У чому різниця між синуситом і гайморитом?

Кому з нас не знайомий нежить? Звичайно, кожен хоча б раз у житті стикався з подібною проблемою: нам знайоме відчуття утрудненого дихання і закладеності носа. Також досить часто у людини зустрічаються такі захворювання, як синусит або гайморит, на яких зупинимося більш детально, це досить знайомі терміни, але розберемося в їх значенні.

Синусит і гайморит - це захворювання лор органів, які можуть зустрітися на шляху людини в будь-якому віці. І той і інший недуга доставляють його власнику чимало неприємностей. Для того, щоб вам легше було розуміти визначення та термінологію, постараємося розібратися, в чому різниця і схожість між цими двома захворюваннями.

синусит

Синусит - це захворювання, при якому запалюються додаткові пазухи носа, в результаті попадання в них бактерій і вірусів.

Синусит може бути хронічним або з'являється внаслідок перенесених захворювань, таких як кір або ГРВІ.

гайморит

Гайморит - це вірусна інфекція. Її результатом може стати запалення навколоносових пазух і поява в них гнійного вмісту. Гайморит може бути одностороннім і двостороннім. При одностороннім уражається одна навколоносових пазух, при двосторонньому відбувається запалення обох пазух.

Що спільного між синуситом і гайморитом

Обидва захворювання за своїм протіканню схожі один на одного, але якщо розглядати їх більш детально, можна відзначити, що синусит - це ширший недуга, гайморит ж більш локалізована, але ступінь ураження і в тому і в іншому випадку - це, однозначно, ніс. Гайморит можна назвати різновидом синуситу. Обидва недуги викликають запалення носових пазух, і синусит і гайморит можуть стати причиною подальших ускладнень.

У обох захворювань існує ряд схожих ознак, таких як набряклість носових шляхів, обидва захворювання супроводжуються закладеність носа, загальне нездужання також хворий відчуває незалежно від того, чим він хворіє, при будь-якому з цих недуг, також варто відзначити порушення сну, яке від утрудненого дихання спостерігається і при першому і при другому захворюванні. У хворого в обох випадках спостерігається зниження апетиту і загальна слабкість.

Порівняння і відмінні риси

Причини виникнення

Синусит проявляється зазвичай, як ускладнення після перенесеного захворювання, наприклад, туберкульозу або ГРЗ. Вірус потрапляє всередину, починається запалення і, як наслідок, з'являється набряк слизової носа. Також захворювання може проникнути в організм людини зі зниженим імунітетом і викликати інфекцію.

Гайморит починається після потрапляння інфекції в носові шляхи під час дихання або при попаданні інфекції в кров.

Також це може бути не повністю вилікувана застуда або інші хвороби, знижений імунітет, алергічна реакція або навіть попередня хвороби травма носа. До причин виникнення такого недуги можна також віднести захворювання ротової порожнини або тривале перебування в кімнаті з сухим повітрям.

симптоми

Характерні симптоми синуситу це: сильний головний біль, температура, закладеність носа зі слизовим вмістом, пульсація в лобовій частині або в щелепно відділі.

Симптоми гаймориту наступні: слабкість, втрата апетиту, порушення сну і головні болі, утруднене дихання і нежить з виділенням слизу, загальне нездужання, біль в навколоносовій частини обличчя, можлива втрата або зниження нюху.

лікування

При появі синуситу найголовнішим в лікуванні є усунення набряку носової порожнини і відновлення дихання. У цьому допоможуть судинозвужувальні краплі, антибіотики, протизапальні засоби та інші лікарські препарати, які призначає лікар.

Лікування гаймориту вже набагато складніше. Панацея спрямована на виведення слизу з навколоносових пазух. необхідно обов'язково дотримуватися постільного режиму, для полегшення стану при температурі можна використовувати жарознижуючі препарати, при гаймориті також дозволяється застосовувати судинозвужувальні краплі.

Якщо взяти в порівняння між собою ці два непростих захворювання, хочеться відзначити, що ідеальний варіант - все ж бути здоровим і не зустрічатися з недугами, але найчастіше зовнішні чинники, екологія та інші причини призводять до того, що людина все-таки іноді хворіє, а синусит і гайморит - захворювання досить поширені.

В якості профілактики таких захворювань можна вживати таких заходів:

  1. Правильно харчуватися, стежити, що раціон був збалансованим.
  2. Відмовитись від шкідливих звичок.
  3. Стежити за порожниною рота і носа: не допускати розвитку карієсу або нежиті.
  4. Зміцнювати імунітет: займатися спортом, вживати вітаміни.
  5. Проводити більше часу на свіжому повітрі.

Перераховані вище симптоми синуситу найчастіше яскравіше виражені у маленьких дітей. Справа в тому, гайморові пазухи у віці до 10 років тільки формуються і відбувається часта їх закупорка.

Слід зазначити, що діти до 3 - річного віку не схильні до такої недуги, як гайморит: гайморові пазухи в такому віці ще абсолютно не розвинені, тому слизу абсолютно ніде накопичуватися. При перших симптомах синуситу температура у дітей може залишатися нормальною, але якщо з'явився сухий кашель, головний біль і виділення з носа - слід негайно звернутися за медичною допомогою.

У дітей подібні захворювання прогресують набагато швидше, а ймовірність ускладнень вища, тому лікування дитини в подібній ситуації варто звернути особливу увагу.

Слідкуйте за своїм здоров'ям і не допускайте поширення захворювань. Не варто наївно вважати, що звичайний нежить - це всього лише тимчасове явище, яке зникне з часом. Вчасно не вилікуваний нежить може стати причиною розвитку іншого більш серйозного захворювання або навіть перейти в хронічну форму. При перших симптомах звертайтеся до лікаря, пам'ятайте, що самолікування в деяких ситуаціях може тільки завдати шкоди і погіршити ситуацію.