У чому різниця між антифризами марки g11 і g12

Антифриз є рідиною, яка призначена для охолодження двигуна автомобіля, і підтримання постійної робочої температури.

Багато автовласників, при виборі антифризу, не звертають увагу на її тип, марку, і склад, вважаючи що всі вони однакові. Але, це далеко не так. Якщо використовувати рідина не призначену для експлуатації в даному виді системи охолодження, то це загрожує серйозними наслідками, аж до виходу з ладу самого двигуна.

Крім цього, небажано використовувати неякісний тосол або антифриз з вичерпаним терміном придатності, змішувати різні типи рідин з неоднаковим хімічним складом і різними виробниками. Така експлуатація негативно відіб'ється на роботі двигуна і створить додаткові проблеми. Охолоджуючі рідини мають своє маркування, що вказує на певні властивості продукту, і сумісність з різними системами охолодження. Антифризи поділяються на дві основні категорії: G11 і G12.

антифриз G11


Рідина до складу якої входить етиленгліколь, має більш поширена назва «тосол«, Проводиться вже кілька десятиліть, і застосовується в основному в автомобілях з карбюраторним типом двигунів. Переваги G11 полягають в його, порівняно, невелику вартість. Така рідина, при роботі в системі охолодження, утворює захисний шар, який оберігає систему від корозії. У антифризів цього типу є безліч недоліків:

  • Шар, що утворюється при циркуляції охолоджувача, перешкоджає його тепловіддачі що часто призводить до набору високої, граничної, температури, і перегріву двигуна.
  • Наявність в складі хімічних компонентів і з'єднань (фосфати, силікати і ін.), Які сприяють утворенню накипу, в системі охолодження.
  • Швидкість випаровування при роботі на високих температурах, необхідно часто додавати нову рідину.
  • Багато, повна відсутність активних допоміжних присадок, необхідних для профілактики корозії і підвищення якісних властивостей холодоагенту.
  • Швидка втрата характерних якостей охолоджувача (через кілька місяців), рідина стає схожою, за властивостями, на звичайну воду, крім того, що не замерзає взимку.

антифриз G12


Це більш сучасний варіант рідини, для системи охолодження, який відмінно підходить для різних видів двигунів (інжекторних, форсованих, турбонаддувних, і інших) з більш високоякіс робочою температурою, ніж у карбюраторних.

Антифриз виготовлений з того ж етиленгліколю, але з додаванням великої кількості активних присадок і компонентів. Мінусом антифризу марки G12 є висока шкідливість для навколишнього середовища, як і у G 11.

Переважні характеристики G12:

  1. Утворює захисний шар тільки на зазнали корозії ділянках, що дає оптимальний відведення тепла, і перешкоджає перегріву в системі.
  2. Протягом всього терміну експлуатації (до 5 років) зберігає свої активні властивості.
  3. Можливість використання в сучасних системах, з підвищеними температурними діапазонами.
  4. Низька випаровуваність, і температура застигання.

антифриз G12+

Антифриз цієї категорії вважається найбільш оптимальним компонентом системи охолодження, так як в ньому повністю відсутні хімічні сполуки такі як нітрит, борати, аміни фосфати, які мають шкідливий вплив на двигун.

Крім того деякі марки рідин цієї категорії містять флуоресцентні компоненти, що дозволяє візуально виявити витік рідини в темряві.

Антифризи категорій G12 і G 12+ повністю відповідають усім нормам і вимогам і підходять, практично, для будь-якого типу системи охолодження.

Антифризи, незалежно від своєї марки, можуть бути різними за своїм складом. Змішувати рідини, навіть якщо вони однієї категорії, але різних виробників, не рекомендується. Це може привести до втрати якісних властивостей рідини.

категорично не рекомендується змішувати G11 і G12, це може привести до плачевних наслідків, від промивання всієї системи охолодження, до виходу з ладу двигуна. Якщо виникла гостра необхідність добити рідина в систему, а під рукою немає відповідної марки, то допустимо змішати рідини одного і того ж виробника, хоча, після цього промивка системи не буде зайвою.

Наостанок подивіться цікаве відео про класифікацію антифризів: