У чому різниця між сміливістю і ризикованістю

Сміливість, ризикованість. Ці два поняття часто плутають або вважають одним і тим же, синонімами. Але людина смілива, і людина ризикований відрізняються багато в чому. Щось спільне в цих двох речах є, але бути сміливим і йти на ризик - не одне й те саме. Щоб розібратися з цим, потрібно розуміти, що означають ці слова і зрозуміти сенс. Не завжди, називаючи когось ризиковим, люди мають на увазі щось хороше.

Що таке сміливість?

Якщо з ризикованістю ще не зрозуміло, погано це чи добре, то зі сміливістю все ясно. До неї ще можна підібрати такі синоніми як відважність, безстрашність, хоробрість, мужність, рішучість, безстрашність, героїзм, доблесть. Непоганий набір, чи не так? Саме цими якостями володіють безліч літературних героїв. Але чи тільки в книгах існують сміливі люди?

Сміливість, це якість людини, яке він може в собі виховати з віком. У деяких випадках це коли людина переступає через себе, ігноруючи свої страхи і побоювання, і робить справжній подвиг. Смілива людина ніколи не буде лякатися проблем, він долає всі труднощі і перепони, як би складно це не було. Але це якість потрібно не тільки для здійснення подвигів. Воно стане в нагоді в будь-якій ситуації. Сміливість виховується з дитинства, але і дорослій людині можна навчитися цьому, якщо він буде долати свої страхи.

Сміливість - уміння людини переступити через все переконання, побоювання і зробити те, що необхідно йому або оточуючим. Піти до зубного, підійти і познайомитися з дівчиною, викликатися допомогти, встати на сторону справедливості, сказати немає, винести дитину з пожежі. Прояви сміливості можуть бути, як і маленькі, звичайні, так і масштабні. Для кого-то проявом цієї риси характеру може служити поїздка на американських гірках, а для кого-то заступитися в бійці за потерпілого.

Той, хто навчився сміливості, не замислюються про те, що щось може бути страшно, що цього робити не варто. Вони просто беруть і роблять. Навіть якщо висота в сто п'ять поверхів вони залізуть на самий верх, щоб врятувати людину.

Крім вчинків існують і слова. Люди з цією якістю не бояться говорити правду в обличчя, висловлювати свою думку, сперечатися з тим, хто не має рації. Вони готові на все, щоб справедливість восторжествувала. Адже сміливість - позитивна риса характеру, разом з такими якостями як спрага справедливості і доброта.

Книги, фільми, серіали прищепили суспільству образ "ідеального сміливого хлопця". Саме хлопця, адже найчастіше такими героями стають чоловіки. Це ставний красень, в самому розквіті сил, з міцними м'язами, освічений і завжди готовий прийти на допомогу. Будь-герой студії Марвел може підійти під це опис, вони адже світ рятують, не дивлячись ні на що. Але так чи виглядає сміливець в реальності?

Смілива людина:

  • Спокійний і зовні нічим не відрізняється від інших. Гора м'язів, здатність літати або піднімати вагу в три рази важче свого не позбавить від страхів. Хоч кістках Бетмена собі купи, а боязнь висоти від цього не пройде. Не важливо, як зовні виглядає людина. Набагато важливіше те, що всередині. Боротьба зі страхами і установками - моральна робота.
  • Вміє контролювати себе. Позбутися від всіх побоювань неможливо. Але можна навчитися їх контролювати і в потрібний момент просто заглушити. Їх потрібно прийняти, зрозуміти корінь проблеми, але не позбуватися. Це неможливо.
  • Чи не хвалиться своїми вчинками. Для смільчаків подвиги всього лише приємна необхідність. Він не буде на кожному розі кричати як врятував бабцю від машини і дитини витягнув з річки. Зробив, вислухав подяки, і став жити далі.

Що таке ризикованість?

Ризикованого людини часто називають дуже сміливим. Але це не зовсім вірно. Ризикованість - готовність на будь-які жертви, на будь-які вчинки для досягнення мети. Причому ці цілі не завжди хороші.

Ризикованими людьми можуть бути любителі азартних ігор. Це якась лотерея, людина йде на ризик і йому це подобається. Складно сказати, позитивне це якість або негативне. Все залежить від контексту ситуації.

Ризикований людина швидко входить в кураж, він свого роду каталізатор. Зупинитися йому буває складно. Зате такі люди швидше за всіх виконують мрію всього життя. Або швидше за всіх втрачають все, що у них було, дивлячись як до них повернулася Фортуна.

У чому схожість сміливості і ризикованості?

Чому ж ці два поняття так часто плутають? Все просто. По суті, вони і означають одне і те ж - безстрашність. Сміливі і ризиковані люди вміють ігнорувати страх невдачі, втрати, помилки. Діють за покликом душі, свого характеру.

Здійснюючи сміливий вчинок або йдучи на ризик, людина відчуває задоволення. Йому це подобається. А перемога приносить неймовірну радість.

У чому відмінності сміливості і ризикованості?

Так, ці дві якості означають безстрашність. Але ось контекст у них абсолютно різний:

  1. Смілива людина оцінює обстановку, ризиковий просто діє. Яким би сміливцем він не був, в ситуації, де нічого вже не зробиш, не буде намагатися. А ризикована людина не дивиться на обставини і свої сили.
  2. Йдучи на ризик людина думає часто не думає про оточуючих. Його хвилює лише кінцева мета. Сміливий вчинок розрахований на те, щоб поліпшити щось для людей або себе.
  3. Ризик дає набагато більше емоцій, ніж сміливість. Ризикований людина схожа на динаміт. Ризикуючи, у нього виробляється величезна кількість адреналіну, хочеться постійно це повторювати. Сміливий ж людина спокійний і розважливий. Здійснюючи подвиг він не відчуває якогось особливого задоволення. Він просто робить так як необхідно.

Порівнюючи ці дві якості можна помітити, що у них багато відмінностей. Ризикованість це нерозсудливість, безумство в якійсь мірі. Сміливість - спосіб життя, спокій і раціональність.