Урсодез і Урсофальк порівняння препаратів і що краще

В організмі людини печінка виконує безліч функцій: бере участь в травному процесі, нейтралізує дію токсичних речовин, допомагає вітамінів і мікроелементів краще засвоїтися, сприяє виробленню жовчі і т.д. Для підтримки або відновлення цих функцій людині потрібні гепатопротектори, Урсодез або Урсофальк.

Урсодез

урсодезоксихолева кислота, лежить в основі препарату, має захисні, імуномодулюючими, жовчогінні і холелітолітична властивостями. При прийомі ліків в печінкової залозі знижується біосинтез холестерину, виводиться жовч, краще перетравлюється їжа, знижується рівень цукру. Медикамент має здатність розчиняти холестеринові бляшки.

Урсодез застосовують при:

 1. Порушеннях роботи жовчовивідних проток.
 2. Гепатитах різної форми.
 3. гастритах.
 4. цирозах.
 5. Інтонсікаціях тощо.

Ліки не можна вживати при цирозі печінкової залози, наявності каменів, при нирковій недостатності, запаленнях органів шлунково-кишкового тракту, протягом вагітності та грудному вигодовуванні, при наявності в анамнезі алергії.

Урсодез випускають в капсулах і його можна давати дітям з 3 років з масою тіла від 34 кг. Дозування призначає гепатолог.

З побічних дій на організм можна виділити періодичні болі в області ЖКГ та алергічні реакції. Препарат може взаємодіяти з іншими лікарськими медикаментами, тому його слід обережно застосовувати, якщо вже призначені кошти з вмістом оксиду або гідроксиду алюмінію, гіполіпідемічні препарати, циклоспорин або ципрофлоксацин.

Аналогом медикаментозного засобу є Урсофальк.

урсофальк

Гепатопротектор має здатність виганяти жовч, руйнувати камені в жовчному міхурі, знижувати кількість холестерину. Він оберігає клітинні мембрани печінки від ушкодження токсинами, не дає розростатися її сполучної тканини при пошкодженні клітин паренхіми.

В основі Урсофальку лежить уродезоксіхолевой кислота, яка підтримує здоров'я ліпофільних структур мембран, збільшує виділення шлункового соку, підсилює секрецію залоз шлунка і нормалізує роботу підшлункової залози.

Імунологічне дію медикаменту полягає в підтримці здоров'я імунної системи організму, гальмуванні розвитку муковісцидозу, цирозу, раку.

Ліки призначають при:

 1. діагностуванні цирозу.
 2. гастриті.
 3. Утворенні каменів в жовчних протоках.
 4. муковісцидозі.
 5. Порушення роботи жовчовивідних шляхів.

Воно може використовуватися в профілактичних цілях для попередження розвитку раку в органах шлунково-кишкового тракту.

Гепатопротектор не має вікових обмежень, тому його призначають немовлятам при появі ознак жовтяниці.

Протипоказання до застосування:

 • Алергія на складові компоненти.
 • Наявність кальцинованих каменів.
 • Гостре запалення різних органів шлунково-кишкового тракту.
 • Хвороби сечостатевої системи і т.д.
Гепатопротектор може викликати незначні болі в шлунково-кишковому тракті, нестабільний стілець, алергічні висипання на шкірі, кальцинування каменів в жовчних протоках. Його можна купити в аптеці у вигляді капсул або суспензії в різному дозуванні.

Що спільного між ними

Урсодез і Урсофальк є гепатопротекторами, тобто препаратами захищають печінку. Ці ліки є повними аналогами один одного. В їх основі лежить уродезоксіхолевой кислота, яка сприяє оздоровленню печінкової залози, жовчних проток, інших органів шлунково-кишкового тракту. Приймати ліки необхідно протягом тривалого терміну і тільки під наглядом гепатолога.

Медикаменти можуть значно кальцинованої жовчні камені, тому їх не можна призначати пацієнтам з такими проблемами. Перед призначенням препаратів обов'язкова повна перевірка організму з проходженням УЗД печінкової залози і її проток, органів черевного таза, здачею розгорнутого аналізу крові та інших досліджень.

У деяких випадках гепатолог призначає профілактичне лікування.

Порівняння і чим вони відрізняються

На відміну від Урсодеза Урсофальк можна призначати з дитинства. Цим препаратом лікують жовтяницю новонароджених. Дозування підбирає педіатр індивідуально, розраховуючи вага малюка. Лікарський засіб переноситься добре.

Також препарати відрізняються і по своїй лікарській формі. Урсодез продається в желатинових капсулах, тоді як Урсофальк можна купити і в вигляді суспензії. Суспензію частіше призначають дітям.

Гепатопротектори належать різних цінових категорій. Вартість Урсофальку вище в 2 рази.

Що з них, коли і для кого краще

Порівнюючи ліки, варто відзначити їх однакову ефективність при відновленні залози зовнішньої секреції. Зазвичай гепатопротектори переносяться досить добре. Лікар-гепатолог робить призначення з урахуванням індивідуальних особливостей організму після проведення повного обстеження.

Найчастіше хворі, які брали обидва ліки, не помічали суттєвої різниці. Ефект від прийому був однаковим. Однак деякі гепатологи відзначають, що Урсофальк краще переноситься організмом. Ризик побічних дій зведений до мінімуму. Відновлення функцій печінки і роботи жовчного міхура відбувається швидше.