У чому різниця між штифтом і імплантів і що краще?

Кажуть, що зуби - як освіта: перші два набору в дитинстві і юності ми отримуємо безкоштовно, а за третій доводитися розщедрюватися на пристойну суму. На жаль, проблема втрати зубів до сих пір залишається актуальною. Позначається нездоровий спосіб життя, хвороби і навантаження, у жінок частою причиною стає вагітність. Щоб заповнити втрачене, багато хто звертається до фахівців, які займаються протезуванням зубів. Вже на початковому етапі пацієнт стикається з вибором - виявляється, існує кілька видів таких процедур. Двома основними послугами є:

  1. установка штифтів.
  2. вживляння імплантів.

З огляду на ціну стоматологічних послуг, хочеться виправити недолік комфортно, раз і назавжди. Що потрібно мати на увазі при виборі конструкції?

Що таке штифт?

Якщо зуб, який вимагає втручання, обламався, але у нього зберігся здоровий корінь, це можна використовувати в якості основи для реставрації. Для цього ретельно зачищаються коріння, проводиться депульпація, в кожну порожнину вставляють по штифту. Цей стоматологічне пристосування являє собою тонкий металевий або скловолоконний стрижень. На нього кріпиться коронка або формується стійка пломба. Таким чином штифт найчастіше стає основою, зміцнює нарощені зуб.

Що являє собою імплант?

Якщо зуб безповоротно втрачено, довелося видалити коріння, то штучний стрижень імплантується в саму кісткову тканину, а зверху насаджується коронка. Існує 2 способи установки імплантів: одноетапний і двоетапний. Перший варіант можливий безпосередньо відразу після видалення проблемного зуба. Головною умовою є відсутність патологічного запалення, але при цьому існує підвищений ризик ускладнень. Якщо ж втрата зуба сталася давно, то перед процедурою необхідно пройти повноцінне дослідження.

Спеціаліст приймає рішення, виходячи зі стану тканин і панорамного рентгенівського знімка щелепи, препарує кісткове ложе і виробляє операцію імплантації. Для захисту стержня використовується спеціальна угвинчуватися заглушка.

Загальні риси ортопедичних конструкцій

І імпланти, і штифти виготовляють з матеріалів, стійких до корозії. Зазвичай в цій ролі виступає титановий сплав, дешевші моделі можуть проводитися зі сталі та скловолокна.

У чому відмінності?

  1. Суть лікарських дій. Строго кажучи, реставрацією є саме установка штифтів. Імплантація цілої конструкції безпосередньо в кісткову тканину - це протезування зуба.
  2. час. Імплантація - більш трудомістка процедура. Вона вимагає не тільки ретельної підготовки і дослідження (що проводиться і в разі установки штифтів), але і більш довгого супроводу. Спочатку потрібно приживити імплант - це вимагає від 2 місяців до півроку. Після цього формується підставу штучного зуба і проводиться остаточна установка.
  3. довговічність. Імплантація при успішному результаті ліквідує ризики знову зіткнутися з проблемами на даній ділянці. Штифти ж можуть перетворитися у тимчасове засіб в ситуації, коли залишок зуба продовжить руйнуватися.
  4. Найістотніша різниця, очевидна для пацієнта, - вартість. Штифт на увазі більш простої конструкції і менш трудомісткою установки значно дешевше імпланта, але у нього набагато більше протипоказань. Не варто економити на власних зубах, в деяких випадках ситуацію врятує дорожчий спосіб.

В яких випадках установка штифтів краще імплантів?

Збереження хоча частини природного зуба завжди виграє у повністю штучного протеза. Останній здається надійніше і довговічніше, але здатний спровокувати різні ускладнення. Однак використання залишків зуба передбачає їх придатність. Головною умовою для успішної процедури є підтверджене здоров'я кореня, в який планується установка штифтів. Він повинен бути підготовлений для впровадження. У ньому не повинні бути присутніми кісти і гранульоми, сліди карієсу (що стосується і сусідніх зубів). Також протипоказаннями для цього стануть хвороби пародонту. Якщо кісткова основа занадто зруйнована і розм'якшена, установка штифта не дасть потрібного ефекту.

Існують ситуації, коли неможлива навіть імплантація зубів. Основна причина цієї проблеми - атрофія кісткової тканини. Після втрати зуба припиняються обмінні процеси, що може привести до зменшення обсягу, необхідного для закріплення імпланта.

Незважаючи на все вищевикладене, головне слово залишається за лікарем-протезистом. Саме він виносить свій вердикт після ретельного огляду з неодмінним використанням рентгена - що підійде саме цьому пацієнту. У ваших силах вибрати грамотного фахівця.