Зимові і літні шини - чим вони відрізняються?

Всі автовласники стикаються з проблемою своїх автомобілів. Дуже часто таке відбувається через збій системи або поломки запчастин. Але з приходом кожної пори року з'являється проблема, яку вирішити іноді буває дуже важко. Зимові і літні шини ставлять в безвихідь навіть самого досвідченого водія. Як же правильно вибрати і в чому знайти відміну межу двома цими варіантами?

Зимові шини

Основними відмінностями зимових шин від літніх є те, що:

 • У своєму складі вони містять спеціальну протекторну гуму, яка дозволяє набувати властивостей еластичності навіть при найсильніших морозах.
 • Також на протекторі можна знайти відмітний малюнок, призначений спеціально для зимових доріг.
 • Якщо досвідченому водієві достатньо просто подивитися на шину і він вже зможе сказати яка вона, то для новачка така справа виявиться вкрай складним. Тут варто пам'ятати, що для зимової шини на колесі є позначення "W" на бічній стороні. Саме ця ознака допоможе легко визначити, що це зимовий варіант колеса.
 • Зимове колесо на своїй поверхні має зигзагоподібний малюнок, який називається ламель. Саме він дозволяє поліпшувати зчеплення з крижаним покриттям дороги.
 • Шипований варіант коліс - зимовий. Він дозволяє більш безпечно пересуватися по важким ділянкам доріг. Гальмівний ефект при цьому сильно збільшується.

Зимова шина

Але є не менше хороший варіант їздити взимку без зимових шин. існує всесезонний варіант, який поєднує в собі як елементи річної, так і зимової шини. Такий універсальний спосіб дозволяє робити свій шлях безпечним і комфортним в будь-який період року. Використовувати його можна тільки в районах, де температура не опускатиметься нижче нуля.

всесезонний варіант

літні шини

Літні шини в свою чергу поділяються ще на 2 види:

 1. Для легкових автомобілів.
 2. Для позашляхового транспорту, а саме мікроавтобусів і невеликих видів вантажівок.

Вибирати літні шини дуже важко, тому що є ймовірність того, що на дану модель автомобіля немає відповідного варіанту. У цьому випадку проводиться ретельний підбір, який вимагає великої кількості часу.

літня гума

Шини в літньому варіанті мають 2 основні відмінності від зимових, які полягають в наступному:

 • Вони дозволяють краще реалізувати динамічні характеристики транспорту на сухому асфальті. Це відбувається завдяки наявності більш жорсткого матеріалу шини. Саме це і дозволяє акцентувати увагу на відмінності плечової зони, яка дозволяє тримати трасу переважно на поворотах.
 • аквапланування. Досить складна характеристика для сприйняття на слух, але вона полягає в простому розшифрування. Така відмінна риса полягає в наявності на матеріалі поздовжніх канавок, що дозволяють відводити воду від колеса. Зимові шини такої функції не мають.
 • Варто зазначити, що літні шини підрозділяються також на 3 основних види:

  дорожні. Такий варіант дозволяє пересуватися без особливих проблем по асфальтовому і бетонному полотну. Малюнок тут складається з шашок і ребер, які розділені невеликими канавками. Такі шини бездоганно підходять для їзди по місту.

  універсальні. Застосовуються при температурі не нижче 5 градусів. Мають вигляд, який дуже схожий зі звичайною дорожньої гумою, малюнок яких ідентичний їй. Тут є неглибокі канавки і широкі виступи з малою кількістю прорізів, але схема трохи ускладнюється. Справа полягає в тому, що універсальні шини розробляють не тільки для їзди по рівних дорогах в сонячну погоду. Ця гума використовується і тоді, коли потрібно терміново проїхати по лісовій або сільській дорозі з безліччю ям. Саме тому і придумана універсальна гума.

  Автовласник з таким варіантом шини може легко використовувати її у всіх умовах протягом весняного, літнього та осіннього періоду. Тут не останнє слово стоїть і за ефективністю гальмування. Для цього в усіх варіантах шин передбачено пристрій ламелей, які представляють собою дрібні прорізи на протекторі. Їх міститься велика безліч, яке може викликати великий шум при пересуванні.

  Тут є і ще один істотний недолік. Він полягає в тому, що ламелі зазвичай виготовляються з м'якої каучукової суміші, яка призводить до підвищеного погіршення зносостійкості.

  Для підвищеної прохідності. Цей різновид шин найкраще підходить для їзди за містом по важкопрохідних шляхах. Тут є грунтозацепи, які розташовані по краю і оснащені потужними шашками по центру бігової доріжки. Варто зазначити, що такі пристосування не деформуються. Для умов нашої країни ці шини зазвичай застосовуються при оснащенні позашляховиків. Але виробники намагаються винаходити не тільки варіанти для підвищеної прохідності, а й звичайні для таких автомобілів.

  Якщо ви вибираєте між зимової та літньої шиною, то тут навіть не варто ставити питання про вибір. Однозначно потрібно придбати як перший варіант, так і другий. Адже тому і є відмінності в видах шин, а річну ніколи не можна використовувати взимку. Це допоможе уникнути аварійних ситуацій на дорогах, а також не турбуватися про безпеку себе і своєї сім'ї.