Урсосан і Холензим відмінності і що краще

При хворобах печінки і травлення необхідні коригувальні препарати, налагоджують роботу організму і допомагають йому справляти з переварюванням їжі. Урсосан і Холензим - два препарати, які відновлюють пошкоджені печінку і жовчний міхур.

При порушених функціях цього органу неможливе адекватне засвоєння і розщеплення жирів, очищення крові і виділення жовчі. Незважаючи на загальні показання у цих препаратів є і суттєві відмінності, так як вони не є структурними аналогами.

урсосан

препарат гепатопротектор, надає жовчогінну, холелітоліческое, гіполідеміческое і імуномодулюючу дію. Його головний компонент -  урсодеоксихолевая кислота відновлює функції і структуру жовчного міхура і печінки.

Молекули кислоти вбудовуються в мембрани гепатоцитів і слизових клітин шлункового тракту і захищають їх оболонки від негативного впливу жовчних кислот. Вони пов'язують токсичні солі жовчі в міцели і нейтралізують їх негативний ефект. Завдяки цьому шлунковий вміст не пошкоджує оболонки печінки і шлунково-кишкового тракту, які порушені через хронічних гастритів, езофагітом і захворювань печінки.

Урсосан підсилює відтік жовчі з печінки, пригнічує адсорбцію холестерину в кишечнику, сприяє розпаду каменів, утворених з холестерину. Підсилює активність ферментів підшлункової залози, секрецію травних соків. Має імуномодулюючу дію на печінкові клітини.

показання:

 1. Жовчокам'яна хвороба без ускладнень, застій жовчі та її неоднорідність. Усунення холестеринових каменів при нормальній роботі жовчного. Профілактичні заходи в післяопераційний період після холецистектомії.
 2. Гепатити хронічні різного походження.
 3. Лікування печінкових холестатичних синдромів.
 4. Жирове відкладення в печінці неалкогольного походження.
 5. Хвороби печінки, викликані спиртним.
 6. Вірусні гепатити хронічного перебігу.
 7. Дискінезія жовчних шляхів.

холензим

Холензим комбінований препарат з трьох компонентів, який надає жовчогінну дію. Основне його завдання - полегшення травлення та стану шлунково-кишкового тракту. Вхідні в його склад ферменти: трипсин, амілаза, ліпаза, а також жовч забезпечують перетравлювання жирів, білків, вуглеводів. Це сприяє найповнішому всмоктуванню все мікроелементів.

Основні показання:

 • хронічні гепатити.
 • Хронічний холецистит.
 • Панкреатит у хронічній формі.
 • Гастрит, коліт, метеоризм.
 • Діарея неінфекційного походження.

А також призначається Холензим при переїданні у осіб з нормальним функціонуванням шлунково-кишкового тракту. У випадках надмірного вживання жирної і "важкої" їжі.

Що між ними спільного

Ліки призначаються при розладах травлення для нормальної роботи шлунково-кишкового тракту. При розладах в роботі печінки і біліарної системи. Не мають обмежень за віком. Не вказано дію ліків на період вагітності і лактації.

У чому різниця

 1. Форма випуску. Урсосан випускається в желатинових капсулах, що містять білий порошок. Холензим в таблетках. Вкритих плівковою оболонкою.
 2. склад. Урсосан містить урсодезоксихолеву кислоту, а Холензим - суху жовч, висушений підшлункову залозу і перемелені оболонки тонких кишечників забійної худоби.
 3. Фасовка. Перший фасується по 10 штук в блістерах, другий - по 25, 30, 50 штук в банках і блістерах.
 4. призначення. Холензим використовується більше для поліпшення роботи травлення при відхиленнях в системі шлунково-кишкового тракту, може бути призначений при рясної трапези здоровим людям. Урсосан виписується для лікування і профілактики серйозних захворювань печінки протягом півроку або року.
 5. Ціна. Холензим дешевий аналог Урсосану. Перший коштує в межах 200 рублів, другий від 600 до 1000 рублів.
 6. Побічні дії. Холензим викликає висип, сльозотеча, почервоніння шкіри, чхання. Прийом Урсосану часто супроводжується проносом, пастоподібною стільцем, болі в епігастрії, осідання кальцію на стінках жовчних проток.
 7. Протипоказання. У урсодезоксихолевої кислоти більше серйозних протипоказань, ніж у Холензіма серед яких загострення панкреатиту, гіперчутливість, жовтяниця.

Що вибрати

Для профілактики порушення роботи шлунково-кишкового тракту при хронічних захворюваннях варто вибрати Холензим, який надає м'якшу дію і не має сильних побічних ефектів. Також для прийому перед застіллям краще випити його.

Урсосан через високу ціну більш придатний для лікування серйозних порушень в біліарної системі, де потрібно комплексне і сильний вплив.