У чому різниця між смартфоном і телефоном

Поява засобів зв'язку стало справжнім проривом в науково-технічному розвитку всього світу. За допомогою мобільних пристроїв люди отримали можливість спілкуватися по засобом супутникових зв'язків навіть перебуваючи на величезній відстані один від одного.

Кнопкові мобільні телефони зазнали еволюцію свого розвитку. У міру вдосконалення апаратів вони обросли новими функціями та налаштуваннями, які дозволили користувачам отримувати більш якісний зв'язок і зручний засіб комунікації. На зміну монохромних екранів прийшли кольорові дисплеї і якісна поліфонія, з'явилися моделі з висувною клавіатурою і складаються моделі для захисту екрану.

Суперечки про те, який мобільний телефон краще не заспокоїлися довгий час, поки на зміну мобільного пристрою не прийшли смартфони, які стали справжнім проривом мобільних устройств.Умние телефони все більше витісняють з ринку мобільних пристроїв, так як є більш зручними і дозволяють отримати якісний зв'язок і великі можливості, ніж звичайні мобільні телефони.

Порівняльний аналіз мобільних телефонів і смартфонів

Порівнювати смартфони і мобільні пристрої можна тільки з тієї причини, що кожен цей прилад має один і той же самий важливий функціонал - це здійснення зв'язку з засобом дзвінків і відправки СМС повідомлень. Решта функцій смартфонів і телефонів настільки відрізняються, що варто вибрати тільки основні і говорити про них, як окремих можливостях смартфона.

Самими основними відмітними рисами смартфонів є:

  1. Наявність операційної системи. Смартфон можна назвати телефоном, так як це швидше схоже на гібрид мобільного телефону і персонального комп'ютера, який оснащений пам'яттю, можливістю створювати файлову систему, зберігати інформацію, виходити в інтернет і багатьом іншим. ОС на смартфонах представлена ​​у вигляді Android, WindowsMobile, SymbianOS, PalmOS - це найпоширеніші операційні системи для смартфонів, які працюють за принципом ОС комп'ютера.
  2. Можливість встановлювати додатки, як на комп'ютер. Операційна система дозволяє смартфону на відміну від мобільного пристрою встановлювати складні і місткі додатки, розроблені спеціально для смартфонів на базі класичних додатків і програм для комп'ютерів.
  3. Робота з файловою системою - це особлива функція смартфона, так як в звичайному мобільному телефоні у користувачів немає можливості встановлювати і створювати нові папки для роботи і швидкого обміну інформацією. Смартфони дозволяють користувачам зберігати інформацію на пристрої, архівувати її, переміщати, відправляти по засобом зв'язку і т. Д.
  4. Можливість користуватися інтернетом повноцінно з необмеженими можливостями зв'язку і високою якістю передачі сигналу. Більшість смартфонів мають можливість установки Wi-Fi додатки для використання надшвидкої системи бездротового зв'язку і можливість підключатися через до інтернету через відповідні мережеві адаптори.
  5. Можливість запуску декількох програм одночасно і можливість паралельної роботи системи. За допомогою розвиненою операційної системи смартфонів кожен користувач може завантажувати додатки, встановлювати нові і одночасно приймати дзвінки або грати в гру. Мобільний телефон не розрахований на таку багатофункціональність і оперативну роботу.
  6. Використання 2 і 4 ядерні процесорів для ОС смартфонів. За допомогою багатоядерності смартфонвсе більше нагадує персональний комп'ютер, ніж мобільний пристрій. Через відсутність ОС в звичайних телефонах їх функціонал значно бідніший.
  7. Сенсорний екран і більш тонке витончене пристрій. Сенсорний екран - це одна з найважливіших відмінних рис зовнішнього відмінності смартфона від звичайного мобільного телефону. За рахунок використання процесора і системної плати пристрій стало тонше і більш привабливим у порівнянні з телефонами навіть найсучасніших моделей.

Смартфони змогли всього за останні 5 років витіснити з ринку мобільні телефони через високої якості зв'язку та широкого функціоналу. Все більше число користувачів віддають перевагу цьому гаджет, який прийшов на зміну мобільних пристроїв. Вартість середньої категорії смартфонів теж значно відрізняється від вартості мобільних пристроїв, що також дає перевагу цьому виду товару.