У чому різниця між смартфоном і планшетом

Складно уявити сучасний світ без девайсів, які забезпечують зв'язок або доступ в інтернет. Для багатьох людей це вже не тільки засіб розваги, але необхідна для роботи річ. Найпопулярніші пристрої для виходу в інтернет або для спілкування за допомогою мобільного зв'язку є і будуть смартфони та планшети. Незважаючи на те, що нікого ними вже не здивуєш, деякі люди до сих пір плутають ці два пристрої.

смартфон

Смартфон - це мобільний пристрій, який призначений для розмов за допомогою мобільної мережі або відправки смс. Назва Smartphone можна розбити на два слова - smart і phone. Перше перекладається "розумний", друге "телефон". Іншими словами смартфон означає розумний телефон і це дуже хороша характеристика. Крім цього з їх допомогою виходити в інтернет, виконувати різні обчислювальні завдання, грати, працювати, робити фото та ще безліч різних речей.

Для цих пристроїв характерна наявність сенсорного екрану або ж варіант "форм-фактор", тобто пристрій з висувною клавіатурою типу "qwerty", тобто повноцінної з усіма клавішами. За всю роботу в смартфоні відповідає процесор, який в даний час може мати до восьми ядер. Крім цього пристрій оснащений оперативною і постійною пам'яттю. Перша може досягати 3 гігабайт, друга зараз практично не обмежена. По крайней мере, її завжди можна розширити за рахунок карт пам'яті різного об'єму.

В даний час максимальна планка підтримуваних карт пам'яті становить 2 терабайта. Що цікаво в світі таких карт пам'яті ще не створено, але смартфони, які їх підтримують, вже є. Поряд з процесором є пристрій, що має назву співпроцесор або графічний адаптер. Як видно з назви, його завдання - це побудова зображення. Особливо співпроцесор важливий в іграх. Для виходу в інтернет можна використовувати модулі 3 або 4G, тобто мобільний інтернет або ж підключитися до мережі інтернет через Wi-Fi. Сучасні смартфони мають дуже хорошим камерами з матрицями великого формату, звичайно отримати знімки рівні по якості знімків з дзеркальних фотоапаратів поки що не можна, але навіть без урахування цього фото виходять на дуже високій якості. При цьому процесор дозволяє робити безліч цікавих маніпуляцій з ними - міняти фокус, знімати панораму, здійснювати портретну зйомку і робити ще безліч не менш цікавих і корисних речей.

Товщина і діагоналі цих девайсів постійно змінюються, але максимальний розмір не перевищував в даний час 6,4 дюйма, а товщина мінімально дорівнювала 4,75 мм. Час автономної роботи смартфонів постійно збільшується і назвати конкретні цифри складно, але в режимі активного використання смартфони з середнього цифрового сегмента можуть пропрацювати дві доби. Взагалі цей параметр в першу чергу залежить від батареї.

планшет

За своєю суттю планшет дуже сильно схожий з телефоном і до недавніх пір їх відмінності полягали в тому, що з планшета можна було дзвонити, а також він більше. Перша проблема була вирішена і багато планшети стали оснащувати функцією дзвінків, тому за великим рахунком різниця полягає лише в розмірі. В якійсь мірі це вірно, але якщо копнути глибше, то відмінностей все-таки більше. Отже, якщо говорити простими словами, то планшет - це смартфон великого розміру або ж комп'ютер маленького. Обидва твердження в якійсь мірі вірні, адже планшети і були покликані замінити громіздкі ноутбуки.

За рахунок своїх розмірів їх зручніше носити з собою, а ємності акумулятора плюс діагоналі екрану вистачає для того, щоб залишатися на зв'язку або мати можливість працювати протягом усього дня. Отже, планшет має всі ті ж вузлами, що і смартфон. У ньому є процесор і співпроцесор, оперативна і постійна пам'ять, модуль Wi-Fi, можливість дзвінків або виходу інтернет через мобільну мережу. Більшість планшетів мають вбудовані камери, хоча, як правило, на відміну від смартфонів у них вона розташована або ззаду, або спереду. Найчастіше тільки пристрої з дорого цінового сегмента мають обидві камери. Незважаючи на це навіть в дорогих моделях рівень фотокамер не дотягує до камер у середніх смартфонів. Однак це не єдина відмінність.

Крім камери, планшет завжди більше смартфона.Еслі найбільший розмір смартфона досягає 6,4 дюйма, то планшети починаються від 7 дюймів і закінчуються 12-ю. Крім цього багато планшети мають док-станцію у вигляді клавіатури, яка робить з пристрою маленький ноутбук і дозволяє набирати тексти. Можна сказати, що можливість підключення клавіатури є і у смартфонів, але в такому випадку клавіатури завжди сторонні і підключаються за допомогою Bluetooth. У планшетів така можливість реалізована конструктивно, при цьому час автономної роботи пристрою збільшується, адже все клавіатури мають свій акумулятор. Що важливо смартфони в цілому мають більше час автономної роботи ніж планшети, адже рідкісний планшет зможе активно працювати більше доби.

Якщо підвести підсумок, то можна сказати, що планшет і смартфон - це дуже схожі пристрої, які відрізняються розмірами і деякими незначними можливостями. Виділити один пристрій, як краще можна і в даний час багато людей мають обидва девайса. Смартфон виконує роль телефону, планшет допомагає в роботі чи дозволяє провести дозвілля, адже на ньому зручніше грати, дивитися фільми або займатися серфінгом в інтернеті. Але обидва пристрої цілком взаємозамінні.