів.

салон

Розміри салону важливі для щоденної їзди - адже від розміру місця, багато в чому, залежить комфорт усередині.

Порівняння салонів по внутрішнім розмірам:

вимірювані величини ВАЗ 2112, мм Калина (седан), мм
переднє місце
По діагоналі, від педалі зчеплення до кута середньої стійки з дахом 1500 1440
По діагоналі, від кута середньої стійки з підлогою до кута лобового скла з дахом 1000 930
Ширина, від кузова до середньої стійки 1160 960
заднє місце
По діагоналі, від кута статі з заднім колісним прорізом до кута середньої стійки з дахом 1040 1070
По діагоналі, від кута середньої стійки з підлогою до початку задньої стійки 1050 1040
Ширина, від середньої стійки до кузова 898 910

Як видно з таблиці: переднє місце в дванадцятій істотно ширше: на 20 сантиметрів. Позаду місця, приблизно, однаково.

якість

Калина стала полігоном для обкатки нових інженерних рішень, недоліки яких інженери автозаводу можуть виправляти десятиліття. Якось:

 • ГУР.
 • Еектронная педаль газу.
 • Gодушкі безпеки.

Над дванадцятим хетчбеком, нововведеннями, вправлялися менше.

Можливо, нововведення, нові технології, покращують техніку. Безсумнівно це так, але не в Росії, де інженерні косяки можуть десятиліттями не виправлятися. У бюджетній лінійці цінується, перш за все, надійність, а нові, не перевірені практикою, технології, в умовах Росії, істотно знижують надійність.

Якість збірки, матеріалів, як Калини так і ВАЗ 2112 залишають бажати кращого. Тут між ними різниці немає.

висновки

ВАЗ краще з естетики, більше по простору. Потужний, спритний двигун дозволяє "запалити" і без доопрацювань. Це автомобіль, для молоді, що не обтяженої грошима, але має час для догляду за машиною. Для любителів поліпшень і доробок - простір, під капотом, дозволяє встановити турбіну, компресор, нову систему подачі палива і випускного колектора. Місце попереду, досить, для установки спортивних сидінь. Місця в багажнику, досить, для установки великих сабвуферів.

Калина підходить практичним, зайнятим людям, які не бажають переплачувати за засіб пересування. Її ніша там де не шкода: на селі, в таксі, риболовлі, полюванні, для людей, що цінують надійність, перш естетики і комфорту. Прекрасно справляється з повсякденними потребами - відвезти, перевезти, доставити припаси, речі, будматеріали і т.п. Непоказний, але надійний і економічний авто - трудяга.