У чому різниця між синім і зеленим інструментом bosch?

Вибираючи електроінструмент, ми часто не уявляємо, у чому є різниця між інструментом професійного варіанти виконання та побутового? Бош вважається головним лідером ринку електроінструментів. Полегшити вибір об'єкта від цієї фірми іноді допомагає спеціальна колірна маркування виробів. Але цим способом користуються не всі виробники, тому потрібно добре розібратися, в чому полягає відмінність і схожість примірників.

Основні особливості синього інструменту

Професійний інструмент від "Bosch" завжди випускається синього кольору. Основними його особливостями є:

 • Прилад призначений для тривалого щоденного багатогодинного використання.
 • має хорошу ергономіку - зручну форму корпусу, нескользящие рукоятки, амортизатори.
 • Може працювати в широкому діапазоні температури і вологості повітря.
 • має поліпшену електричну ізоляцію.
 • інструмент наділений додатковим функціоналом, комплектується широким набором насадок і пристосувань однойменної фірми.
 • Має систему захисту від перегріву.
 • Корпус виконаний з більш якісного, ударостійкого пластику.
 • Має надійну систему змащення, і захисту проти пилу.
 • Комплектується деталями з більш якісної сталі і пластика.
 • Відрізняється порівняно високою ціною з тривалим гарантійним терміном експлуатації.

Основні особливості зеленого інструменту

Любительський електроінструмент призначений для побутового використання і здатний безаварійно працювати в середньому не більше 2-х годин за добу в переривчастому режимі по 20 мін.работи через 20 хв. відпочинку.

Основними його особливостями є:

 1. У конструкції використовуються деталі без додаткової високоточної обробки.
 2. Недостатній рівень пиловологозахисту.
 3. Спрощена конструкція вузлів тертя.
 4. Використання конструктивних спрощень в системах електроживлення та захисту.
 5. Відсутність системи плавного запуску.
 6. обмежений функціонал.
 7. Обмежений ресурс корисного використання.
 8. Низький рівень ремонтопридатності.
 9. Відносно висока ціна.
 10. Слабкі акумулятори без додаткових примірників.

Загальні риси

Зовнішній вигляд зразків однотипного інструменту, якщо не брати до уваги колір корпусу, практично не відрізнити один від одного. Як вироби синього, так і вироби зеленого кольору при розумній експлуатації і дотриманні всіх технічних вимог здатні служити дуже довго і надійно. Прилади обох кольорів здатні витримувати великі навантаження, що відрізняються лише моментами спрацьовування захисту і їх критичними значеннями.

Ергономічність і дизайн представників обох колірних напрямків завжди на висоті. Для всіх зразків використовуються однотипні витратні компоненти і матеріали. Технологія і методи технічного обслуговування приладів ідентичні. Рівні шумів і вібрацій практично однакові.

порівняльні відмінності

При порівнянні однотипних зразків приналежність моделі можна визначити не тільки за кольором, але і по літерним позначками в цифровому коді інструменту. Якщо в номері присутній латинський символ "Р" перед вами "Рrofessional". латинське "H" по першій букві терміна "Hobby" - захоплення, аматорські роботи.

Незважаючи на певну зовнішню схожість (крім кольору), начинка побутового та професійного інструментів відрізняється. Порівняльні дані представлені в табличному вигляді:

синій зелений
Майже всі силові вузли і деякі елементи корпусу виготовлені зі сталі З стали виконані тільки елементи шестерні передач
Для виготовлення корпусу використовується армований, стійкий до сильних ударів пластик При формуванні корпусу застосовується звичайний недорогий пластик
У вузлах тертя встановлені якісні кулькові підшипники закритого виконання Допускається застосування підшипників ковзання, в деяких випадках навіть з пластиковими втулками
Всі електричні дроти мають наконечники у вигляді металевих клем з болтовими зажимами Токоведущие елементи з'єднані пружинними клемами, скрутками, холодної пайкою
Елементи корпусу стягнуті болтовими з'єднаннями Елементи корпусу зібрані за допомогою самонарізних гвинтів
Провід живлення має гумову зовнішню оплетку і шарнірний вузол на вводі в корпус вироби Кабель живлення в вінілової оболонці, яка втрачає гнучкість на морозі, відсутність шарнірного кріплення на введенні
Загальна маса приладу вище, ніж у аналога зеленого кольору Загальна маса приладу нижче, ніж у аналога синього кольору
Підвищена ємність акумулятора Акумулятор початкового рівня

Головною особливістю конструкційних рішень синього інструменту є націленість на тривалу безперервну і напружену роботу механізму.

Вироби Бош зеленого кольору також розраховані на тривалий термін служби, але в набагато менш напруженому режимі і в більш "тепличних" умовах.

Якщо не дотримуватися умов експлуатації, викладені в керівництві до виробу, то побутовий інструмент від довгої роботи без регламентованих перерв швидко вийде з ладу. І зламається він не тому, що погано зроблений, а виключно через те, що не розрахований на тривалі режими експлуатації. Перегрівся підшипник може втратити мастило, що призведе до заклинювання валу.

Від високої температури можуть деформуватися деталі корпуса, загубитися електричні контакти і згоріти графітові щітки на колекторі електродвигуна.

Але якщо дотримуватися встановленого технічним керівництвом режим роботи, то прилад в побутовому виконанні буде служити вам довго і надійно.

Рекомендації по оптимізації вибору

При виборі вироби Бош відразу варто відкинути нав'язливу думку про те, що нібито інструмент для побутових цілей є річчю некондиційної. Вивести з ладу можна все що завгодно, навіть апарат спеціального військового або космічного призначення. Найголовніше полягає в тому, щоб після придбання зразок використовувався в тому середовищі, де його робочі параметри будуть відповідати умовам експлуатації.

Інтенсивна експлуатація обладнання на будівельних майданчиках або в складальних цехах однозначно вимагає наявності професійного інструменту. Але, якщо інструмент купується для особистого господарства, де він буде використовуватися час від часу, то виправданою буде покупка порівняно недорогого товару побутового призначення. При дбайливому використанні його вдасться зберегти в працездатному стані на довгі роки.

Серед професійних користувачів приладами Bosch найбільшого поширення набув інструмент синього кольору, так як він купується фірмою, де працюють ці користувачі, там ціна для них не має значення. Вони високо цінують якість "синього" інструменту і його придатність до ремонту. Для професійних виробів фірма Бош надає гарантію терміном на три роки, а для побутових - на два роки, хоча два роки це теж дуже хороший показник.

З усього сказаного вище випливає висновок про те, що регулярність використання є найголовнішим показником для вибору варіанту виконання інструменту.

Вартість професійних речей багато вище, ніж у непрофесійних аналогів. Це слід враховувати при покупці інструменту для приватних фірм з досить інтенсивним, але коротким циклом виробництва. У подібних ситуаціях придбання професійного інструменту, в силу його дорожнечу, може бути не зовсім виправдано.

При виконанні економічних розрахунків може виявитися, що використання недорогого інструменту побутового рівня виявиться вигіднішим, ніж дорогого професійного. Це може відбуватися за рахунок більш швидкої окупності першого, по відношенню до другого. Тут правильне рішення можна прийняти лише при наявності тлумачного економічного обґрунтування.

Досвід показує, що будь-який інструмент гарний у одних і тих же умілих руках. При знеособленому використанні інструмент професійного виконання прослужить довше побутового, хоча може бути це і не варто вважати істиною в останній інстанції.

При грамотній експлуатації як синя, так і зелена техніка служать дуже довго. У дилетанта може зіпсуватися все що завгодно, і навіть Бош не застрахований від безладного користувача.