Ваз 2112 і Ваз 2114 чим вони відрізняються і що

Напевно кожен автомобіліст знайомий з вітчизняним автопромом. Поєднуючи в собі вигідну ціну і якість, він швидко набрав популярність на автомобільному ринку. Більшість водіїв при купівлі першої машини стикаються з досить складним вибором: ВАЗ 2112 або 2114? Розібратися в такій непростій задачі допоможе детальний огляд кожного варіанту і їх безпосереднє порівняння.

вАЗ 2112

Головними відмінними рисами цього автомобіля є: динамічність, підвищений комфорт, сучасний і привабливий дизайн, всі ходові частини виконані з якісних матеріалів.

Крім цього, варто відзначити і інші сильні сторони цього авто:

 • Технічне оснащення. Незважаючи на відносно низьку ціну, компанія ВАЗ готова запропонувати: люк в даху, електросклопідйомники, іммобілайзер, електронний замок, обігрів всіх сидінь, оббивку сидінь тканинними матеріалами. У дорожчій комплектації може встановлюватися гидроусиления керма і антиблокувальна система гальм.
 • силові агрегати. Автомобіль оснащений такими системами, які дозволяють експлуатувати його навіть в складних кліматичних умовах. Комфортна експлуатація від -40 до + 45С. Для холодної пори року передбачено опалення в салоні, яке здатне забезпечити тепло до +20 С. На всі моделі ВАЗ 2112 встановлюються двигуни 1,5 л на 96 л.с. Машина здатна розганятися до 185 км / год.
 • Зовнішній вигляд і ходові якості. Дана версія відрізняється своїм спортивним і агресивним видом, чого так не вистачало попереднім моделям. Був доданий невеликий спойлер, який зрадив більшої елегантності. Зміни торкнулися і дзеркал заднього виду. Найбільше змінилася двері. Вона стала більше на 20 мм. Також радує підвіска. Її відносна жорсткість дозволяє комфортно відчувати себе на наших дорогах.

ваз 2114

Багато автовласників відзначають, що сучасний ВАЗ 2114 нагадує стару добру "дев'ятку".

Але в порівнянні зі своїми попередниками, автомобіль придбав багато позитивних якостей:

 • Зовнішній вигляд. Як було сказано раніше, простежуються схожі риси з дев'яткою. Однак подібність стосується тільки задній частині. Передня частина перенесла значні зміни і обзавівся неповторним силуетом. Вони торкнулися форму решітки радіатора і фар, зробивши їх більш спортивними. До слова, завдяки своєму силуету, автомобіль користується величезною популярністю у любителів тюнінга.
 • інтер'єр. Незважаючи на відносну старість, Ваз готовий запропонувати покупцям досить комфортний салон. Він поєднує в собі простоту і зручність. Під рукою водія є доступ до консолі управління і всім важелів. Приладова панель виготовлена ​​з твердого пластика, який практично не зношується.
 • Безпека. Хоч Ваз 2114 і поступається новим автомобілям в цьому плані, але як і раніше залишається одним з кращих за російськими мірками. Він надає цілком опрацьовану систему безпеки.

Що між ними спільного

Так як обидва автомобілі виробляються одним заводом, то і загальних якостей у них досить багато. Варто перерахувати основні пункти, наприклад:

 1. Хороші показники прохідності. Завдяки помірно жорсткій підвісці, обидва автомобілі можуть комфортно почувати себе на дорозі;
 2. Доступні деталі. Так як завод виробник знаходиться в Росії, його деталі продаються в будь-якому спеціалізованому магазині;
 3. Привабливий зовнішній вигляд:
 4. Вигідна ціна;
 5. Можливість додаткового тюнінгу.

порівняння

А тепер варто перейти до найцікавішої частини, а саме до порівняння двох авто. Порівняння варто проводити за кількома показниками:

 • Зовнішній вигляд. У силуеті дванадцятої моделі помітно виділяються риси десятки. І як не дивно, це стало причиною невеликого успіху. Машина не виділялася якимось пафосом або брутальністю, але все одно привертала покупців. Все завдяки досить простому і невибаглива зовнішнім виглядом. З Ваз 2114 ситуація трохи інша. Екстер'єр цього транспортного засобу піддається осуду з боку критиків і простих автолюбителів. Все через практично повну ідентичність з 2109.
 • комфорт. Хоч кузов 2114 і виглядає більш тухло ніж у 2112, але його інтер'єр більш оригінальний. Приваблива приладова панель, більш якісні матеріали і відсутність скрипів допомогли зробити чотирнадцяту модель більш привабливою для покупця. У 2112 справи йдуть трохи гірше. Більшість пластикових елементів скрипить і має нерівності. Посадочні місця менш зручні ніж у конкурента.
 • Технічні показники. Тут відразу можна вивести переможця. На тлі восьмиклапанний двигуна ВАЗ 2114, шестнадцатіклапанний у ВАЗ 2112 виходить переможцем. Варто розповісти про ставлення до бензину. Чотирнадцята модель невибаглива до якості палива, що не скажеш про її конкурента.

Що вибрати

Підвести підсумки досить складно, адже обидва автомобілі мають безліч схожих рис. Можна сказати лише те, що ВАЗ 2114 виглядає більш сучасно, і цілком може впоратися з роллю першого автомобіля.

Однак якщо ви цінуєте в автомобілі швидкість і драйв, то рекомендується купувати 2112, адже його двигун має шістнадцятьма клапанами і більшою потужністю. До того ж його багажник дозволяє експлуатувати цей автомобіль для поїздки на дачу.