Тромбо Асс і Кардіомагніл чим вони відрізняються і що краще

За результатами численних клінічних досліджень було встановлено, що аспірин благотворно впливає на роботу серцевого м'яза. Тому для профілактики захворювань серця і судин лікарі часто рекомендують пацієнтам приймати такі ліки, як "Кардіомагніл" і "Тромбо АСС".

Крім жарознижуючого і аналгетичної дії аспірин здатний розріджувати кров, перешкоджаючи утворенню та агрегації тромбів. Дані ліки призначаються при ідентичних свідченнях, але вони мають деякі фармакокінетичні особливості, через що залишається відкритим питання: що краще - "Тромбоасс" або "Кардіомагніл"?

"Тромбо АСС" - австрійський аспірин

«Тромбо АСС» являє собою один з численних аналогів кардіологічного аспірину і випускається в Австрії компанією "Lannacher Heilmittel". Незважаючи на іноземне виробництво, даний препарат знаходиться в низькій ціновій категорії і доступний широкому колу споживачів. Більше 90% відгуків про цей ліках позитивні. Багато хто вказує на високу ефективність таблеток проти болю в серці, варикозу і простудних захворювань.

"Кардіомагніл" - вітчизняний препарат

Офіційним виробником «Кардіомагнілу» вважається датська компанія «Nycomed Danmark APS», але в російських аптеках можна знайти тільки препарат вітчизняної фармацевтичної фірми «Такеда». Дане ліки також отримало більше 95% позитивних відгуків. Багато лікарів рекомендують його для довготривалого прийому всім літнім людям для профілактики інфарктів, гіпертонії і тромбозу. Крім аспірину даний препарат має у складі кардіопротектор, який покращує живлення клітин серцевого м'яза і перешкоджає дегенеративних процесів.

загальні характеристики

Обидва препарати мають ідентичний механізм дії, оскільки містять один і той же активна речовина - аспірин. Він відноситься до НПЗЗ і володіє важливими терапевтичними властивостями: жарознижуюче, знеболювальну та антиагрегантну. Зважаючи на це «Тромбо АСС» і «Кардіомагніл» мають ідентичні показання:

 1. Нормалізація кровообігу в серці і мозку.
 2. Первинна і вторинна профілактика інфаркту, інсульту і тромбозу.
 3. Запобігання нападів стенокардії.
 4. Профілактика тромбоемболії у пацієнтів після операцій.
 5. Профілактика подальшого розвитку тромбофлебіту і варикозу.

Оскільки аспірин розріджує кров і знижує тиск, дані препарати надають благотворний ефект при гіпертонії. Але з тієї ж причини їх прийом заборонений пацієнтам з гіпотонією. В офіційних інструкціях вказано ряд загальних протипоказань:

 • Ранній вік.
 • Вагітність і лактація.
 • Індивідуальна гіперчутливість до компонентів препарату.
 • Схильність до кровотеч і супутні захворювання, асоційовані з високим ризиком внутрішнього крововиливу.
 • Ерозивно-виразкові процеси в органах травного тракту.
 • Важка стадія ниркової недостатності.

Існує також ряд особливих вказівок, коли приймати ліки можна в мінімальній дозі під наглядом лікаря, наприклад, у другому триместрі вагітності.

За результатами кількох клінічних досліджень були зроблені висновки, що довготривалий прийом аспірину запобігає виражені прояви старечої деменції, а ймовірність розвитку раку зменшується втричі. Це пояснює раціональність призначення літнім людям таблеток «Тромбо АСС» і «Кардіомагніл» в профілактичних цілях.

Відмінні риси

Крім різних виробників дані ліки мають різні форми випуску і ціну. У таблиці вказана середня вартість ліків в рублях, актуальна на вересень 2018 року. Вона може змінюватися в різних аптеках в межах 20%. Ціна залежить від виробника і концентрації активної речовини. Але навіть з огляду на це, можна помітити, що австрійський препарат коштує дешевше.

препарат упаковка Ціна
"Тромбо АСС" 28 таблеток по 100 мг 53 р.
по 50 мг 45 р.
100 таблеток по 100 мг 157 р.
по 50 мг 136 р.
"Кардіомагніл" 30 таблеток по 150 мг + Mg (30,39 мг) 215 р.
по 75 мг + Mg (15,2 мг) 134 р.
100 таблеток по 150 мг + Mg (30,39 мг) 395 р.
по 75 мг + Mg (15,2 мг) 246 р.

Ще однією істотною відмінністю є те, що «Тромбо АСС» являє собою чистий аспірин, тоді як склад «Кардіомагнілу» збагачений магнієм. Він являє собою потужний кардіопротектор, який грає дуже важливу роль:

 1. Нейтралізує агресивну дію аспірину на стінки шлунка.
 2. Надає антиаритмічну дію і усуває біль у серці.
 3. Знижує артеріальний тиск.

Поєднання аспірину і магнію в складі "Кардіомагнілу" дозволяє тривалий час приймати даний препарат без ризику загострення захворювань шлунка. Саме завдяки наявності кардіопротектора вважається, що цей препарат має щадне і більш ефективну дію на організм.

Коли краще приймати «Тромбо АСС», а коли «Кардіомагніл»?

Очевидною перевагою австрійського аспірину є низька вартість. Але вибираючи конкретний препарат, потрібно орієнтуватися і за іншими факторами:

 • Необхідність в ретельному виборі разової дози.
 • наявність протипоказань.

Дуже часто на основі індивідуальних показань лікарі призначають певну дозу активної речовини, наприклад, 50 або 100 мг. У цьому випадку покупка препарату «Тромбо АСС» буде кращою, т. К. На відміну від «Кадіомагніла», не потрібно ділити таблетку для разового прийому.

Хоча дані ліки мають широкий перелік загальних протипоказань, існують і окремі обмеження. Оскільки «Тромбо АСС» не містить допоміжних речовин, що нейтралізують патологічна дія активної речовини на стінки шлунка, людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту рекомендується приймати «Кардіомагніл». Вітчизняний препарат має також сечогінну дію, тому краще підійде пацієнтам зі схильністю до розвитку набряків.

З іншого боку, «Тромбо АСС» може бути рекомендований людям, що страждають легкою формою ниркової недостатності і подагри, тоді як «Кардіомагніл» заборонений до прийому при будь-яких патологіях сечовидільної системи.

З огляду на біохімічні особливості даних препаратів, визначальним фактором у виборі конкретного ліки є не ціна, а індивідуальний анамнез пацієнта.