Твердий і кістяний фарфор відмінності і що краще

Фарфор є дорогим і шляхетним матеріалом, який цінується з давніх часів. Раніше тільки знатні люди могли собі дозволити вироби з нього. Посуд та інші предмети передавалися майбутнім поколінням, так як матеріал не псується десятиліттями. В даний час, є безліч типів порцеляни, що відрізняються характеристиками і зовнішнім виглядом.

твердий фарфор

Склад матеріалу:

 • Каолін - 60% (найбільше зміст серед всіх типів порцеляни).
 • Польовий шпат - 25%.
 • Кварц - 15%.

Чим вищий вміст каоліну, тим гаряче буде температура випалу при виготовленні і тим міцніше буде готовий виріб.

Процес виготовлення:

 1. Замішування рідкої маси.
 2. тонкий помел.
 3. Висушування до стану тесту.
 4. Перше обпалення (600-800 ° С), без нанесення глазурі.
 5. Друге обпалення (1500 ° С), з глазур'ю.

З плавнів, використовуються пегматит або польовий шпат. Для додавання просвечиваемости, до складу вводиться вапняний шпат або доломіт.

Для зовнішнього покриття, використовується тверда глазур з тими ж компонентами, що і фарфор, але з різними пропорціями. Це дає додаткову міцність верхньої обробці. Якщо в складі немає вапна, виріб буде мати матовий або молочно-кремового відтінку.

кістяний фарфор

Крім стандартних компонентів, до складу входить кістяна зола (Не менше 30%), отримана з кісток великої рогатої худоби. Чим більше зміст, тим якісніше і дорожче виріб. З цієї причини, фарфор називають кістяним.

склад:

 • Кістковий попіл (природний фосфат кальцію).
 • каолін.
 • Польовий шпат.
 • кварц.

Для виробництва, з кісток великої рогатої худоби видаляються всі клейкі сполуки. Щоб прибрати органічні речовини, і задати необхідну структуру, сировина піддається випалу в 1000 ° С в тепловій камері. Обпалені кістки розтираються до стану борошна, порошок розбавляється водою. Отримана суміш додається до інших компонентів. З кістяного порцеляни виходять найтонші вироби. Головна ознака якісного матеріалу - предмет добре пропускає світло, немов випромінює його.

Загальні риси

Твердий і кістяний фарфор є якісним і міцним матеріалом для виготовлення посуду, декоративних елементів та інших предметів.

Основні компоненти однакові:

 • каолін.
 • Польовий шпат.
 • кварц.

Вироби з порцеляни володіють високою міцністю і довговічністю. Предмети роками зберігають зовнішній вигляд і властивості.

Для створення необхідної форми, використовуються різні технології і інструменти:

 • Гончарний круг (механічне ручний вплив).
 • Ручний відбиток (відкриті і роз'ємні гіпсові форми).
 • Обертається гіпсова форма (шаблон або ролик).
 • круговий налеп.
 • Шлікерного лиття в гіпсову форму.
 • Комбінування декількох способів (для складних нестандартних форм).

Для обробки порцелянових елементів, використовується 2 способи обробки. дзеркальний перенесення підходить для плоских деталей. Округлі предмети прикрашаються методом ручного або механізованого (частково) внутрішньої фасуванням (Глина рівномірно розподіляється по формі.).

відмінні характеристики

 1. склад. Всі властивості і особливості вироби залежать від компонентів, що додаються до складу матеріалу. По-перше, у двох типів порцеляни різний зміст каоліну. По-друге, до складу кістяного матеріалу додається характерний попіл, що добувається з кісток великої рогатої худоби. Через цю особливість даний фарфор має багато відмінностей від стандартного твердого.
 2. колір. Через вміст борошна, кістяний матеріал має ніжний білий колір, який характерний для даного порцеляни (одне з основних відмінностей). Інші типи виконані в різних колірних палітрах. Ніжний білий відтінок надає сервізу легкість, на відміну від інших різновидів порцеляни, які можуть нагромаджувати навколишнє оточення.
 3. товщина. З кістяного порцеляни виготовляються вироби з найтоншими елементами. При цьому, зберігається висока міцність. Поєднання мініатюрних розмірів і надійності недоступно іншим різновидам порцеляни.
 4. прозорість. При порівнянні однакових предметів з кістяного і твердого матеріалу, другий тип має більш прозорі стінки. Відрізнити цей виріб можна, доклавши до його стінці джерело світла. Предмет починає світитися.
 5. міцність. Сам по собі, фарфор є міцним і довговічним виробом. Виготовлені з нього предмети служать роками, без погіршень якості і зовнішнього вигляду. Однак твердий фарфор міцніше матеріалу з кістяний золою, якщо інші характеристики однакові.
 6. вага. Якщо в складі вказана обпалена кістка ( «Bone» (англ.) - кістка), то виріб має малу масу. Навіть великі предмети важать менше, ніж аналоги з твердого сировини.
 7. Ефект яєчної шкаралупи. Дрібні частинки золи обпаленої кістки заповнюють всі порожнечі між іншими компонентами. Завдяки цьому, готовий предмет має однорідну забарвлення, без тріщин і ефекту шкаралупи. Однак такі зовнішні дефекти надають деяким деталям цікавий дизайн і унікальність.
 8. звук. Ще один спосіб відрізнити матеріал з додаванням золи - легке постукування. Якщо в складі є кістяний попіл, виріб видає легкий приємний дзвін при дотику.

Який матеріал краще, і що вибрати?

При виборі, необхідно звернути увагу на наступні критерії:

 • Зовнішній вигляд. Якщо на елементі багато візерунків і розписів, швидше за все, це спроба виробника приховати дефекти і погана якість. Невеликі декоративні деталі виглядають привабливо.
 • склад. Чим вищий вміст каоліну, тим міцніше виріб. Якщо вибирається кістяне виріб, мінімальний вміст - 30%. Це ознака якісної сировини і роботи.

Вибір залежить від особистих переваг майбутнього власника і класифікації предмета. Якщо потрібно легкість, краще вибрати виріб з кістяного матеріалу.

Визначити, яка сировина краще, можна тільки при складанні необхідних властивостей. Легка текстура поєднується з більш низькою міцністю. Довговічні деталі виглядають нагромадженого в загальній обстановці.