У чому різниця між маслинами і оливками

Наскільки велика різниця між маслинами і оливками? На що звернути увагу при виборі в магазині? Розглянемо основні відмінності.

колір

Головним, і, мабуть, основною відмінністю, є різна забарвлення плодів. У маслин вона чорного кольору, у оливок-зеленого. Тому багато хто помилково вважає, що це різні плоди. Але виявляється, це плоди одного дерева, оливкового. Олива з незапам'ятних часів шанували як дерево, яке відповідає за зв'язок неба з землею, як символ мудрості та безсмертя. При цвітінні оливи у неї з'являються білі квіти, замість яких згодом зав'язуються плоди зеленого кольору.

Олива - це визріла оливка

Це досить поширена помилка. Але свою темну забарвлення маслини отримують не в процесі дозрівання, а після обробки спеціальними хімічними речовинами. Єдиний сорт оливи, визріли плоди якого мають чорне забарвлення-це сорт Халкидика.

вміст олії

Маслини більш маслянисті, містять в своєму складі до 80% масла. З цих плодів виробляють знамените оливкова олія, своєю назвою зобов'язані саме йому. Маслини і оливки існують тільки в Росії. Для європейця такої класифікації не існує, в Європі маслини-це оливки чорного кольору, і не більше.

Обробка

Оливки діляться на дві групи. З першої, збагаченою жирами, отримують оливкова олія. Друга група, менш масляниста, використовується для консервування. У свіжому вигляді вони в їжу не вживаються, незалежно від ступеня созреванія.Ето пов'язано з тим, що вони неймовірно жорсткі і гіркі. Процес консервації триває майже півроку. Для цього оливки вимочуються в соляному розчині. На жаль, виробники штучним шляхом прискорюють цей процес, використовуючи стабілізатори і різні окису. Рецепти розсолу відрізняються за складом, в залежності від виробника.

Маслини піддаються більш тривалого консервації. У його процесі виробляється окислення продукту за допомогою кисню, в результаті вони втрачають первісну жорсткість і знаходять темне забарвлення. Тому маслини і оливки відрізняються один від одного тільки після хімічної обробки.

Наступна відмінність-начинка. Фірми-виробники пропонують безліч видів фаршированих оливок. Начинка може бути найрізноманітнішою, на будь-який смак. Маслини, на відміну від оливок, що не фарширують. З'ясувалося, що це тільки погіршує їх смак.

смак

За смаком оливки гостріші, з кислинкою. Маслини м'якші і маслянисті.

Харчова цінність

Ще Авіценна писав про те, що оливки допомагають від усіх хвороб. Плоди оливи добре засвоюються організмом, навіть з кісточкою. Вони багаті речовинами, благотворно впливають на всі органи і системи людського організму. Різниця між маслинами і зеленими оливками простежується лише в кількісному змісті мононенасичених жирних кислот. Чим масляниста плоди, тим їх більше. В іншому значної різниці між ними не існує.

Поди багаті вітамінами групи В, Е і К, фолієву кислоту і цілим комплексом мікроелементів (кальцій, магній, цинк, фосфор, залізо та інші).

Лікувальні властивості

  • Оздоровлення судин. Наявність мононенасичених жирних кислот сприяє виведенню поганого холестерину і перешкоджають атеросклерозу судин.
  • Вітаміни групи В зміцнюють нервову систему.
  • Вживання оливок рекомендовано для запобігання утворенню каменів в жовчовивідних шляхах.
  • Регулювання ліпідного і водно-жирового обміну. З цією метою оливки і маслини корисні при дієтичному харчуванні для боротьби із зайвою вагою.
  • Антиоксиданти в плодах перешкоджають виникненню злоякісних пухлин.
  • Що міститься в плодах кальцій заповнить його недолік в організмі, зміцнить кісткову систему.
  • Пектини, що містяться у великій кількості, нейтралізують токсичні речовини. Вони виводять з організму шлаки, а також солі важких металів. Тому баночка з оливками незамінна на святковому столі при вживанні алкоголю, це знизить його згубний вплив на організм. Їх рекомендують включати в раціон при несприятливих екологічних умовах, при роботі на шкідливому виробництві.

Протипоказано вживання оливок тільки при захворюваннях холециститом. Оливу недарма називають священною, вона дійсно унікальна. Це дерево щедро ділиться з людиною своїми плодами, забезпечуючи йому здоров'я і довголіття.