У чому різниця між смартфоном і айфоном

Смартфон або iPhone, що вибрати? Таке питання часто виникає у людей, які опиняються перед вибором мобільного девайса. Щоб відповісти на нього потрібно чітко знати, що собою представляють ці два пристрої.

смартфон

Смартфон - це більш розумний мобільний телефон. Якщо по мобільному телефону можна тільки дзвонити, писати смс, слухати музику і робити ще пару робити, наприклад, встановити будильник або порахувати щось на калькуляторі, то смартфон відкриває перед користувачем ширші перспективи.

Сучасні смартфони мають або сенсорний ввід, або можливість поєднати його з повноцінною висувною клавіатурою. Відповідно за допомогою смартфона можна вийти в інтернет, виконати якусь роботу, набрати текст, подивитися фільм, пограти в гру і зробити ще безліч корисних і не дуже речей. Всі сучасні смартфони мають досить значні характеристики. Наприклад, процесори в багатьох аксесуарах мають від 2 до 8 ядер, що не завжди можна побачити в ноутбуці, для яких донині 2 ядра вважається нормальним. Оперативна пам'ять в смартфонах коливається від 1 до 3 гігабайт. Смартфони мають великі екрани, порівняно великі обсяги пам'яті, з їх допомогою можна робити професійні якісні фото, знімати відео.

Крім усього цього навіть найдешевший смартфон дозволить власникові використовувати його протягом усього дня без підзарядки. Все смартфони мають свою операційну систему. До недавнього часу найбільш популярною вважалася системи від відомої корпорації Google, яка називається Android. Кілька років тому світ побачив телефони з операційною системою Windows, це не перша спроба випускати смартфони на цій системі, але, напевно, перша досить вдала. Крім цих двох систем є кілька менш поширених і в якійсь мірі застарілих - це Bada від Samsung, Symbian від Nokia, BlackBerry OS від BlackBerry. Кожна з них має свої нюанси, але мова зараз не про них.

iPhone

Якщо говорити зовсім просто, то iPhone - це смартфон від компанії Apple c операційною системою iOS. Тобто iPhone відрізняється від інших смартфонів лише операційною системою. В якійсь мірі це так, але якщо копнути глибше, то можна знайти більше відмінностей. Вони не будуть надто суттєвими, але вони є.

Крім операційної системи, про яку йтиметься нижче, смартфони від Apple значно відрізняються характеристиками від своїх побратимів на інших системах. Якщо порівняти технічні дані топового iPhone і флагманських моделей інших відомих виробників, то можна помітити, що останні значно перевершують перших. Виникає питання чому тоді для деяких людей складно зробити вибір. Відповідь полягає в тому, що iPhone пропонує принципово інший сервіс і зручність використання.

Навіть при своїх невисоких характеристиках всі моделі iPhone працюють краще і стабільніше смартфонів від інших виробників. Секрет криється в тому, що компанія Apple розробила таку операційну систему, яка не вимагає високої продуктивності пристрою, при цьому працює значно краще. Зависання, помилки або віруси - це слова, які не знайомі користувачам яблучної продукції. Всі додатки, які створюються для техніки від Apple перш ніж потрапити в магазин додатків проходять багато тестів і тільки після цього стають доступними користувачам. Така система контролю з одного боку робить магазин додатків для iPhone значно менше, але з іншого боку користувачі можуть бути впевнені, що отримують тільки якісні програми.

Крім додатків iPhone прекрасного синхронізується з іншими девайсами в будинку, будь це iPad, iPod, MacBook. Синхронізація різних пристроїв є і у інших виробників техніки, але тільки у Apple вона досягла дуже високого рівня комфорту. Якщо на всіх пристроях встановити один обліковий запис, то всі дані з легкістю можна переміщати з одного пристрою на інший.

Незважаючи на всі плюси, є у американської техніки і свої мінуси. Якщо говорити чесно, то мінусами їх назвати складно, так як це скоріше мінус для Росії, де люди звикли до безкоштовного контенту і необхідність платити за книги, музику, додатки або фільми є немислимим. Однак, як було зазначено вище iPhone підтримує тільки рідні додатки, які в більшості своїй платні. Це можна сказати і про музику, а також фільмах. Так їх можна скачати безкоштовно зі сторонніх джерел, але найпростіший зробити це через рідний магазин iTunes.

Плюси iPhone:

  • якість.
  • надійність.
  • стабільність роботи.
  • зручність.
  • стильні пристрої.

мінуси:

  • Висока ціна техніки.
  • Неможливість розширити пам'ять.
  • Погана синхронізація з пристроями і операційними системами інших фірм.
  • Необхідність платити за програми та контент.

Порівняння iPhone і смартфонів

Виділити один пристрій з цих двох не можна. Якщо говорити про недорогих смартфонах, то очевидно, що техніка від Apple на голову вище, але при цьому вона і набагато дорожче. Якщо ж порівнювати смартфони від іменитих виробників з відповідного iPhone цінового сегмента, то тут вони можуть і посперечатися. Справа в тому, що якість і зручність роботи не поступатиметься американським смартфонам, а в якихось випадках навіть перевершувати їх.

iPhone підійде для тих людей, які можуть дозволити собі витратити значну суму грошей на техніку, а також цінують консервативний строгий дизайн. Крім того iPhone не підійде любителям яскравих речей, адже за всі роки випуску цих девайсів, була лише одна модель, яка мала яскравий корпус, при цьому тоді виробники в перший і останній раз відійшли від звичного їм металевого корпусу в бік пластика.

Тим, хто не відносить себе до названої вище категорії людей, найкраще зупинитися на смартфонах відомих світових брендів. Напевно вони оцінять простоту використання, а також дуже широкі можливості цих телефонів.

Цікаве відео-порівняння одного з найпотужніших смартфонів і айфона: