У чому різниця між антивідблисків і поляризаційними окулярами

Окуляри - один з найпопулярніших аксесуарів, що використовуються в повсякденному житті. Вони можуть підтримувати або коригувати зір, захищати від сонячних променів або просто доповнювати імідж. У будь-якому випадку великою перевагою буде комфорт не тільки їхнього власника, а й його оточення, який явно підвищується, якщо через лінз видно очі. Зоровий контакт дуже важливий у багатьох ситуаціях, проте часто лінзи окулярів сильно його обмежують. Причина тому - відблиски на поверхні скла. Але існують технології, що крадуть цей ефект.

покриття антивідблиску

Окуляри-антиблик часто називають невидимими, настільки прозорі їх лінзи. Цей ефект досягається за рахунок інтерференції світла, тобто зустрічі хвиль однакової частоти, які гасять один одного. У таких окулярах світло відбивається від двох поверхонь: зовнішньої покриття і примикає до лінз. І щоб забезпечити правильну зустріч променів, потрібна воістину ювелірна точність, адже товщина напилення вираховується до тисячних часток міліметра.

Саме напилення наноситься на зовнішню поверхню стекол в один або кілька шарів. це надзвичайно тонкі плівки, які, проте ж, значно збільшують показники пропускання світла зменшують відображає здатність поверхні. Таким чином відбувається придушення відблисків, адже світлові промені не відбиваються від поверхні скла, а проходять крізь нього.

У підсумку виходить, що окуляри з покриттям антивідблиску передають оточуючим не сторонні предмети, а очі носія. Таке видалення відсвітів виявляється корисним у багатьох ситуаціях:

  • При живому спілкуванні. Неважливо, буде це побачення, співбесіду або дружня зустріч, підтримувати зоровий контакт важливо завжди. Можливість бачити очі співрозмовника дуже сприяє до нього, формує довірчу обстановку.
  • при фотографуванні. Як на професійних, так і на аматорських фото відблиски на окулярах здатні повністю зіпсувати враження від результату.
  • При постійному носінні. Коли безліч відсвітів і відблисків прибрано, очі відчувають себе набагато більш розслаблено, що дозволяє зберегти зір.

Поляризаційні окуляри

Ефект поляризації заснований на відсікання горизонтально поширюються світлових променів, які і створюють відблиски і світлові перешкоди. При цьому вертикально поширюються промені сприймаються у всій повноті, і важлива інформація, а також кольору і контрасти залишаються доступні.

Моделі з поляризацією мають полярізаційний фільтр, який являє собою плівку, що міститься в склі. При цьому фільтр може бути запаяний між зовнішніми лінзами або міститися на молекулярному рівні полікарбонату (тоді вся лінза є плівкою).

Поляризаційні окуляри мають такі переваги, як:

  1. Видалення відблисків і зниження інтенсивності світла.
  2. збільшення контрастності.
  3. Зниження напруги очей.

Такі окуляри виявляються незамінні для автомобілістів, рибалок, лижників, а також людей з гіперчутливістю до світла.

Загальні риси

І противідблискуючі, і поляризаційні окуляри захищають від появи відсвітів. Обидві технології можуть бути використані для різних типів аксесуарів: сонцезахисних, іміджевих, коригувальних. Обидві групи моделей дозволяють підтримувати зір, усуваючи необхідність зайвої напруги очей. Також всі ці окуляри вимагають дбайливого звернення і акуратною шкарпетки, оскільки забруднення і подряпини на їх поверхні більш помітні.

порівняння

При зовнішній схожості поняття "антиблик" та "поляризація" все-таки мають багато відмінностей. Не можна сказати, що щось з них краще, адже різні моделі призначені для різних цілей. Так, противідблискуючі окуляри усувають відблиски з лінзи, працюючи на здатності скла відбивати світло від поверхні. При цьому поліпшується якість видимості. Такі моделі добре підходять для щоденного використання.

Окуляри ж з поляризацією блокують горизонтальні промені, які відбиваються від навколишніх поверхонь на кшталт снігового покриву, води і світла фар. При цьому усувається сліпучий ефект. Моделі цього типу необхідні при водінні автомобіля, знаходженні на воді або заняттях спортом. При цьому постійне носіння може викликати дискомфорт при роботі з рідкокристалічним дисплеєм, пов'язаний із затемненням.

Оптимальним варіантом буде комбінований варіант з багатошаровим покриттям. У такому випадку одна модель поєднує в собі ефект поляризації, що дозволяє блокувати відбиті від зовнішніх поверхонь відблиски, і покриття-антиблик, що дає можливість красти відображення своїх очей з внутрішньої сторони очок і виникнення відблисків з зовнішньої.