У чому різниця між симпатією і любов'ю

Почуття - це емоції, позитивні чи негативні. Людина, відчуваючи їх, стає більш чуттєвим і співпереживає. Потяг один до одного виражається в симпатії і любові. У чому тонка грань їх відмінностей? Чи є вони взаємозамінними або все-таки це різні поняття?

симпатія

Симпатія - це оцінне позитивне прихильність до предмету інтересу. І не завжди персона, якій симпатизують, особа протилежної статі. Відчувати симпатію і ставитися доброзичливо можна відразу і до декількох людей. Як правило, це почуття виникає на основі схожих інтересів і цілей. Потяг викликає почуття гумору, різнобічна розвиненість об'єкта. Привертає позитив, краса, неповторна харизма предмета інтересу.

Спочатку, передбачаються дружні стосунки, коли в одному бачиш тільки приятеля і соратника. Розлука з симпатичною людиною не приносить біль і спустошення. Існують образи, але і вони з часом забуваються. Гостра потреба в присутності близької за духом людини скоро пройде. Виникнення нового співрозмовника швидко займе місце пішов.

Слово "симпатія" прийшло з грецької мови. Його основне значення - співчуття. Припускають, що це те почуття, яке потрібно заслужити або вистраждати. Звичайно, сучасні люди вкладає в нього дещо інше поняття. Найчастіше, його вважають провісником більш глибоких почуттів.

Любов, кохання

це поняття багатогранно. Кожен вкладає в почуття любові свої поняття, надії, бажання піклуватися і радувати. Закоханий намагається доставляти тільки позитивні емоції, підтримувати в будь-яких ситуаціях. Любов не знає кордонів і цілком може вирости з симпатії. Вона є відображенням всього найкращого що є в людині.

Любов зрілої людини і молодого сильно відрізняється. Якщо в першому випадку, це не сліпі емоції, а глибокі і усвідомлені почуття, відповідальність по відношенню до другої половини, то в другому - феєрверк пристрастей, розбурхують і всепоглинаючих. Вони відображають внутрішній стан обох партнерів, в якому поєднуються захват, страх, ніжність, ненависть. Бажання жити заради один одного, дихати одним повітрям, здійснювати запаморочливі, іноді дурні вчинки.

людська природа потребує таких емоційних потрясіннях. Є поняття типажу, який не може не закохуватися. Для нього любов - своєрідний елемент живлення, який дає можливість організму жити на повну потужність і відчувати відчуття повні адреналіну і пристрасті. Але в цьому випадку, є небезпека забути про обережність, адже людська психіка має дуже крихкий механізм. Постійні неприборкані струсу можуть надати незворотні впливу і привести до нервових розладів. І велика удача, коли результатом таких психологічних експериментів не призводить до трагедій, коли обожнюваний об'єкт один раз здатний перетворитися в жертву.

Любов дарує тільки позитивні відчуття. Особливо, коли це почуття взаємне. Закоханий дивиться на світ зовсім по-іншому. Навіть в негативної ситуації бачаться позитивні сторони. Все перетворюється чудесним чином. Людина вдосконалюється. Важкодоступні цілі і вершини легко підкоряються. Адже кожному хочеться бути ідеальним в очах іншого. Симпатія рідко надихає людину на значущі вчинки. Любов же здатна надихнути на самопожертву і подвиг. Зникає егоїзм, адже хочеться бачити тільки улюбленого, дарувати йому тепло, піклуватися і захищати, забуваючи про себе. Почуття передбачає постійний емоційний стрес, особливо в розлуці або при сухих почуттях.

Спільність двох почуттів

Любов і симпатія - об'єкт пильної вивчення і підвищеної уваги вчених. Їх об'єднують:

  • Спільність інтересів, прагнення до досягнення одних цілей.
  • Отримання позитивного, корисного досвіду від спілкування.
  • Виникнення довгої дружби. Для цього потрібна зрілість особистості і освіченість.
  • Здатність відчувати радість і захоплення від досягнень в близької людини.

Радість від спілкування, отримання досвіду супроводжує обидва поняття. У будь-якому випадку кожен об'єкт отримує досвід, вчиться співпереживання. Дружба, як і любов вимагає вміння знаходити баланс. Відносини нагадують поєдинок рапіристів - вчасно настав, вчасно відступив.

Любов і симпатія - міцна основою для майбутніх довірчих, усвідомлених відносин. І тоді первинна зацікавленість переросте в більш досконалу форму - закоханість.

Симпатія і любов без знака рівності

Зрівнювати поняття любові і симпатії не можна. Кінцевий результат непередбачуваний:

  1. симпатія не буде підставою для жертвування інтересами і життям. При зміні сфери діяльності, колишній соратник і друг швидко забувається, особливо, якщо поділяють значні відстані.
  2. Любов характеризується вірністю і повагою до любого (любої). Вона не сприймає принижень і образ. Закоханий здатний відчувати радість від звичайного знаходження поруч з обранцем

Важко припустити, де той рубіж, коли спалахує іскра, а вчорашніх друзів перестають пов'язувати тільки спільні проекти. До сих пір, ніхто не винайшов формулу відносин. Одне точно, це досконала зв'язок в будь-яких проявах, коли приятелі або коханці розуміють один одного з півслова. Здатні бути безкорисливими і терпимими. Любов примусить змінюватися в кращий бік і стає міцною базою майбутніх здорових відносин.