Троксевазин і Венарус чим вони відрізняються і що краще

"Троксевазин" і "Венарус" - це антитромботичні засоби на основі флавоноїдів, рекомендовані для лікування венозних захворювань. Вони підвищують тонус судин, перешкоджають застою крові і запобігають утворенню тромбів.

Обидва препарати можуть використовуватися як лікувальні та профілактичні ліки, однак, така терапія передбачає регулярний прийом мінімум півтора місяця. З огляду на схожого механізму дії і однакової ефективності багато хто хоче з'ясувати, який препарат краще.

Характеристика "Троксевазин"

Це болгарське ліки, яке випускається у формі таблеток і гелю для зовнішнього застосування. Його основною діючою речовиною є троксерутин - флавоноїди, надає протизапальну і венотонізуючу дію.

Медики призначають його кожному третьому пацієнту з венозними захворюваннями і геморагічними синдромами, що обумовлено його високою ефективністю і низькою вартістю. Це один з небагатьох флебопротекторов, внесених до списку найважливіших ліків Росії.

Характеристика "Венаруса"

Це російський препарат, який має в своєму складі гесперидин - чистий і перетворений у вигляді діосміна в пропорціях 1: 9. Основне терапевтичну дію надає саме трансформований флавоноїди, тоді як чистий елемент лише посилює його.

Клінічні дослідження підтвердили високу ефективність даного ліки при купировании хворобливої ​​симптоматики венозної недостатності. Воно отримало велику популярність завдяки безпеки і низькій частоті побічних ефектів. Цікаво, що зараз диосмин також розглядається, як перспективний засіб терапії нейродегенеративних порушень, зокрема, хвороби Альцгеймера.

що спільного?

Обидва препарати відносяться до ангіопротекторною засобів, які впливають безпосередньо на капіляри і вени. Вони нормалізують мікроциркуляцію крові в нижніх кінцівках, усуваючи такі прояви венозних захворювань:

  • Біль, важкість, відчуття втоми і "розпирання" в ногах.
  • набряклість.
  • судоми.
  • Трофічні зміни, включаючи венозні виразки.

Пацієнти починають відчувати помітні поліпшення вже після тижневого прийому ліків, проте, для забезпечення вираженого і пролонгованої симптоматичного ефекту препарати п'ють курсами тривалістю 6-12 тижнів.

Обидва флебопротектор характеризуються проявом однакових побічних ефектів, найбільш частими з яких є диспепсія, діарея, шкірний висип і головний біль. Хоча суб'єктивно багато хто відзначає, що "Венарус" рідше викликає небажані реакції, ніж "Троксевазин".

Чим відрізняються?

Незважаючи на схожий принцип дії, в офіційних інструкціях представлені різні свідчення. У разі болгарського ліки вказаний список захворювань, що включає венозну недостатність, геморой, постфлебітичний синдром і ін. Тобто воно позиціонується, як терапевтичний засіб, тоді як "Венарус" призначений для купірування симптомів даних захворювань.

Така відмінність обумовлена ​​різними механізмами розвитку венотонізуючою ефекту. Троксерутин впливає на міжклітинний волокнистий матрикс і призводить до звуження пор в тканинах. Це викликає цілий комплекс терапевтичних властивостей: венотонизирующее, протизапальну, антиоксидантну, протинабрякову і ангіопротектівним.

Принцип дії діосміну заснований на судинозвужувальну дію за рахунок підвищення рівня норадреналіну в венозних стінках. Завдяки цьому посилюється тиск всередині капілярів і поліпшується мікроциркуляція крові.

В ході клінічних випробувань "Венарус" показав хорошу переносимість пацієнтами різного віку і анамнезу, тому єдиним абсолютним протипоказанням є гіперчутливість до складу. Його можна приймати навіть вагітним жінкам, оскільки дослідження на тваринах не виявили будь-яких патологічних ефектів.

"Троксевазин" заборонений не тільки при наявності індивідуальної алергії до троксерутин, але також в гострій фазі хронічного гастриту і виразки. Вагітним його можна приймати тільки з другого триместру і строго під контролем лікаря.

Препарати мають істотні відмінності в складах, формах випуску та ціною.

препарат форма склад упаковка Ціна
"Троксевазин" капсули троксерутин (300 мг) 50 шт. 356
100 шт. 606
гель троксерутин 40 г 208
гель "Нео" троксерутин, декспантенол, гепарин натрію 40 г 265
"Венарус" таблетки 1000 мг (900 мг діосміну + 100 мг гесперидину) 30 шт. 962
60 шт. тисяча шістсот двадцять дві
500 мг (450 мг діосміну + 50 мг гесперидину) 30 шт. 563
60 шт. 990

У складі представлена ​​дозування однієї таблетки або капсули.

Що краще вибрати?

Вибір конкретного ліки повинен проводити тільки лікар, враховуючи показання та протипоказання пацієнта. Об'єктивні оцінки говорять про те, що "Венарус" безпечніше і рідше викликає побічні ефекти, тоді як "Троксевазин" часто стає причиною травних розладів, особливо у пацієнтів з супутніми захворюваннями шлунково-кишкового тракту.

З іншого боку, болгарський препарат набагато ефективніше бореться з дегенеративними змінами при венозних захворюваннях. Встановлено, що десятиденний лікувальний курс помітно знижує болючу симптоматику при геморої і зменшує розміри тромбірованного вузла.

Істотним плюсом є і випуск ліків в формі гелю, оскільки поєднання перорального та локального застосування троксерутину помітно покращує стан пацієнта і прискорює одужання.