Веган і вегетаріанець - чим вони відрізняються?

Без сумніву, кожен хоч раз у своєму житті чув про вегетаріанців. А останнім часом, все більше і більше зустрічається такий термін як "веган". І для багатьох залишається питанням, що термін "вегетаріанець" був скорочений до "вегана" або "веган" це новий синонім вегетаріанця, або це щось зовсім інше?

Веганські і вегетаріанські дієтичні міркування

Різниця між веганів і вегетаріанцем, полягає в тому, що веганство виключає все продукти тваринного походження зі свого раціону, в тому числі молочну продукцію. Та категорія людей, яка слід веганські спосіб життя, взагалі не надягають одяг зі шкіри та уникають продуктів, виготовлених з тварин, таких як шерсть, шовк, мед і будь-які інші продукти, які отримують з тварин. Вегани, характеризують себе своїм невмирущим гуманним ставленням до тварин, зберігаючи їх життя.

вегетаріанці

Вегетаріанці, в свою чергу в більшості не їдять м'ясо, рибу і птицю, але їдять молочні продукти, такі як сир, яйця, йогурт або молоко. Вегетаріанці не так передбачувані в своїх переконаннях, і вони не включають альтруїзм в якості основного мотиву. Наприклад, багато вегетаріанці виключили м'ясо заради збереження здоров'я. Насправді існує кілька різних типів вегетаріанців, і людей слідують цим філософій ведення способу життя, дуже багато.

  • лакто - вегетаріанці їдять молочні продукти, але не їдять яйця.
  • ово - вегетаріанці їдять яйця, але не молочні продукти.
  • Лакто - ово вегетаріанці їдять яйця і молочні продукти.
  • рибні вегетаріанці, не їдять м'яса за винятком риби, цей вид вегетаріанства не широка відомий, але все більше і більше людей вважають за краще цей тип дієти
  • Полу - вегетаріанці - це ті люди, які харчуються в основному вегетаріанською їжею, але іноді все-таки їдять м'ясо, але це тільки риба і курка.

Причини такого вибору різні, виходять з індивідуальних переконань. У деяких випадках вони спираються на моральний вибір, а в інших на харчові потреби, або просто переваги.

вегани

Веган, же прагне підтримувати особистий рівень життя там, де справа стосується тварин. Людина, провідний веганські спосіб життя, обмежує себе виключенням з раціону м'яса, молочних продуктів і продуктів тваринного походження, щоб бути активістом із захисту прав тварин, і це їх життєва позиція. Як правило, точка зору веганства в даному питанні, полягає в тому, що тварини на планеті створені не для того, щоб бути експлуатованими людиною, і що комерціалізація тварин є негуманним проявом і відсутністю поваги до життя.

На жаль, жорстокі методи, часто є найдешевшими методами, це стосується тварин, вирощуваних на м'ясо або для виробництва молочних продуктів в комерційних масштабах, їх зазвичай тримають у важких умовах і жорстоко вбивають, в інтересах конкурентної боротьби на ринку.

Вегани можуть, є буквально все, що не тваринного походження, в раціон включають фрукти, овочі, (як листя, так і коренеплоди), цільні зерна, які менш шкідливі і інші дозволені продукти, такі як кленовий сироп, наприклад.

Існують також гуманітарні проблеми, пов'язані з вегетаріанцями і веганами. Оскільки доведено, що якщо земля використовувалася для випасу худоби, а не була використана для збору врожаю, проблема голоду в світі могла б бути легко усунена. Адже велика рогата худоба споживає набагато більше білка в зерні, ніж міститься в м'ясі, яке надійде на ринки від цього ж худоби. Крім того, багато країн третього світу вирощують велику рогату худобу для експорту м'яса в багаті країни, в той час як їх власний народ голодує, і не може дозволити собі м'ясо.

Однак стан здоров'я може бути найбільш частою причиною вибору вегетаріанства або веганства. У більшості розвинених країн люди охоче відгукуються на ідею особистої вигоди, різниця лише в переконаннях про тварин і голоду в світі.

На початку 80-х років і аж до кінця 90-х років, дослідження показали, що вегетаріанська дієта набагато корисніше, ніж всі ті, які включають в себе м'ясні продукти. Цей висновок спирається на вимірні статистичні результати. Такі організації як Британська медична Асоціація, китайські дослідники, Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ), Оксфордські дослідники, і Американська дієтична асоціація, підтвердили, що виключення з раціону м'яса знижує шанси захворювання багатьма видами хронічних захворювань і деяких видів раку. І доведено, що вегетаріанська дієта вже давно вважається самої здоровою дієтою з усіх, і чим ближче вона до веганскої дієті, тим більше від неї користі. Багато західних компаній, що займаються медичним страхуванням населення, пропонують знижки для вегетаріанців і веганів.

Проблеми, які об'єднують вегетаріанця і вегана - дефіцит вітаміну B12

Загальна для цих двох типів харчування проблема  -  нестача певних вітамінів. Найбільш важливим компонентом людського раціону є вітамін В12, який надходить в організм за рахунок тваринної їжі. З цієї причини, дослідження показали, вегани і вегетаріанці мають більш високу тенденцію до ризику дефіциту вітаміну В12. Цей вітамін необхідний для енергетичного обміну в клітинах, правильної функції мозку, формування червоних кров'яних тілець, серед багатьох інших процесів організму людини. Дефіцит B12 може привести до анемії, депресії, втоми, і багатьом іншому.