Урса або Піноплекс порівняння і який утеплювач краще

Особливості клімату нашої країни змушують мешканців, як багатоквартирних будинків, так і індивідуального житла. Для цього промисловістю випускаються різноманітні матеріали для теплоізоляції. Кожен вид полотна має позитивними і негативними характеристиками. Сьогодні проведемо порівняння властивостей утеплювачів Урса і Піноплекс.
Давайте розберемося в характеристиках.

Урса

покриття німецького виробництва. Являє собою мінеральну вату, в основу якої входить міцне штемпельно скляне волокно. Компанія розробила окремі серії покриттів, призначених для утеплення приміщень на кожному етапі будівництва.

Виробник випускає кілька категорій товару, що відрізняються за розміром, характеристиками, областю застосування.

 1. URSA GEO. Скловолоконні виріб застосовується в екологічному будівництві. Асортиментний ряд URSA GEO включає 20 товарних найменувань, розрахованих для застосування в конкретних умовах. На вітчизняному ринку найбільш популярне покриття М-11. Через універсальності застосуємо для монтажу на більшості об'єктів.
 2. URSA Pure On. Візуально схожий на тканину з бавовни або вовни. Подібно попереднього матеріалу, виготовляється з мінеральної вати. Позбавлений дратівної властивості. На вітчизняному ринку представлений наступними видами: 34 PN. 25 QN. 37 RN.
 3. URSA Terra. Ідеальний для теплоізоляції промислових об'єктів, похилих дахів, фасадів. Серія випущена в кількох варіантах: шумозахист. технічний мат. 34 PN.
 4. URSA Seko. Випускається у вигляді рулонів, що розрізняються по довжині і товщині. Призначений для монтажу теплоізоляції похилих дахів, зовнішніх стін, стель. Асортимент представлений 4 видами: AM. А. В. D.
 5. URSA XPS. Виготовлений на основі екструдованого пінополістиролу. Їм утеплюють даху будь-якої конструкції, стелі, стіни, фундамент. Представлений 3 видами: N-V. N-III-G4. N-III.

Піноплекс

Утеплювач американського виробництва. Виготовляється з пінополістиролу. При екструдуванні в пінополістиролі утворюються закриті осередки заповнені повітрям. Такою структурою забезпечується міцність матеріалу.

Випускається кілька видів, залежно від мети застосування:

 1. Піноплекс Стіна (Піноплекс 31 з антипіреном). Застосовується при облаштуванні цоколя, внутрішніх і зовнішніх стін.
 2. Піноплекс Фундамент (Піноплекс 35 без антипірену). Використовується для теплоізоляції цоколя і фундаменту.
 3. Піноплекс Покрівля (Піноплекс 35). Утеплювач, який застосовується при зведенні дахів різної конфігурації. Завдяки міцності використовується при будівництві інверсійних (плоских функціональних) дахів.
 4. Піноплекс Комфорт (Піноплекс 31C). Універсальне покриття. Застосовується для теплоізоляції будь-якій частині будівлі.

Порівняння характеристик покриттів

У сучасному будівництві утеплювачі використовуються в однаковому обсязі. Ці покриття зарекомендували себе з позитивного боку, мають безліч необхідних якостей. Завдяки цьому утеплювачі набули широкого поширення в будівництві.

Щоб зрозуміти, на якому полотні зупинити вибір, розберемося в їх якості.

відмінності

 1. Технологія виробництва. Полотна виготовляють з різної сировини: Піноплекс - з полістиролу, Урса - зі скловолокна (крім URSA XPS).
 2. спосіб укладання. Пенополистерол укладається безпосередньо на очищену поверхню на клей, скловата вимагає монтажу спеціального каркаса і після укладання самого утеплювача конструкція закріплюється додатково.
 3. Зовнішній вигляд. Піноплекс і Урса розрізняються за кольором. На дотик їх складно переплутати. Перший нагадує пружну губку, другий - колючий, що викликає дискомфорт при роботі з ним.
 4. Паропроникність і водопоглинання. Урса програє ПЄНОПЛЕКС. Останній використовується без додаткового шару паро - і водоізоляції. Завдяки комірчастої структурі. Скловата потребує додаткового шарі. Волокна скловолокна знаходяться на відстані один від одного. Волога, потрапляючи всередину, ускладнює матеріал і знижує ефективність утеплювача. Наприклад, URSA М 11 Ф покритий з одного боку шаром фольги, яка виконує пароізоляційну функцію.
 5. Кількість випущених видів. Пенополистерол підрозділяється на 4 види. Скловата має безліч типів, що створює незручності при виборі утеплювача.
 6. Піноплекс відмінно підходить для утеплення стель, Урса для цих цілей не годиться, т. К обсипається в очі і потрапляє в дихальні шляхи, що вкрай небезпечно для життя. Тому застосування спеціального одягу, масок і респіраторів - обов'язкова умова при роботі з полотнами з скловати.

Очевидно, що відмінностей між теплоізоляційними покриттями досить. За більшістю показників Піноплекс краще, ніж Урса. Але не варто робити поспішний висновок. Існують критерії, що дають перевагу останньому:

подібні якості

Пенополистерол потребує ідеально рівній поверхні, скловата не так вимоглива. пожежна безпека. Урса в цьому плані перевершує Піноплекс. Звичайно, до складу пенополистерола входить антипірен, що запобігає загоряння, але це позначається на кінцевій вартості матеріалу.

переваги матеріалів

Популярність обох типів утеплювачів забезпечена позитивними властивостями. Крім основного якості - низьку теплопровідність, Піноплекс і Урса мають такі схожі позитивні характеристики:

 1. Просте застосування. Кожне покриття легко розрізати в поодинці.
 2. Урса - колючий і пилить. Піноплекс позбавлений такого неприємного якості. З нього вирізаються фрагменти будь-якого типу.
 3. Покриття інертні до різних будівельних сумішей.
 4. Несприйнятливі до впливу шкідників.
 5. екологічно безпечні.
 6. Однаковий термін служби. Виробники обіцяють до 40 років служби, на практиці через 15-20 років властивості слабшають.

Пам'ятайте, що утеплювачі при певних умовах стають горючими. Безумовно, новітні технології знижують можливість загоряння. Однак матеріали не можна вважати абсолютно безпечними.

Якщо говорити про ціну, то обидва варіанти утеплювача доступні. Але вигідніше Урса. Його почали використовувати значно пізніше, ніж Пенополистерол, але затребуваністю він зобов'язаний низької вартості, в 3-4 рази нижче, ніж ціна конкурента.

Галузь застосування

Урса

Завдяки відмінній теплоізоляції, пружності, легкості матеріалу і дешевизні покриття використовується для утеплення:

 • Фундаменту малого закладення (Ursa XPS).
 • Підлог по лагам, по жорсткій основі.
 • Каркасних і обшивних стін, пристенке, зовнішніх цегляних і кам'яних стін.
 • Похилих і плоских дахів.

Піноплекс

Завдяки відмінній теплоізоляції, нульовому водопоглинанню, міцності, стійкості до биоразложению, довговічності, легкості матеріалу і простоті монтажу використовується при теплоізоляції:

 • Підвалів і цоколів. Утеплення фундаментів малого і глибокого закладення.
 • Підлог по грунту, по бетонній плиті, при монтажі теплої підлоги.
 • Стін зовні і всередині. Теплоізоляції бетонних і цегляних стін, багатошарових стін, стін каркасних будинків, додаткової теплоізоляції і внутрішньої.
 • Септиків трубопроводів, дренажних систем.
 • Скатної покрівлі та горищних перекриттів.

Урса і Піноплекс - сучасні теплоізоляційні покриття. Перший з'явився відносно недавно, а пенополистерол використовується тривалий час. Обидва матеріали мають схожі якості. Невелика вага, легкість монтажу, стійкість до биоразложению. Але за декількома пунктами Піноплекс привабливіше Урси. Він влагоустойчив, паронепроникним, не вимагає спеціальних захисних пристосувань при монтажі. Урса перевершує лише в ціні, однак характеристики досить, для підтримки затребуваності покриття на високому рівні.